Szkoda, że nie piszę się w innych wątkach o niebywale wielkiej plastikowości tulipanów np. do 70-200 2.8 IS bądź innych eLek.
Plastik plastikiem, ale młotkiem body nie będzie. Nie ma co przesadzać Bart3k.![]()
Szkoda, że nie piszę się w innych wątkach o niebywale wielkiej plastikowości tulipanów np. do 70-200 2.8 IS bądź innych eLek.
Plastik plastikiem, ale młotkiem body nie będzie. Nie ma co przesadzać Bart3k.![]()
Popieram cie kolego , 3 lata używam 1000D , zero jakiś wytartych plastików , " nic nie trzeszczy , nic nie puka , nic nie stuka " jak to mawiają handlarze aut , oczywiście nie rzucam nim czy szoruje po podłodze , dla mnie amatora w zupełności wystarcza a z jakości zdjęć ja i żonka jesteśmy zadowoleni . teraz skupiam się na " w miarę lepszych szkłach " niż kit . Pozdr.
1000D , 18-55 IS , S 17-70 , C 50 1.4
tak sie składa że nie pisze o czymś czego nie widziałem i nie miałem w łapach. Widocznie nie doczytałeś tego co napisałem choćby o sankach lampy. To nie tylko plastik pozbawiony elementów antypoślizgowych ale po prostu jakość wykonania kompakta a nie lustrzanki. Mam porównanie do innych modeli Canona bo miałem i 500D mam 40stkę i 5tkę. Seria XXXXD to niestety tania tandeta. Oczywiście użytkownicy tych aparatów będą ich bronili zwłaszcza jak nie mieli w łapach innych wyższych modeli.
Canon 5D mkII|Canon 40D|Canon 17-40 4L|Sigma 120-400 4.5-5.6|Canon 50 1.8|Falcon 8 3.5|Metz48
Każdy szanujący się producent musi przykładać dużo uwagi do najniższej,najtańszej półki i często aktualizować puszki ,gdyż jest to ogromny rynek i zazwyczaj od puszek xxxD zależy ,czy klient kupi wyższy model tej samej marki,a przy okazji lepsze szkła itp, czy zniechęci się i zmieni system . Z drugiej strony jakieś różnice muszą być ,by był opłacalny zakup puszek z wyższej cenowo półki.
Ciekawa czemu ta tania tandeta jest tak mocno żywotna? Miałem Canona 400D i po 3 latach wyglądał lepiej niż Nikon ze swoimi gumami.
Trzeba chyba rozgraniczyć "plastikowość" wykonania zewnętrznego korpusu od jego właściwości mechanicznych, kumpel na 450D miał przypadłość, że schodziła "guma" czy inny pododbnej faktury materiał pokrywający plastik, jednak to nie przeszkadzało mu w robieniu zdjęć i nie w żaden sposób nie wpływało na właściwości mechaniczne. Ja tam również odnotowałem parę wpadek z obudową i trzeszczeniem plastików czy z spasowaniem w serii xxD, ale mi to nie przeszkadza choć lekki niesmak pozostaje...
Już niedługo będzie mój![]()
...ale jeszcze czytam komentarze
Jak wybiorę, to się pochwalę ;D
http://www.photographyblog.com/revie...ew/conclusion/
Highly Recommended i pięć gwiazdek. Jakość obrazka wyceniona na 4.5. I jak się widzi w zakładce "Image Quality" rzeczywiście jest dobrze. Myślę, że Canoniara nie powinna zawieść się na aparacie.