Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [40D] przestała działać górna rolka

  1. #1

    Domyślnie [40D] przestała działać górna rolka

    Wczoraj moja szanowna małżonka zakomunikowała mi, że w pewnym momencie podczas zdjęć przestała jej działać górna rolka w 40D
    Zamiast charakterystycznego przeskakiwania, rolka ślizgała się i w tym momencie nie mogła zmieniać nastaw.
    Przestawiłą aparat w pion i dalej używała kółka z gripa.
    Po jakimś czasie wszystko wróciło do normy .


    Spotkał ktoś z Was się z czymś takim ?

    I drugie pytanie - chodzi mi po głowie że w XXD mozna zamienić role kółek. Ale znalazłem w menu tylko zamianę kierunku obracania. Nie wiem czy ja rano bez kawy mam pomroczność jasną czy rzeczywiście nie ma ?
    40D + BG-E2N + 16-35 + 50 + 85 + 70-200

  2. #2
    Początki nałogu Awatar kuzi4
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Chrzanów
    Wiek
    48
    Posty
    411

    Domyślnie

    2. Jest w instrukcji o zamianie "roli" kółek.
    1. Wygląda, że zapadka się zwiesiła. Może jakiś syfek się dostał. Jak problem się powtórzy to chyba bez serwisu sie nie obejdzie.

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2011
    Miasto
    warsaw
    Wiek
    34
    Posty
    6

    Domyślnie

    Proponował bym spróbować na początek to jakoś przeczyścić, przedmuchać, wiem, że ciasno tam jak cholera, ale można próbować. Może jakieś głupie ziarenko piasku się tam dostało i tyle. Wydaje się raczej, że bez serwisu się nie obejdzie.

  4. #4
    Bywalec Awatar Majchalak
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Chorzów
    Wiek
    38
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cluer Zobacz posta
    Wczoraj moja szanowna małżonka zakomunikowała mi, że w pewnym momencie podczas zdjęć przestała jej działać górna rolka w 40D
    Zamiast charakterystycznego przeskakiwania, rolka ślizgała się i w tym momencie nie mogła zmieniać nastaw.
    Mi się takie coś przytrafiło w 30d - rolka ślizgała się przy kręceniu w lewo. O dziwo udało mi się przywrócić jej funkcjonalność - nie wiem jak to napisać, żeby dobrze wytłumaczyć.

    Przy kręceniu dociskałem/popychałem ją raz "do siebie", a raz "od siebie" - tak jakbyś nie trzymał na niej palca od góry, ale od przodu lub tyłu pokrętła...
    W pewnym momencie coś tam przeskoczyło i działa OK.

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Toruń
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez listerine Zobacz posta
    Proponował bym spróbować na początek to jakoś przeczyścić, przedmuchać, wiem, że ciasno tam jak cholera, ale można próbować. Może jakieś głupie ziarenko piasku się tam dostało i tyle. Wydaje się raczej, że bez serwisu się nie obejdzie.
    W kwestii czyszczenia, bardzo bym uważał. Nawet sprężone powietrze może sprawić, że kółko się zablokuje.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    jak zaskoczyło i wyczuwalnie w obie strony "pstryka" i przeskakuje to bym nic nie ruszał.. jak się powtórzy to bym wtedy się martwił.. a co do przeczyszczenia to raczej nie sprężonym powietrzem bo to co jest w puszkach to powietrze nie jest.. najlepiej serwis elektroniczny znaleźć (ew. GSM) i tam powinni mieć jakiś preparat
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    jak zaskoczyło i wyczuwalnie w obie strony "pstryka" i przeskakuje to bym nic nie ruszał.. jak się powtórzy to bym wtedy się martwił..
    tego się będę trzymal.:-D
    odkąd kupilismy gripa nie przypominam sobie żeby był zdejmowany więc na wypadek awarii zawsze pozostanie rolka w gripie.
    Dopiero jak aparat znowu coś wytnie będę się martwił. Na razie działa, więc szkoda zdrowia i nerwów.
    40D + BG-E2N + 16-35 + 50 + 85 + 70-200

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •