Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 206

Wątek: Dyskusja o zasadach "Szkoła fotografii CB"

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Talking Dyskusja o zasadach "Szkoła fotografii CB"

    Witam,
    niedawno AGO zapodał pomysł, który chyba powoli się materializuje, a nazywający się Baza wiedzy. Przyszła mi do głowy szalona myśl , która może okazać się bardzo ciekawym, oryginalnym i przede wszystkim wyczekiwanym pomysłem.

    Mamy na forum sporo świetnych, doświadczonych fotografików, często zawodowców, a czasami tylko amatorów, którzy jednak świadomie dążą do swojego fotograficznego celu i mają już sporą wiedzę praktyczną. Reportaz, fotografia ślubna, teatr, zdjęcia nocne, sport, landszafty, ptaki, samoloty.

    Co myślicie o pomyśle internetowej szkoły fotografii prowadzonej przez nas samych . Polegało by to na prezentowaniu jednego, starannie wybranego i ciekawego technicznie i wizualnie zdjęcia i dokładny opis autora dotyczący okoliczności, zamiarów, intencji i całej otoczki "mentalnej". Do tego konkretny opis techniki i zastosowanych trików, dający taki a nie inny efekt wizualny. Myślę, że raczej nie będzie tu osób, które nie zgodziłyby się zdradzić choćby małego sekretu swojego warsztatu, a większość zrobi to bez żadnych oporów. Chodzi o konkretny jeden przykład, z kompletną analizą (choćby krótciutką i prostą) - wielu może się zdziwić, o czym należy pamiętać :wink:

    Oczywiście, potrzeba mądrej moderacji, bo forum rośnie i mogą się pojawić tfurcy próbujący trollować i niszczyć nam forum, a nie dzielić sie swoją wiedzą i umiejętnościami. Widziałbym to raczej jako przygotowanie fotki i jakiegoś szkicu, akceptacji przez moderatora i publikacji ewentualnie z linkowaniem do podobnych tematów i rozwinięć podobnych tematów w sieci. Można zrobić wątek z listą życzeń forumowiczów do konkretnych osób czy zdjęć.


    Co myślicie?

    P.S> wpadłem na taki pomysł, oglądając któryś raz zdjęcia Jarka Jaworskiego (a konkretnie papieską pielgrzymkę na Ukrainę) - może pierwsza propozycja na lekcję? W dodatku, gdyby Jarek się zgodził, byłby to start w naprawdę niezłym stylu :grin:
    Ostatnio edytowane przez Kubaman ; 26-12-2005 o 21:36
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie

    OK, jestem za
    www albo tez flickr

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    Pomysł wydaje się interesujący. Bardzo interesujący.

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Można zrobić wątek z listą życzeń forumowiczów do konkretnych osób czy zdjęć.
    Ale tylko w tej formie ma sens. Bo jeśli każdy ma zamiar prezentować swoje najlepsze zdjęci (albo najlepsze 5 zdjęć ), to wyjdzie z tego niezły galimatias.... zwłaszcza że wiele osób za taką szkołe fotografowania zabierać się nie powinno. Na przykład po co komu by była analiza zdjęć takiego ludka jak ja?
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamek
    Ale tylko w tej formie ma sens. Bo jeśli każdy ma zamiar prezentować swoje najlepsze zdjęci (albo najlepsze 5 zdjęć ), to wyjdzie z tego niezły galimatias....
    Nie no tak to oczywiście nie ma sensu !. Starałem się napisać wyraźnie i powtórzę: do tego potrzebna jest mądra moderacja.

    Widzę to tak: potrzebowalibyśmy nowego działu na forum. W środku przyklejony wątek z listą życzeń - ale bez żadnej dyskusji, co najwyżej z odpowiedziami autorów, czy mają chęci, bo się rozjedzie i popłynie OT rzeka. No i pozostałe wątki z kolejnymi "lekcjami". Myślę, że bazując na liście życzeń, można by stworzyć i opublikować plan publikacji na najbliższe tygodnie/miesiące (osobny wątek w tym samym dziale ?). Wtedy każdy by wiedział, czego się można spodziewać w najbliższym czasie i wąek z listą życzeń nie byłby ciągłym powtarzaniem tych samych próśb.

    Kto wie, gdyby ruszyło i się udało, może byłaby szansa zaprosić znanych fotografików do publikacji (lub choćby podlinkowania zdjęcia ) z wartościowym opisem? To brzmi trochę jak harcerze ale myślę, że są tacy ludzie, którzy by byli skłonni coś takiego zrobić dla fotografii.
    Ostatnio edytowane przez Kubaman ; 26-12-2005 o 22:01
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Kraków
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Nie no tak to oczywiście nie ma sensu !. Starałem się napisać wyraźnie i powtórzę: do tego potrzebna jest mądra moderacja.

    Widzę to tak: potrzebowalibyśmy nowego działu na forum. W środku przyklejony wątek z listą życzeń - ale bez żadnej dyskusji, co najwyżej z odpowiedziami autorów, czy mają chęci, bo się rozjedzie i popłynie OT rzeka. No i pozostałe wątki z kolejnymi "lekcjami". Myślę, że bazując na liście życzeń, można by stworzyć i opublikować plan publikacji na najbliższe tygodnie/miesiące (osobny wątek w tym samym dziale ?). Wtedy każdy by wiedział, czego się można spodziewać w najbliższym czasie i wąek z listą życzeń nie byłby ciągłym powtarzaniem tych samych próśb.

    Kto wie, gdyby ruszyło i się udało, może byłaby szansa zaprosić znanych fotografików do publikacji (lub choćby podlinkowania zdjęcia ) z wartościowym opisem? To brzmi trochę jak harcerze ale myślę, że są tacy ludzie, którzy by byli skłoinni coś takiego zrobić dla fotografii.
    Pomysł bardzo fajny, tylko kto dokonywałby segregacji zdjęc ? IMO najpierw powinien być temat, potem podsyłanie zdjęc, wybór najlepszych i prośba o jasne wytłumaczenie co i dlaczego A gdyby zawodowi fotograficy się odezwali to w ogóle byłoby już super.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Macio
    Pomysł bardzo fajny, tylko kto dokonywałby segregacji zdjęc ? IMO najpierw powinien być temat, potem podsyłanie zdjęc, wybór najlepszych i prośba o jasne wytłumaczenie co i dlaczego
    nie, nie tak to widzę, bo się zrobi partyzantka.
    Popatrz - mamy wątek "życzeniowy". Piszesz w nim, że ciekawi cię zdjęcie Muflona z Axalp i podajesz linka. Muflon odpisuje, że nie napisze, bo to zdjęcie strzeliła jego żona przypadkiem jak czyściła filtr UV No to ja piszę w następnym poście do Jarka Jaworskiego że chciałbym się nauczyć czegoś o którymś zdjęciu z serii z wizyty papieża na Ukrainie. Jarek odpisuje OK. Moderator kontaktuje się z Jarkiem, ustalają zdjęcie i mniej więcej formę wypowiedzi (wszak mamy się czegoś nauczyć, więc musi być jakaś przejżystość). Jarek i jego temat jest wpisywany przez modertora do terminarza publikacja (na za trzy tygodnie bo już w kolejce wcześniej byli wpisani inni ). Nadchodzi czas, Jarek publikuje, my się pytamy w wątku i dociekamy jak on to zrobił. A jak jedzie OT, to moderator tnie bezlitośnie, bo to jest szkoła CB
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Mi się pomysł podoba. To o które to zdjęcie z Axalp chodzi? ;-)

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    myślę, że aby było dostatecznie dużo czasu na dyskusję i pytania do autora, trzeba by publikować kolejne "lekcje" np. co dwa tygodnie. W ten sposób będziemy mieli sporo zabawy na długie miesiące. A i forum zyska, bo jak ktoś będzie trollował i dostanie bana, to się już u nas Gudzowatego nie zapyta o "Lekcję zabijania" (i może przestaną gadać, że są tu z przymusu, nudów, misji, umartwiają się itp. )
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Dobra, to kto pierwszy ma jakieś życzenia?

    Chyba ten wątek może przejąć funkcję życzeniowego, albo można założyć nowy w "Technice". Jak pomysł się rozwinie, to mozna będzie poprosić Hazana o nowy dział.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Muszyna
    Wiek
    36
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    fajna sprawa mam nadzieję dużo się obryć tym sposobem.
    i od zawsze interesowało mnie jak sven zrobił zdjęcie orła które było prezentowane w wątku pt."moje najlepsze zdjęcie"
    | yyy...zdjęcia poszedłem robić... |

Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •