Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: [antosik9525]Witam i o ocenę pytam ...

  1. #11
    antosik9525
    Guest

    Domyślnie

    moim skromnym zdaniem ... efekt był zamieżony z dużą przesłoną i dużym ISO ... ale spróbuję zmiejszyć iso kosztem zmiejszenia przesłony ... aczkolwiek wydaje mi sie że wówczas zachwieją mi równowagę światła samochodów przy długim czasie naświetlania ...

    3 zdjęcie faktycznie .. jestr trochę ... z****, zepsute przez to że w kadr weszła lampa uliczna i kilka drzew ... niestety nie mogłem ich wyciąć do zrobienia zdjęcia .. a w tym zdjęciu zalezało mi głównie na światłach samochodów na skrzyżowaniu w widoku trochę z góry i trochę jak by z boku ..
    -------------------------
    dla wyjasnienia ... statyw był ... wężyka nie ... samowyzwalacz był ...

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antosik9525
    moim skromnym zdaniem ... efekt był zamieżony z dużą przesłoną i dużym ISO ...
    z dużą przesłoną to porażka jeżeli efekt zamierzony, bo straciłeś na jakości. powyżej f13 to jakość spada... ostrość, kontrasty... chyba że celowo chciałeś zaniżyć jakość ;-) na prevce www nie widać, będziesz widział na odbitce 20x30), jeżeli zrobisz...

    duże ISO - duże szumy. szczególnie przy małym świetle... chyba że taki był plan...

    Cytat Zamieszczone przez antosik9525
    dla wyjasnienia ... statyw był ... wężyka nie ... samowyzwalacz był ...
    czyli piwo dla mnie. może być Heineken ;-)
    gra i buczy bebop

  3. #13
    antosik9525
    Guest

    Arrow ufo

    Cytat Zamieszczone przez bebop
    z dużą przesłoną to porażka jeżeli efekt zamierzony, bo straciłeś na jakości. powyżej f13 to jakość spada... ostrość, kontrasty... chyba że celowo chciałeś zaniżyć jakość ;-) na prevce www nie widać, będziesz widział na odbitce 20x30), jeżeli zrobisz...
    Hmmm zdjęcie, zdjęcia zostały wywołane w formacie 20x30 i efekt zamierzony został osiągniety .. bo zdjęcia wyglądają jak by były to obrazy.
    oczywiście pomijajć zdjęcie 3 gdzie dopiero po odebraniu odbitki zobaczyłem niebieskie ufo [prawa-góra] i drugie mniejsze ufo przy lampie.
    ale to jest chyba wada słabej jakości obiektywu.


    piwo proponuję Żywca ... ale w płocku ..
    Ostatnio edytowane przez antosik9525 ; 28-12-2005 o 13:50

  4. #14
    Początki nałogu Awatar b'Art
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Leszno
    Wiek
    52
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Jedna uwaga: nie domykaj tak przesłony. Powyżej 11 już spada jakość obrazu. Ponadto tak wysokie iso też szkodzi. Najlepiej f8 i iso100 do nocnych.
    Ale tylko w kicie Tomasz?
    _______________________________________________
    taaaaa... Fed, Zorka 5, Zuch Digital, Smena 16:9 ha!

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez b'Art
    Ale tylko w kicie Tomasz?
    nie. 17-40L też tak ma. Adamek podał gdzieś na forum receptę: połowa przesłony dostępnej dla obiektywu. jeżeli min. to f22 to f11 jest rozsądnym, dobrym wyborem. póki co to się sprawdza ;-) choć przyznam, że widziałem zdjęcia ze średniego formatu z f45, i było uzasadnienie dla takiej przesłony (ostre elementy pierwszego planu i ostrość po horyzont).
    gra i buczy bebop

  6. #16
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bebop
    nie. 17-40L też tak ma. Adamek podał gdzieś na forum receptę: połowa przesłony dostępnej dla obiektywu. jeżeli min. to f22 to f11 jest rozsądnym, dobrym wyborem. póki co to się sprawdza ;-)
    zasada kciuka mowi: przymkniecie o 2-3 dzialki od pelnej dziury. dla 17-40/4 to akurat wypada przy f/8 do f/11. w przypadku 50/1.8 troche dalej, ale na tym polega zasada kciuka, ze jest niedokladna

    inna regula kciuka mowi, ze w cyfrze mozna przymykac slabiej. GO relatywnie i tak wystarczy (w odniesieniu do ustalonego kata widzenia jest odpowiednio wieksza niz w 35mm), a refrakcja pojawia sie wczesniej (tez relatywnie do kata widzenia). i w druga strone - im wiekszy format, tym mocniej trzeba przymykac

    to tez jest oczywiscie regula kciuka

    Cytat Zamieszczone przez bebop
    choć przyznam, że widziałem zdjęcia ze średniego formatu z f45, i było uzasadnienie dla takiej przesłony (ostre elementy pierwszego planu i ostrość po horyzont).
    zwykly Biometar 2.8/80 po przymknieciu do f/45 (teoretycznie, bo on sie bodajze na f/22 konczy) pozostawia wciaz dziurke prawie 2mm srednicy (80/45). jeszcze daleko, zeby na powaznie zagrala na zdjeciach refrakcja.
    dla porownania - 17-40 w najszerszym ustawieniu takie samo otwarcie samo osiaga przy f/9.5, a przeciez uzywa sie go z powodzeniem do f/13 i f/16 i jakosc jest co najmniej znosna
    a jak sie wezmie cyfrowe UWA rzedu 12mm i przymknie do f/11 to dziurka robi sie juz bardzo malenka. a zdjecia nadal daja rade f/16 z Tokiny 12-24 w 12mm wyglada zupelnie dobrze
    www albo tez flickr

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •