Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: studio w domu? mala proba

  1. #1

    Domyślnie studio w domu? mala proba

    Majac troche wolnego czasu w koncu zestawilem swoje szpeje i sprawdzilem czy Nikon ze swoim systemem lamp SB-800 dziala.
    Wynik?
    Dla mnie dziala i to fajnie.
    Purysci studyjni zapewne poczuja sie urazeni, ze ten substytut studia jakim jest zestaw 4 lamp SB800 nazywany jest studiem, ale ja podjałem decyzję, że wole miec mobilne studio niz nosic generatory na pole. Wzialem wiec i kupilem 4xSB800 i podlaczylem to wszystko do D2H.
    Efekty spotkaly sie z moimi oczekiwaniami w pół drogi.
    Oczywiscie prosze nie traktowac tej mini-sesji jako dzielo art. To tylko pierwsza proba parasolek, uchwytow itp... teraz czas na treningi.

    Na wysposazenie tego "studia" skladaja sie:
    - dwie parasolki (Made in China) za 30zl sztuka
    - dwa standy (Made in China) za 65zl sztuka
    - dwa uchwyty (parasolka, stand, lampa) za 65zl sztuka
    - 4 x SB800
    - D2H + 50/1,4D

    W oczekiwaniu są:
    - dwa softboxy, ktore zamowilem w Funsport i dorabiaaja mi tam specjalne uchwyty pod SB800
    - tła i statyw pod tła (Ingrid.it)
    - Elfo - namiot bezcieniowy
    - jeszcze ze dwie SB800


    Eta wsio !

    Calosc kosztowala wiecej niz zestaw startowy Elfo z lampami 250 czy nawet 500W, ale przeznaczenie tego jest inne.

    Oto kilka fotek z roznymi ustawieniami lamp. Prosze wybaczyc tlo.. To wlasciwie dopiero do mnie jedzie.

    Widok ogolny na scene. "Burdel" jak trza.


    A tak prezentuje sie SB800 na statywie i z parasolka. Połączone to uchwytem produkcji chinskiej... Oczywiscie!


    Bohaterowie sesji. Wszelkie prawa zastrzezone


    Chwila odprężenia i palec wjeżdzą do komory nabojowej


    I pare zdjec:






    Dzieki za uwagę
    Ostatnio edytowane przez iczek ; 28-12-2005 o 10:20

  2. #2

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Góra
    Wiek
    65
    Posty
    472

    Domyślnie

    Chopy, widły ostrzyć! I kupą na trola
    Swoją drogą widziałem jak SB800 dawkuje światło. W tej materii zazdroszcze Nikonom.

  4. #4

    Domyślnie

    No wiec wlasnie - czytalem setki artykulow, ogladalem strony takie jak: http://www.daveblackphotography.com/workshop/1105.htm i postanowilem sprobwac.

    Moim skromnym zdaniem fotografa, co to zastane swiatlo uwielbia, efekty z SB-800 sa naprawde piekne i miekkie. Rozklad swiatla (to moze zasluga zwyklej parasolki) jest naprawde fajnie zbalansowany, a kontrola nad scena ogranicza sie do pilnwania modela oraz korekcji nastawianej w lampie na sankach.
    Wprawdzie nikon wypuscil obecnie sterownik do lamp, ale jego cena (ok. 290usd) to paranoja bo w tej cenie mozna kupic kolejna SB800, ktor5a mozna rownie dobrze sterowac pozostalymi lampami.

    W tej sesji (wyjasnienie) uzylem 3 lamp. Ta na sankach byla ustawiona na Master , pozostale dwie w dwóch grupach A i B jako Remote.

    Lampa na aparacie wyzwalana w sufit z dufuzorem na -1.7EV tylko w celu rozjasnienia ierwszego planu oraz wyzwolenia pozostalych lamp. Grupa A po lewej stronie modela, grupa B z tylu z prawej. Brakowala mi parasolki aby ustawic kolejne dopelnienie z przodu z prawej, ale powoli.

    Jedna wazna rzecz to baterie i ich zuzuycie. W sesji zrobilem okolo 100 zdjec.
    Na swiezych akumulatorach 2500AmH i spokojnie nadal moglem pracowac. Wyczytalem na sievci ze najwazniejsze jest pelne naladowanie baterii w lampie Master, bo jesli sa choc w polowie rozladowane to sterowanie siada...

    Z ciekawoscia zobaczylbym efekty wspolpracy 580EX, ale nigdzie na sieci tego nie znalazlem.... szkoda.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    A ja Piotr poprosżę o efekty sesji plenerowej. Myślę, że to będzie prawdziwy wyznacznik użyteczności tego zestawu. Choć muszę powiedzieć, że wygląda to całkiem dobrze na pokazanych zdjęciach. Jestem, na świeżo po wigilijnej walce 420ex + 1ds i 350d i z coraz większą zazdrością patrzę na wyniki pracy systemu kontroli błysku i pomiaru światła w Nikonie.
    Pentax K-5 II, Leica M9

  6. #6

    Domyślnie

    Okey - nastepna sesja juz zaplanowana. Modelka zamowiona i plener wybrany Czekam na softboxy i jade.

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek
    Okey - nastepna sesja juz zaplanowana. Modelka zamowiona i plener wybrany Czekam na softboxy i jade.
    softboxy dużo poprawią, bo jeszcze bardziej zmiękczą cień, ale też siądze "moc" lampek. po prostu z softami będziesz bliżej modelki ;-)
    gra i buczy bebop

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kocis
    Chopy, widły ostrzyć! I kupą na trola
    A pewnie
    Widzi ktos cos co nie pozwoli pracowac w ten sposob z Canonem?
    Wiem wiem, trzeba mastera jakiegos... No ale...

    Tanie sigmy EF-500 sa tez calkiem niezle na zestaw slejwow... Ale na iso 100 przy sensownej przyslonie z takimi lampkami w parasolach czy softach to nie ma co liczyc...
    ...

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    A pewnie
    Widzi ktos cos co nie pozwoli pracowac w ten sposob z Canonem?
    z dwiema 550tkami robiłem takie rzeczy (w sensie synchro - slave/master), ale z czterema nie. no i kwestia tych pomiarów i różnic z SB800+pomiar światła w nikonie.
    Ostatnio edytowane przez bebop ; 28-12-2005 o 22:40
    gra i buczy bebop

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    Ale na iso 100 przy sensownej przyslonie z takimi lampkami w parasolach czy softach to nie ma co liczyc...

    Ale ten zestaw ma chyba sluzyc do doswietlania z tego co wyczytalem (mobilny, w plener, zdjecia pokazowe z przymusu tylko w domu robione) a nie do oswietlania.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •