Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 80

Wątek: kolejny 5D vs. D200.... field test

  1. #71
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bebop
    1DN to cały czas segment dla reporterów. 1Ds ma konkurować w fotografii studyjnej z przystawkami do średniego formatu.
    Bebop, ale to wszystko sytuacja tymczasowa. Canon chyba juz od dawna zapowiada, ze 1D to tylko tymczasowy kompromis, wynikajacy z braku dosc szybkiej elektroniki. Moze nie na Photokinie 2006 ;-) ale niewiele pozniej wypuszcza puszke 8fps, kilkanascie(lub wiecej) MPix, ktora bedzie zarowno dla reporterow jak i do studia. I pomachaja Nikonowi chusteczka ocierajac krokodyle lzy po utracie konkurencji.

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy
    A co z mocą CPU w kompach? Brrr. Bez Opterona do ONE nie podchodź
    Opteron to pikus. Pomysl o tym, co bedzie siedzialo w aparacie i mielilo te dziesiatki megabajtow w ulamkach sekundy

  2. #72
    Zablokowany Awatar pn_
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Wiesbaden
    Posty
    857

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    I pomachaja Nikonowi chusteczka ocierajac krokodyle lzy po utracie konkurencji.
    "Nie mow hop, dopoki nie przeskoczysz"

  3. #73
    Uzależniony Awatar bonk
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Photoshop
    Wiek
    48
    Posty
    636

    Domyślnie

    tomasz wybacz ze to napisze

    wieksza konkurencje w produkcji elektroniki DSLR widze w sony niz w nikonie.
    sony ma cholerne zaplecze technicze, technologie i doswiadczenie w scalakach, a nikon dopiero sie uczy i jest zdany na to co uda mu sie kupic.

    nie mowie tu wcale o ostatnim wynalazku sony. ale o tym ze jezeli naprawde by sie skupili na dslr to mogli by powojowac. ale narazie to sa tylko kwiatkiem przy marynarce marki Canon. :P
    ...

  4. #74
    Początki nałogu Awatar Przemoc
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    51
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonk
    .....ale narazie to sa tylko kwiatkiem przy marynarce marki Canon.......
    Spoko, spoko, Nikon pewnie sobie poradzi, jego główne atuty to silna marka, ogromne doświadczenie i potężny udział w rynku, to o czym piszesz bardziej może pachnieć przyszłą fuzją (np. Canon lub Nikon + Sony) ;-) .
    Tymczasem widać ostrą walkę między amatroskimi lustrzankami (350D, D50, itp.), a lustrzankami jednoobiektywowymi (uff, jakie słowo ??: ) , zobaczymy jak Samsung powalczy z PRO815, to będzie dobry test, który pokaże jak rynek zareaguje na silną promocję średniego produktu.

    Oczywiście dla nas wszystkich będzie lepiej gdy mniejsi będą gonić i podgryzać większych.
    Pozdrawiam

    PrzemoC

  5. #75
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemoc
    Tymczasem widać ostrą walkę między amatroskimi lustrzankami (350D, D50, itp.), a lustrzankami jednoobiektywowymi (uff, jakie słowo ??: )
    Ehem, no wlasnie takie slowo... bo mi sie zawsze wydawalo, ze 'SLR' to wlasnie 'single lens reflex' :-)

  6. #76
    Początki nałogu Awatar Przemoc
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    51
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Ehem, no wlasnie takie slowo... bo mi sie zawsze wydawalo, ze 'SLR' to wlasnie 'single lens reflex' :-)
    Racja, miałem na myśli te co mają szkła przyczepione na stałe . ;-)
    Pozdrawiam

    PrzemoC

  7. #77
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    SoCal
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Corwin
    Powiem tak. Canon ma już w tej chwili matrycę 16mpx i procesor który jest w stanie procesować 7 fps. Ale mają w nim coś zdublować i wtedy ma być w stanie pociągnąć 18.9 mpx z prędkością 10 fps. Kiedy to się stanie nie wiem ale znając Canona to daję im 2-3 miesiące i będzie.

    Corwin
    Super. Teraz tylko czy zdecyduja sie na umieszczenie go od razu
    w Super 1D czy "przetestuja" w 3D jakas pierwsza wersje tego procesora.
    I co z cena? W sumie zakres zaczyna sie zawezac.
    Jesli wyceniliby combo 1D aparat na $8K, to ZADNA gazeta go nie kupi.
    Maja to co potrzebuja w 1D MkII N i w sumie wieksza rozdzielczosc nie
    jest im potrzebna. I jest to czysty business, nikt nie wyda wiecej niz musi
    tylko dlatego, ze to nowsza technologia. Czyli combo 1D musi kosztowac
    max $4999. 5D moze spasc do $2500 raczej nie nizej. Czyli 3D moze
    kosztowac $3500.
    Te rozwazania nadal mnie nie przekonuja, ze jest juz czas technologicznie
    i cenowo na combo 1D aparat. Troche to bylby zbyt duzy skok z drugiej
    strony z 1Ds MkII za $8K na lepszy aparat za $5K.
    Te dwa zastosowania sa zbyt daleko od siebie by fotografowie placili
    za opcje im nie potrzebne. Nikt w studiu nie potrzebuje 10 fps, nikt
    na ulicy nie potrzebuje 18-22MP. Nie oszukujmy sie.
    Z kolei gdyby wypuscili 3D FF z 7-8 fps to wtedy jak pisalem,
    i 1D i 1Ds "wygladaja" od niego gorzej.
    Jak nie patrzec, (4 litery) z tylu :-)

  8. #78
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snowboarder
    Jesli wyceniliby combo 1D aparat na $8K, to ZADNA gazeta go nie kupi. Maja to co potrzebuja w 1D MkII N i w sumie wieksza rozdzielczosc nie jest im potrzebna. I jest to czysty business, nikt nie wyda wiecej niz musi tylko dlatego, ze to nowsza technologia.
    Wiesz co to amortyzacja? ;-) Owszem, niech nawet teraz nakupią 1DN-ek, będą je katować przez... no, niech będzie dwa lata. Potem przyjdzie czas na wymianę sprzętu (i niekoniecznie dlatego, że stary się sypie) - i kupią po prostu to, co będzie na rynku Przecież body (nawet takie za 8k) to jest nic w porównaniu z zestawem szkieł, które trzeba takiemu gościowi w "Sports Illustrated" sprawić...

    Cytat Zamieszczone przez snowboarder
    Te rozwazania nadal mnie nie przekonuja, ze jest juz czas technologicznie i cenowo na combo 1D aparat.
    A z tym się zgadzam. Ja mimo wszystko strzelam 2007.

    Cytat Zamieszczone przez snowboarder
    Te dwa zastosowania sa zbyt daleko od siebie by fotografowie placili za opcje im nie potrzebne. Nikt w studiu nie potrzebuje 10 fps, nikt na ulicy nie potrzebuje 18-22MP. Nie oszukujmy sie.
    Jeszcze nie zauważyłeś, że marketing akurat niespecjalnie zwraca uwagę na to, co kto potrzebuje? Gdyby tak było, to MLU na guziku mielibyśmy już gdzieś w okolicach 10D...

    Edit: aha, żeby nie było, ja nie mam nic przeciwko "superjedynce" za $5k ;-)

  9. #79
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    SoCal
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Wiesz co to amortyzacja? ;-) Owszem, niech nawet teraz nakupią 1DN-ek, będą je katować przez... no, niech będzie dwa lata. Potem przyjdzie czas na wymianę sprzętu (i niekoniecznie dlatego, że stary się sypie) - i kupią po prostu to, co będzie na rynku Przecież body (nawet takie za 8k) to jest nic w porównaniu z zestawem szkieł, które trzeba takiemu gościowi w "Sports Illustrated" sprawić...

    Jeszcze nie zauważyłeś, że marketing akurat niespecjalnie zwraca uwagę na to, co kto potrzebuje? Gdyby tak było, to MLU na guziku mielibyśmy już gdzieś w okolicach 10D...

    Edit: aha, żeby nie było, ja nie mam nic przeciwko "superjedynce" za $5k ;-)
    Sorry muflon, ale nie masz racji. My tu mowimy o profesjonalnych
    klientach, ktorzy licza pieniadze przy zakupie powiedzmy 200 nowych 1D.
    Moim zdaniem, jesliby Canon wystrzelil z aparatem typu 22MP
    8fps za $9K i zabil pozostale wersje 1D, to by go zadna agencja nie kupila
    i robilaby nadal tym, co ma. Canon by MUSIAL szybko "dorobic" "zwykly"
    1D MkIII ;-)
    A na serio, to Canon o ile wiem nie jest totalna badna glupkow
    i swoich podstawowych klientow slucha. Taki aparat nie powstanie,
    przynajmniej w najblizszym czasie, dopoki jego koszt bedzie
    bezsensowny z punktu widzenia tych klientow.

  10. #80
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snowboarder
    My tu mowimy o profesjonalnych klientach, ktorzy licza pieniadze przy zakupie powiedzmy 200 nowych 1D. Moim zdaniem, jesliby Canon wystrzelil z aparatem typu 22MP 8fps za $9K i zabil pozostale wersje 1D, to by go zadna agencja nie kupila i robilaby nadal tym, co ma.
    Nawet jeśli, to przy 200 sztukach body cena za sztukę będzie raczej spoooro niższa...

    A poza tym, to ja myślę że możemy się jeszcze mocno zdziwić ceną "mergera". Na plus, dodam

    Cytat Zamieszczone przez snowboarder
    A na serio, to Canon o ile wiem nie jest totalna badna glupkow i swoich podstawowych klientow slucha.
    Jasne... wiem że jestem nudny , ale odpowiedź standardowa: MLU pod guzikiem i ISO w wizjerze. Narzekania na to były już przy D30. Canonowym marketoludkom zajęło kilka lat dojście do wniosku "OK, chyba teraz opłaci się nam rzucić im to (ISO w wizjerze) na pożarcie". Canon słucha działu marketingu a nie klientów

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •