Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Wątek: Pierwsza Komunia - ceny?...

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Ziemia obiecana
    Wiek
    50
    Posty
    242

    Domyślnie

    Fakt nie postarałem się
    Na komunii mojej córy 2,5 pln za odbitkę 10x15 i nie ma opcji zdjęć na płycie, wszystko trzeba robić przez pana fotografa, jak chcesz fotoksiążkę możesz przynieść swoje pliki i pan zrobi ale w drugą stronę (żeby dostać pliki) nie ma mowy.
    Jakieś body + jakieś słoiki + podstawka pod aparat + jakieś świecenie + Dużo chęci I brak czasu na focenie

  2. #22

    Domyślnie

    Witam,

    Moje dzieci miały komunię, jedno w tym, drugie w zeszłym roku. Cena 7 zł/odbitkę 13x18 jeśli weźmie się cały albumik (ok. 20-30 zdjęć w zależności od dziecka). W takim wypadku płytka gratis. Jeśli pojedynczo, to po 12 zł i bez wersji elektronicznej.

    Ja miałem to szczęście, że mogłem sam porobić (dziecko blisko strefy dla rodziców, 85 1.8 na cropie bez problemu dawał radę).

    Jakość niestety nie najlepsza, choć po narzekaniach rodziców z zeszłego roku trochę się poprawiła. Lampa cały czas na wprost, cienie, zdjęcia robione z góry itp.

    W sumie 3 fotografów + kamera (na 80 dzieci). Wpływ rodziców na wybór foto - żaden, ale też nie widziałem woli ze strony rodziców do zainteresowania się tematem przed uroczystością. Zdjęcia z kościoła i trochę zrobionych przed.

    J.

  3. #23
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    303

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Przeliczanie "ile pan ma na godzinę" w przypadku robienia na zlecenie, a nie na etacie jest - delikatnie mówiąc - niepoważne. Nie tylko w branży foto.
    Nie wiem, dlaczego niepoważne: ja też, wyobraź sobie, nie robię "na etacie", tylko na swoim - i żyję niemal wyłącznie z umów o dzieło... :-)

    Nie, no OK - skoro mówicie że to normalne stawki, to znaczy że tak jest. Mnie się to wydawało dużo, ale pewnie nie biorę pod uwagę wielu rzeczy...
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  4. #24

    Domyślnie

    A robiliście kiedykolwiek masówkę na 50 dzieci ??
    Koszmar, tutaj nic nie wycudujesz. Napierdzielasz ile się da a później wybierasz. Ktoś kto lubi to robić to i ładnie obróbkę walnie. Kasa nawet z tego niezła ale na początku odbitki naparzasz na własne ryzyko. Albo wezmą rodzice albo nie i tak bardzo wielu fotografów robi, niektórzy przy kliencie targają zdjęcia jak ich nie chcą, żeby później nie było możliwości wyboru i kręcenia albo wezmę albo nie.
    Sam nikomu nie polecam takich usług, masówka jak leci.
    Jeśli kogoś ceny intersują: 10x15 - 3-4zł , 13x18 -7-10zł , 15x21 to raczej tylko grupa coś koło 8 zł.
    Pewnie nie jeden z was będąc na takiej komunii w roli głównego fotografa(czyli robisz sam, wołasz foty sam, oprawiasz itd.) od razu zrezygnowałby z kolejnych zleceń.
    I pamiętajcie to nie ślub, że skupisz się jedynie na parze młodej (2osoby), którzy stoją koło siebie, od czasu do czasu machniesz gościa w kościele.
    Tutaj macie 30-50 a czasem nawet 80 główek do obskoczenia, więc radziłbym się zastanowić zanim weźmiecie takie zlecenie bo roboty co nie miara a reputacje sobie łatwo popsuć, jak spierniczysz to masz dziesiątki niezadowolonych klientów, a poczta pantoflowa to jak na razie najlepsza reklama.

  5. #25
    Bywalec Awatar betinus
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukeandro Zobacz posta
    czyli robisz sam, wołasz foty sam, oprawiasz itd.
    Zacznijmy od tego, że ja nigdy nie wybrałbym się na taką imprezę sam.
    Zresztą mamy już tak ustalone, że zawsze idziemy we dwoje.

    Dwa tygodnie temu mieliśmy komunię na ponad 80 dzieciaków (na jednej mszy)... starczy mi na bardzo długo zabawy komunijnej...

    Tak szczerze teraz po przeanalizowaniu to uważam, że przy tej ilości to minimum trzech fotografów by się przydało, ale wtedy to już by trzeba było dołożyć do tego interesu
    sprzętu kupa... a chęci coraz mniej....

  6. #26
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    61
    Posty
    968

    Domyślnie

    Mój rekord to 93 "sztuki"
    I to jeszcze w czasach analogu. Na dwie praktiki. Pomocnica zmieniała filmy a ja liczyłem klatki żeby w odpowiednim momencie wymienić aparat bo każda sekunda miała znaczenie. Teraz to jest komfort. W tym roku w tym samym kościele dzieci było połowę.

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    60

    Domyślnie

    A w Skierniewicach jeden fotograf dał radę grupie 100 osobowej :-) efektów nie widziałem...

  8. #28
    Bywalec Awatar czarny1999
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Leicester
    Wiek
    39
    Posty
    119

    Domyślnie

    ja na 29* glowek bralem kolege do pomocy ...
    5d, 5dmkII 580EXII S12-24 f4.5-5.6, C17-40 f4 L, C50 f1.4, C70-200 f4is, C100 f2.0 C300 f4is, C400 f4is DO,
    C28-135is f3.5-5.6, tamrac expredition7, manfrotto 055x proB + 488RC2

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Płock
    Posty
    85

    Domyślnie

    3 tyg temu robiłem I komunię, tydzień potem IIgą.
    Finalnie klient otrzymał ode mnie albumik na 3 zdjęcia 15x21 w cenie 30zł plus 10zł za dodatkowe pozy (np. gdy robili sobie z chrzestnymi, księdzem, etc.).
    Zdjęcia robiłem na wsi pod Płockiem, stawki w samym Płocku są jeszcze wyższe...
    Każda sztuka obrobiona indywidualnie (nie licząc oczywiście grupowego).

    Na płytce dawałem fotki z mszy (taki reportażyk z tego co się po kolei działo w czasie mszy) plus zdjęcia dzieci, których rodzice kupili albumiki. Płytka za symboliczne 5zł.

    Potwierdzam, że na sztukę podczas takiej uroczystości to nie ma za bardzo miejsca i czasu, za dużo główek do zrobienia. Ale zawsze przemycam parę "innych" zdjęć na płycie, żeby rodzice mieli również wgląd, że tak też można fotografować...
    Puszki dwie i kilka szkieł, światełka i parę innych gratów

  10. #30

    Domyślnie

    To ja jeszcze o coś innego zapytam.
    Z jakim sprzętem idziecie robić zdjęcia pierwszokomunijne ?
    jak rozwiązujcie kwestie światła ?

    Pytam bo kiedyś będąc w charakterze gościa na takiej uroczystości widziałem jak panowie foto-video narozstawiali po kościele halogenów na statywach
    Aż się zdziwiłem że ksiądz im pozwolił, ale może tak się teraz robi ?
    40D + BG-E2N + 16-35 + 50 + 85 + 70-200

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •