Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: Pierwsza Komunia - ceny?...

  1. #1
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    301

    Domyślnie Pierwsza Komunia - ceny?...

    Nie wiem, czy dobry dział...

    Dziecię moje pierworodne przystępowało wczoraj do Pierwszej Komunii. Był - jak to w dzisiejszych czasach - pan kamerzysta, było dwóch fotografów.

    Zdjęć jeszcze nie widziałem, oczywiście - zakładam, że będą względnie profesjonale i wszystko będzie OK. Natomiast muszę przyznać, że lekko zaszokowały mnie ceny, jakie panowie fotografowie "zawołali" za swoje zdjęcia.

    Poinformowano nas mianowicie, że będziemy mogli kupić takie "albumiki" z tyloma zdjęciami, ilu sobie zażyczymy. Jedna odbitka (10X15) będzie kosztowała 7 złotych. A jeśli ktoś np. weźmie tylko kilka zdjęć, a będzie chciał więcej bez odbitek, czyli na płycie CD - to proszę bardzo, jedno zdjęcie na płycie - 4 złote.

    Powiedzcie, proszę, czy to są "normalne" ceny? Pewnie część z Was na komuniach robi zdjęcia - czy też tyle bierzecie?

    Po pierwsze - 7 zł za dobitkę 10X15 wydaje mi się jednak dość wysoką stawką. Wiem oczywiście, że wiele kosztów się na to składa i że nikt tego nie robi charytatywnie - ale aż 7 zł?

    Po drugie - te 4 zł za sztukę na płycie - to też wydaje mi się nieco przesadzone.

    Ale może nie mam racji?
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  2. #2

    Domyślnie

    Jak te zdjęcia są obrobione, a facet nie ma płacone za samo zlecenie tylko za same odbitki to stawka nawet IMHO dość niska.
    google - Dawid Miarka / profil > odwiedź stronę domową :P.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    45
    Posty
    378

    Domyślnie

    Jedyne co mi nie pasuje to troszkę za małe odbitki. 10x15 to format typowy z wakacji na Helu
    Jeśli zdjęcia będą dobrej jakości to cena jest ok. To zawsze jest ryzyko fotografa ile osób weźmie ile odbitek. Chocby zdjęcia kosztowały 2zł to jest pewne, że nie wszyscy kupią zdjęcia.
    Przypuszczam, że jakby wszyscy rodzice zatrudnili fotografa za konkretną stawkę to pewnie zdjęcia byłyby już darmowe. Ale jak to bywa nie wszyscy się dogadają i będą marudy co powiedzą, że nie będzie sprawiedliwości bo każdy dostanie inną liczbę zdjęc.
    EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
    www.magaczewski.blogspot.com
    www.fotogaleria.magaczewski.pl

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magart Zobacz posta
    Przypuszczam, że jakby wszyscy rodzice zatrudnili fotografa za konkretną stawkę to pewnie zdjęcia byłyby już darmowe. Ale jak to bywa nie wszyscy się dogadają i będą marudy co powiedzą, że nie będzie sprawiedliwości bo każdy dostanie inną liczbę zdjęc.
    Niestety czasem bywa inaczej - rodzice mają g... do powiedzenia. Dwa lata temu siostrzenica szła do komunii. Rodzice chcieli wynająć własnego fotografa, okazało się że owszem mogą ale nie będzie miał on dostępu do wygrodzonej części w której będą przebywały dzieci podczas uroczystości. Czyli owszem może sobie pan fotograf robić zdjęcia ale bez lampy i z miejsc "ogólnodostępnych". Zdjęcia robił zespół fotograf i kamerzysta, który ma "podpisaną umowę" z proboszczem. Cen nie pamiętam ale też płacone było za zdjęcie. Efektów nie widziałem ale widząc jak pan robił zdjęcia, dobrych efektów raczej się nie spodziewałem - gość około 185-190 cm wzrostu fotografował dzieci stojąc (czyli z góry) ładując lampą na wprost bez czegoś co by zmiękczyło światło.
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    34

    Domyślnie

    przeważnie cena waha się od 14-17zł za 1 zdjęcie 15x20, standardowo fotograficy na odbitki dają 2 zdjęcia - podczas przyjmowania komunii (do wyboru z 2-3 fotografii) i grupowe, - przy 2 zdjęciach cena była z tego co pamiętam 30 czy 35zł. Reszta zdjęć była nagrywana na płycie dla chętnych za 25zł - (wszystkie) ogólne zdjęcia z całej ceremonii.
    Na życzenie wykonywane były dodatkowe indywidualne zdjęcia za to panowie liczyli sobie 5zł od każdej foty.
    Zdjęcia które szły na odbitki były obrabiane, na płycie zaś surowe.

    Ale 10x15 to trochę nie halo format jak na pro-fotografów od komunii.
    Ostatnio edytowane przez roxio ; 16-05-2011 o 11:06

  6. #6
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    301

    Domyślnie

    Jak mówię - o jakości się nie wypowiadam (może coś napiszę, jak już te zdjęcia zobaczę). jeśli piszecie, ze to stosunkowo OK., to Wa wierzę, choć przyznam że mnie cena wydała się wysoka (ZWŁASZCZA te 4 zł za sztukę w postaci cyfrowej.

    Co do "obrobienia" zdjęć: nie wiem, zobaczymy - ale mam dziwne wrażenie, że jeśli to będzie bądź co bądź kilkaset zdjęć do wyboru (50 dzieci szła do komunii), a gotowe zdjęcia do oglądania i wyboru mają być już w czwartek, to na jakąś bardzo dokładną obróbkę każdego oddzielnie raczej panowie by nie mieli czasu. Ale może znowu się mylę.

    Po wczorajszej uroczystości miałem jedną negatywną uwagę: SZTAMPA. Każde dziecko w ławce - PSTRYK, każde dziecko przy komunii - PSTRYK, dzieci idą - PSTRYK, dzieci klęczą - PSTRYK, zbiorowe - PSTRYK. Nie było (w każdym razie nie widziałem) żadnego "polowania". Pod koniec mszy, kiedy już był śpiew na rozesłanie, była TAKA okazja do zrobienia paru zdjęć "reportażowych" - dzieci już rozluźnione, niektóre zamyślone, niektóre roześmiane, inne rozglądające się za rodzicami, rodzice wzruszeni, młodsze rodzeństwo podbiegające do małych "komunistów", dziadkowie i babcie całujący w policzek... Tak naprawdę - najfajniejsze ujęcia. Ale wtedy obaj panowie fotografowie stali sobie już z tyłu kościoła, wyraźnie zadowoleni że "po robocie", czekając jeszcze tylko na zbiorowe fotki przed ołtarzem...

    Czepiam się?...

    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez roxio Zobacz posta
    przeważnie cena waha się od 14-17zł za 1 zdjęcie 15x20, standardowo fotograficy na odbitki dają 2 zdjęcia(...) Reszta zdjęć była nagrywana na płycie dla chętnych za 25zł - (wszystkie) ogólne zdjęcia z całej ceremonii. (...)
    Ale 10x15 to trochę nie halo format jak na pro-fotografów od komunii.
    No właśnie, o to mi chodzi. Format większy - powiedzmy, że biorę 2 zdjęcia w jednym rozmiarze, 2 w drugim i płytę ze wszystkimi - płacę trochę powyżej stówy. A tu? Zdjęcia mniejsze, a jak chcę wziąć płytę ze wszystkimi zdjęciami (załóżmy, że po selekcji zostanie ich 100) to za samą płytę muszę zapłacić 400 zł.
    Ostatnio edytowane przez janhalb ; 16-05-2011 o 11:10 Powód: Automerged Doublepost
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  7. #7
    Bywalec Awatar galekeg
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    54
    Posty
    167

    Domyślnie

    Stawki na takich imprezach w dużej mierze pewnie zależą od zachłanności proboszcza.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar diplo
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Zamość
    Wiek
    47
    Posty
    298

    Domyślnie

    Ha, córcia moja w zeszlym roku miala komunię i "rodzice" wybrali agencję foto. Teraz nie pamiętam i jak wrócę do domu to napiszę ile stało za zdjecia i jak dużo ich było, ale... tak spier...nych zdjęć dawno nie widziałem. Masssakra szkoda gadac ale te fotki na plycie to był koszmarek, czerwone oczy to mały pikuś da się to jeszcze zniwelowac, ale zdjecie samych nóg?, wszystko dowalane z lampy ustawionej na wprost bez rozpraszaczy. A zdjecia pozowane to rodzinka na tle ołtarza z rameczką białą wtopioną na jakieś 10-15px.
    Poszedlem do nich z prośba o RAW'y ale powiedzieli mi, że robili tylko w jpg
    Zdjęcia są brzydkie i basta.
    5DMK3 z grypą, 5DMK2 też chory, 6D, 40D,1200D, 350D, C85 f1.8, C24-70 f2.8L, C70-200 f4 L IS, S 35 1.4 A, T 15-30 2.8, S 18-125 f3.5/5.6, C430EX, YN-600EX-RT...i kit

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    Nie wiem, czy dobry dział...

    Dziecię moje pierworodne przystępowało wczoraj do Pierwszej Komunii. Był - jak to w dzisiejszych czasach - pan kamerzysta, było dwóch fotografów.

    Zdjęć jeszcze nie widziałem, oczywiście - zakładam, że będą względnie profesjonale i wszystko będzie OK. Natomiast muszę przyznać, że lekko zaszokowały mnie ceny, jakie panowie fotografowie "zawołali" za swoje zdjęcia.

    Poinformowano nas mianowicie, że będziemy mogli kupić takie "albumiki" z tyloma zdjęciami, ilu sobie zażyczymy. Jedna odbitka (10X15) będzie kosztowała 7 złotych. A jeśli ktoś np. weźmie tylko kilka zdjęć, a będzie chciał więcej bez odbitek, czyli na płycie CD - to proszę bardzo, jedno zdjęcie na płycie - 4 złote.

    Powiedzcie, proszę, czy to są "normalne" ceny? Pewnie część z Was na komuniach robi zdjęcia - czy też tyle bierzecie?

    Po pierwsze - 7 zł za dobitkę 10X15 wydaje mi się jednak dość wysoką stawką. Wiem oczywiście, że wiele kosztów się na to składa i że nikt tego nie robi charytatywnie - ale aż 7 zł?

    Po drugie - te 4 zł za sztukę na płycie - to też wydaje mi się nieco przesadzone.

    Ale może nie mam racji?
    Niska cena. Nie licza na cuda. Obróbka ? Chyba zart ;]. Nikt praktycznie przy takich imprezach nie bawi sie w zadne wolanie rawow i obrobke. Troche przesada by byla za te 7 zl. To nie to samo co slub , nie zapominajcie.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta

    Po wczorajszej uroczystości miałem jedną negatywną uwagę: SZTAMPA. Każde dziecko w ławce - PSTRYK, każde dziecko przy komunii - PSTRYK, dzieci idą - PSTRYK, dzieci klęczą - PSTRYK, zbiorowe - PSTRYK. Nie było (w każdym razie nie widziałem) żadnego "polowania". Pod koniec mszy, kiedy już był śpiew na rozesłanie, była TAKA okazja do zrobienia paru zdjęć "reportażowych" - dzieci już rozluźnione, niektóre zamyślone, niektóre roześmiane, inne rozglądające się za rodzicami, rodzice wzruszeni, młodsze rodzeństwo podbiegające do małych "komunistów", dziadkowie i babcie całujący w policzek... Tak naprawdę - najfajniejsze ujęcia. Ale wtedy obaj panowie fotografowie stali sobie już z tyłu kościoła, wyraźnie zadowoleni że "po robocie", czekając jeszcze tylko na zbiorowe fotki przed ołtarzem...

    Czepiam się?...
    Nie czepiasz. Ale komunia to nie slub. Co rodzic to inne wyobrazenie i wymagania. To nie tworzenie repo a fotografia okolicznosciowa i wlasnie takie wspomniane zdjecia sie robi. 95% rodzicow takie tylko zdjecia chce. Chcesz miec reportaz ? Bierzesz swojego fotografa po prostu.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    No nikt nie bierze plyty ze wszystkimi zdjeciami nie tam to polega ;]
    Ostatnio edytowane przez MM-architekci ; 18-05-2011 o 15:37 Powód: Automerged Doublepost
    no comment...

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 369

    Domyślnie

    Janhalb, mam propozycję. Za rok złóż ofertę na wykonanie zdjeć nawet w tej samej cenie ale spróbuj odejść od SZTAMPY czyli wymyśl co spowoduje, że każde dziecko będzie miało inne zdjęcie. Przy 50 osobach, zakładając (optymistycznie), że każda osoba zakupi jedno zdjęcie zainkasujesz 50x7=350zł. Z tego około 50zł to koszt odbitek i pewnie drugie tyle koszt dojazdu do kościoła, do zakładu foto razy dwa, do kościoła i do kościoła po pieniądze. Na jakieś 250zł możesz liczyć. Jeśli jesteś uczciwy to od tej kwoty jeszcze podatek powinieneś zapłacić. To co, podejmujesz się?

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •