Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 206

Wątek: Dyskusja o zasadach "Szkoła fotografii CB"

  1. #11
    Bywalec Awatar Nicram
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    48
    Posty
    232

    Domyślnie

    a jeżeli komus cosik się nie będzie podobało w danym zdjęciu, to proszę wytłumaczyć się dokładnie ("jak na spowiedzi") a nie walnąć "do bani" itp.
    jakieś D + sporo zapału

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz1972
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Wiek
    51
    Posty
    3 042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nicram
    a jeżeli komus cosik się nie będzie podobało w danym zdjęciu, to proszę wytłumaczyć się dokładnie ("jak na spowiedzi") a nie walnąć "do bani" itp.
    :-) Przecież nauczyciel ma zawsze rację , więc co ma się nie podobać w fotach nauczyciela :-)

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Dobra, to kto pierwszy ma jakieś życzenia?

    Chyba ten wątek może przejąć funkcję życzeniowego, albo można założyć nowy w "Technice". Jak pomysł się rozwinie, to mozna będzie poprosić Hazana o nowy dział.
    ja bym to widzial tak: dwa watki, jeden 'ksiega zyczen' i wolna amerykanka tak zeby latwo sie go mozna bylo pozbyc w razie czego, drugi do edycji tylko dla modow z sama esencja i dokaldnie sprecyzowanymi zyczenimi jako pierwszy post, np. taki

    ----------------------------------------------------
    1. pytanie pierwsze odnosnie robienia zdjec
    2. pytanie drugie odnosnie robienia zdjec w nocy
    3. pytanie trzecie odnosnie robienia zdjec z szara polowka
    ===========================================
    odpowiedz do pytania1
    ===========================================
    odpowiedz do pytania2
    ===========================================

    jak by sie pojawiala jakas odpowiedz (na PM do moderatora byly by wysylane)
    to by sie zyczenie linkowalo do konkretnego postu w watku


    edit:
    ps. podobnie mozna by bylo zrobic z baza wiedzy o obiektywach pierwszy post z lista obiektywow i kolejne z konkretnymi linkami?
    Ostatnio edytowane przez Jac ; 27-12-2005 o 01:16

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Muszyna
    Wiek
    36
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    Jac - jak na mój malutki rozumek,to tak to napisałeś że nie jestem pewien czy dobrze Cię rozumiem. ale jeśli Cię rozumiem, a tak mi się wydaje - masz bardzo dobry pomysł.
    | yyy...zdjęcia poszedłem robić... |

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Il fuoco
    Jac - jak na mój malutki rozumek,to tak to napisałeś że nie jestem pewien czy dobrze Cię rozumiem. ale jeśli Cię rozumiem, a tak mi się wydaje - masz bardzo dobry pomysł.
    w jednym watku robimy smietnik dyskutujemy zglaszamy poprawki do zyczen chwalimy sie aparatami, obiektywami czesto zmieniamy temat, (mozna zaczynac offtopy juz od 3 postu) jakis kawal, dowcip, hisoryjka, znowu ktos ma zyczenie i tak w kolko... drugi watek zawiera konkretne zyczenia i konkretne odpowiedzi... tak zeby lekcje wygladaly jak lekcje a nie jak gadki przy piwie :-)... nie kazdemy watroba wytrzymuje ;-)

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Muszyna
    Wiek
    36
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    czyli dobrze Cię zrozumiałem i podtrzymuję dobre zdanie na temat Twojego pomysłu.
    | yyy...zdjęcia poszedłem robić... |

  7. #17
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Jestem za i juz szykuje liste zyczen 8) .

    Pytanie tylko skad brac zdjecia... nie kazdy z tu obecnych mistrzow czy zawodowcow prezentuje je na forum/na www/wpisal sobie w profil swoja strone www .

  8. #18
    Początki nałogu Awatar perlpa
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Kowary (dolnośląskie)
    Wiek
    50
    Posty
    350

    Domyślnie

    Pomysł świetny. Co do formalizacji to warto by w nagłówku takiej lekcji zawrzeć kilka haseł-kluczy nawet na różnych poziomach szczegółowości tak aby później łatwiej można było wyszukać interesujące lekcje np.

    rodzaj: portret, akt, reportaż, ślub, krajobraz, makro, przyroda, ptaki, ....
    oświetlenie: lampy studyjne, softboxy, blendy, ...

    No i oczywiście podstawowe parametry:
    parametry: czas, przysłona, iso, ogniskowa, obiektyw

    Świetne było by też zdjęcie lub rysunek poglądowy planu zdjęciowego

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez perlpa ; 27-12-2005 o 10:07

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac
    ja bym to widzial tak: dwa watki, jeden 'ksiega zyczen' i wolna amerykanka tak zeby latwo sie go mozna bylo pozbyc w razie czego, drugi do edycji tylko dla modow z sama esencja i dokaldnie sprecyzowanymi zyczenimi jako pierwszy post, np. taki
    hmm... nie wiem czy to jest najlepszy pomysł TBH..
    Wolałbym jednak w dziale "Szkoły CB" uniknąć wolnych wątków, i dowolnej dyskusji, bo się na pewno zjawi jakiś malkontent jeden czy drugi i zapaskudzi nam całość.
    Ja bym zrobił tak:
    1) Osobne podforum "Szkoła fotografii CB" - czy możemy poprosić Hazana od razu? Chyba jak nie wyjdzie, to można przenieść kilka wątków i zlikwidować? A jeśli tego od razu nie zrobimy, to skazujemy się na bałagan i moderatorzy chyba będą mieli więcej roboty
    2) Wątek otwarty dla wszystkich, ale z ostrymi zasadami - Lista życzeń. Prośby do konkretnych ludzi, na początek musi być z forum, a jak się rozwinie, to kto wie. Tematy, autorzy, konkretne linki do konkretnych zdjęć.
    3) Wątek modertorski zamknięty dla pozostałych z harmonogramem publikacji i tematyką.
    4) Kolejne lekcje. IMHO nie pozwalałbym na dowolną dyskusję i wyrażanie opinii, wszak nie o to chodzi - to mamy w galeriach. Tutaj potrzebujemy konkretnych pytań o technice zdjęć, porze dnia, intencjach autora itp. i jeśli to możliwe odpowiedzi na nie. Inaczej na pewno znajdą się trolle (choćby z zazdrosnych innych forów ) i będą wrzucać swoje "eee, to m być zdjęcie?" albo "ja bym to zrobił lepiej". Tu nie o to chodzi - mamy się nauczyć czegoś od autora, choćby samo zdjęcie się podobało tylko kilku ososbom.

    Myślę, że zdjęcia na początek musimy brać z naszych forumowych galerii. Naprawdę proponuję Jarka Jaworskiego na początek, jeśli tylko się zgodzi. I wystarczy tego na kilka lekcji na pewno, i pozwoli zobaczyć, czy się pomysł przyjął i przyciąga ludzi spoza forum.

    Postaram się zaproponować szkielet przykładowej lekcji (czyli co najlepiej miałoby się tam znaleźć).

    Czekam na odzew Hazana co do subforum.
    Ostatnio edytowane przez Kubaman ; 27-12-2005 o 11:16
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  10. #20
    Dopiero zaczyna Awatar GSI
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Poland
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam!

    Pomysł bardzo mi sie podoba. Trafiłem na podobny projekt gdzies w sieci.
    Wyglądało to tak, że "studenci" spotykali się raz w miesiącu na wirtualnych zajęciach. Na których dostawali pracę domową.
    np.
    Martwa natura

    Wszystkie zdjęcia były prezentowane w galerii.
    Każde było szczegółowo opisane przez fotografującego. ( przysłona, czas, doświetlenia, rodzaj światła itd)
    Profesor ( autentyczny wykładowca jednej ze szkół fotograficznych) oceniał zdjęcia, a wybrane komentował.
    Od siebie dodam, że jesli cos takiego powstało by na tym forum powinno być odpłatne.
    Już mówię czemu. Obie strony ( fotografujący, oceniający ) podchodzili by na tematu poważnie i w sposób przemyślany.

    Pozdrawiam

Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •