Strona 4 z 21 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 206

Wątek: Dyskusja o zasadach "Szkoła fotografii CB"

  1. #31
    Bywalec Awatar Nicram
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    49
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz1972
    :-) Przecież nauczyciel ma zawsze rację , więc co ma się nie podobać w fotach nauczyciela :-)
    chcę tylko powiedzieć, że jeżeli komuś cosik się nie podoba w danym zdjęciu to niech napisze co i dlaczego, a nie walnie tylko zdjęcie do bani - wracając do szkoły musi uzasadnić swoją wypowiedź :-)
    jakieś D + sporo zapału

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    To jest generalnie sprawa do Hazana. My w kwestii podforów itp. to nie możemy nic.
    OK, już wiem co i jak
    Kubaman, przy próbie wysłania do Ciebie wiadomości::-)
    oszzz, zaraz to naprawię ..
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nicram
    chcę tylko powiedzieć, że jeżeli komuś cosik się nie podoba w danym zdjęciu to niech napisze co i dlaczego, a nie walnie tylko zdjęcie do bani - wracając do szkoły musi uzasadnić swoją wypowiedź :-)
    nie , proszę poczytajcie do czego to ma służyć!
    Opinie można sobie zamieszczać w galeriach, po to są tamte wątki.

    Nie ma mowy o opiniowaniu zdjęć opisywanych przez autorów, takie posty moderatorzy powinni od razu kasować. Nie jest istotne co się komu podoba a co nie, istotne jest w jaki sposób autor osiągnął taki a nie inny efekt i dlaczego to zrobił (co może być jeszcze bardziej pouczające :-) ). Taki jest cel naszej "szkółki".
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  4. #34
    Początki nałogu Awatar Fan nr 1
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Bielsko Biała
    Wiek
    52
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    nie :Nie ma mowy o opiniowaniu zdjęć opisywanych przez autorów, takie posty moderatorzy powinni od razu kasować. Nie jest istotne co się komu podoba a co nie, istotne jest w jaki sposób autor osiągnął taki a nie inny efekt i dlaczego to zrobił (co może być jeszcze bardziej pouczające :-) ). Taki jest cel naszej "szkółki".
    Popieram inaczej zrobi się z tego PLFOTO

    Pozdrawiam

  5. #35
    Uzależniony Awatar nastier
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    37
    Posty
    686

    Domyślnie

    no, czyli po prostu poradnik jak ksiazka, bo czytasz wyklad 'profesora' i nie komentujesz oraz jak listy do Szanownej Redakcji, bo o co prosisz, to (z zalozenia) otrzymujesz
    na nic sprzętu kupa, gdy fotograf ****.

    fotoblog

  6. #36
    Bywalec Awatar Nicram
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    49
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fan nr 1
    Popieram inaczej zrobi się z tego PLFOTO

    Pozdrawiam
    o to mi właśnie chodzi
    jakieś D + sporo zapału

  7. #37
    Bywalec Awatar Nicram
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    49
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    nie , proszę poczytajcie do czego to ma służyć!
    Opinie można sobie zamieszczać w galeriach, po to są tamte wątki.

    Nie ma mowy o opiniowaniu zdjęć opisywanych przez autorów, takie posty moderatorzy powinni od razu kasować. Nie jest istotne co się komu podoba a co nie, istotne jest w jaki sposób autor osiągnął taki a nie inny efekt i dlaczego to zrobił (co może być jeszcze bardziej pouczające :-) ). Taki jest cel naszej "szkółki".
    dobra, a co z pytaniami typu: jakbyś się przesunął o np. 1 m w prawo lub lewo to nie byłaby lepsza kompozycja itp.

    W poście http://canon-board.info/showpost.php...8&postcount=22 piszesz, że zdjęcia wykonane przez uczniów będą publikowane w galerii uźytkowników i oceniane przez innych uczniów, ja jestem skłonny do zaproszonia do udziału zawodowego fotografa jak pisze GSI który będzie oceniał wykonane zdjęcia. Bo inaczej zrobi się drugie plfoto.
    Ostatnio edytowane przez Nicram ; 27-12-2005 o 20:08
    jakieś D + sporo zapału

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Eee, moment, co to za kombinacje? Idea Kubamana była prosta jak drut: ktoś (A), gdzieś wystawia fotkę, która się innemu ktosiowi (B) podoba i chciałby się dowiedzieć więcej o okolicznościach jej powstania. Tylko (aż?) tyle - nie ma tu miejsca na dysputy "co by było gdyby". Przynajmniej ja to tak zrozumiałem

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    kurczę, czy ja naprawdę wypowiadam się tak mało zrozumiale?

    To jest coś w rodzaju poradnika, dobrych rad od fachowców lub ludzi z pomysłem. Wszelkie próby robienia z tego forumowej dysputy i wyrażania poglądów zepsują całą wartość tego założenia. Przecież o tej publikacji "wyników" w galeriach to z przymrużeniem oka napisałem - już dzisiaj mamy coś takiego. Ludzie prezentują zdjęcia, a inni je oceniają i działa to OK.

    Jesli mamy zrobić szkółkę, gdzie pan mówi - oto dzisiaj wszyscy pstrykamy "Samotność", a jutro po kolei wszystkim powiem co zrobili źle, to nie widzę żadnej w tym wartości. Mamy obserwować i sami wyciągać wnioski, taka bardziej dojrzała forma.

    Jeśli to komuś ułatwi życie, to ma to być cykl wykładów, autorskich referatów. Możesz się spytać, czy korekta ekspozycji o 0,5EV jak opisał autor była efektem wiedzy o błędnym pomiarze światła w 20D czy raczej doświadczenia wynikającego z faktu focenia na slajdzie. Ale tylko i aż tyle. Żadnych ocen, żadnych opinii, żadnych polemik - jak na wykładzie. Jak się nie podoba, to można poczekcać na następnego autora, wszak na pewno nigdy nie zadowolimy wszystkich.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Eee, moment, co to za kombinacje? Idea Kubamana była prosta jak drut: ktoś (A), gdzieś wystawia fotkę, która się innemu ktosiowi (B) podoba i chciałby się dowiedzieć więcej o okolicznościach jej powstania. Tylko (aż?) tyle - nie ma tu miejsca na dysputy "co by było gdyby". Przynajmniej ja to tak zrozumiałem
    Bingo, muflon dzięki bo już stresa łapałem
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

Strona 4 z 21 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •