Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Wątek: kolejny 5D vs. D200.... field test

  1. #11
    Uzależniony Awatar bonk
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Photoshop
    Wiek
    48
    Posty
    636

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek
    bonk: idealu nie ma i nie bedzie....
    iczek mam nadzieje ze ty nie wziales na serio mojego posta
    myslisz ze na serio bym napisal ze nikon moze zrobic idealne body :wink:

    swoją drogą rozumiem juz skąd w d200 te wszystkie uszczelki i dopracowana ergonomia - jak kogos nie stac albo nie potrafi zrobic dobrej elektroniki to sie stara przynajmniej dobre opakowanie ulepić.

    .
    ...

  2. #12

    Domyślnie

    'opakowanie" to nikon zawsze mial lepsze nic canon. uzywam wiec wiem
    design d2h to dzielo sztuki

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Tyle, ze brylant, nawet zawiniety w gazete, nadal jest brylantem...
    Qpa oprawiona w zloto jest nadal tylko qpa...
    ...

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    ktos kiedys wymyslil terminy "aparatowosc" i "cyfrowosc". jak widac z cyfrowoscia u Nikona jest... jak jest. z drugiej strony, Canon ma co poprawiac w "aparatowosci" no, przynajmniej ten piep...ny przycisk do MLU, wskaznik ISO w wizjerze i drabinka korekty o chocby +/- 3EV... to naprawde nie jest wiele a powtarzam argumenty, ktore uzytkownicy Canona wyciagaja od dobrych paru lat
    www albo tez flickr

  5. #15

    Domyślnie

    Proponuje przeczytac dyskusje na temat tych zdjec na Nikon Forum
    Zalośc bierze oni nawet ja dostana pusty aparat bez elektroniki i matrycy to napisza ze wspaniala elktronika w tym nowym korpusie A kolejne uzasadniania, ze kolejny test jest do niczego bo nie uzywali szkla 200/2GVR to juz totalna obłuda No cóż - jak Pan taki kram. Wiara we wlasne talenty byla i jest chyba zawsze przeszkodą w ocenie czegokolwiek Pozdrawiam chlopcow z Nikona, ktorzy nie dadza sie w żaden sposob przekonac, ze Nikon zafundowal im nastepne dzielo na miare ... 2002 roku. Tak bylo z D2H i nieszczesnymi szumami i 4mln, potem zbiciem ceny - tak jest z D200.

    Cóż... "elitarność", o którą zawsze walczyli koledzy Nikonowcy nie idzie w parze z rozsądkiem Na razie to są elitarni w ocenie wspanialego nowego aparatu.... kotry robi dobre zdjecia tylko w studio z 3 lampami...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    Tyle, ze brylant, nawet zawiniety w gazete, nadal jest brylantem...
    Qpa oprawiona w zloto jest nadal tylko qpa...
    Zakładam, że żadnej kupy nie bierzesz do ręki wiec i D2H było Ci nie po drodze.
    Więc prosze o ostrożność w sądach na temat ergonomii Nikonów. Popracuj 1dmk2 ze dwie godziny na meczu koszykówki to zobaczysz jak milo ręka boli. A wez D2H i nie będziesz chcial aby mecz się skończył

    Kupa to bardzo nieładne określenie dzieła sztuki jakim jest korpus serii Dx w Nikonie ! Bardzo niaładne

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iczek
    Proponuje przeczytac dyskusje na temat tych zdjec na Nikon Forum
    Iczek, święte słowa. Co mnie do tego martwi, że im jednak do Kena Rockwella - robiącego "porównanie" D200 i 5D w którym oczywiście wygrywa Nikon, a co do FF twierdzącego, zę D200 dostarcza zdecydowanie więcej informacji i detali na zdjęciu - to im jednak wciąż brakuje, co nie jest zbyt dobrym prognostykiem.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  8. #18
    szymony
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek
    Coz, jak kazdy test amatora obarczony wieloma bledami, ale jednego nikt nie zarzuci - fFacet pracowal na dwoch najnowszych szklach w obu systemach. Wiec odpada argument "tu byla eLka".

    http://www.ales.litomisky.com/nikonvcanon
    Iczek, czy nie uważasz że porównanie jakiegokolwiek aparatu z szkłem 24-105, z jakimkolwiek aparatem z szkłem 18-200 jest po prostu śmieszne. To już mydlany 24-120VR byłby bardziej odpowiedni w tym przypadku.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    A ja zaobserwowalem inna prawidlowosc :-) ze po premierze 5D i pozniejszej d200 strasznie nam sie uzytkownicy z forow zblizyli do siebie :-)...

    Chlopaki luz, idzcie robic zdjecia, gowniane testy a wy sie teraz bedziecie godzinami klucic co jest lepsze.. ja wam powiem lepszy jest aparat czesciej przewietrzany ....

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony
    Iczek, czy nie uważasz że porównanie jakiegokolwiek aparatu z szkłem 24-105, z jakimkolwiek aparatem z szkłem 18-200 jest po prostu śmieszne. To już mydlany 24-120VR byłby bardziej odpowiedni w tym przypadku.
    Alez oczywiscie to pewna prowokacja, ale uzasadniona, bo na forum Nikona wrzalo od zachytow nad ich nowym szklem
    Niemiej uwazam, ze poza zwiekszona aberacja z powodu szkla, reszta jest nadal tragiczna i zalezy od matrycy. Moze wina jest robienie JPG co juz niektorzy zauwazyli.
    Niemniej o ile wiem, to 80% posiadaczy tych semi-profi apartow pracuje na JPG Po co wiec komu tanie body z totalniebezwartosciowymi JPG...!?
    Pomylka.
    I nadal sie upieram ze szumy sa fatalne! Tragiczne i niech mi sie nie zarzekaja purysi nikonowi, ze sa mile dla oka.
    Chyba dla wyłupanego

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •