Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: Yongnuo RF-603 kilka spostrzeżeń.

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    38

    Domyślnie Yongnuo RF-603 kilka spostrzeżeń.

    Witam serdecznie.

    W tym tygodniu doszły do mnie 2 pary RF-603. Zamówiłem także 2x YN460 II, jednak doszła do mnie tylko jedna działająca, a druga "cegiełka" - trudno taką opcję niestety brałem także pod uwagę. Dziś postanowiłem trochę potestować lampki i wyzwalacze.

    Po pierwsze ku mojemu zdziwieniu z Canonem 50D, YN synchronizuje się bez problemu do 1/320s ( w instrukcji czas synchronizacji podany jest na 1/250s ). To moja pierwsza lampa, więc ekspertem nie jestem - może tam podany był czas z lampami eTTL.


    Ale do rzeczy. O jakości wykonania nie będę się rozpisywał - tu chyba każdy wie jak jest. Porządna chińszczyzna - PW to to nie jest, ale daje radę. U mnie nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy.

    W zestawie ( jak na razie ) dostajemy nieco mniej niż przy zakupie 602ek. W pudełku znajdziemy jedynie wyzwalacze i do każdej pary kabelek do zdalnego wyzwalania aparatu, nie znajdziemy jednak ani baterii, ani dodatkowych przewodów umożliwiających podpięcie lamp studyjnych. Należy także dodać, że nie ma już podziału na nadajnik/odbiornik, każdy moduł RF-603 może działać zarówno jako nadajnik i odbiornik ( żeby nie mieszać zbytnio nie będę pisał nadajniko-odbiornik, czy transceiver, tylko po prostu odbiornik ) . Po zamontowaniu na sankach aparatu i wciśnięciu przycisku do połowy, moduł na 6s przyjmie rolę nadajnika, a pozostałe staną się odbiornikami. Podobnie stanie się, gdy wciśniemy przycisk testowy na urządzeniu trzymanym w ręku, róźnica polega jednak na tym, że mamy w ten sposób jedynie możliwości wyzwolenia aparatów. Jedynym sposobem, by sprawdzić czy lampy działają, jest zamontowanie odbiornika na sankach, następnie wciśnięcie na aparacie spustu migawki do połowy i dopiero wtedy naciśnięcie przycisku test.

    Ale do rzeczy, zacznijmy od czasu synchronizacji RF-603. Na ebay wszędzie chwalą się, że 603 synchronizuje bez problemu z czasem 1/250s. U mnie niestety niezależnie od odbiorników i nadajników (mam 4) maksymalny czas synchronizacji wynosi 1/200. Na 1/250 widać już wyraźny pasek :






    Na forum Nikona ktoś miał problem, bo nie chciało mu synchronizować nawet 1/200s, dopiero 1/160s załapało, jednak po paru dniach napisał, że ku jego zdziwieniu teraz synchronizuje się bez problemu z 1/250s ( nie ładował baterii, nic nie zmieniał ). Zobaczymy jak będzie u mnie.

    Odnośnie samego użytkowania nowszy model oferuje nam znacznie większą elastyczność. Istnieje parę możliwości wykorzystania go przy pacy.

    1. Każdy odbiornik może sam pracować jako tradycyjny wężyk spustowy - podpinamy do odbiornika kabel, drugi koniec wpinamy do aparatu i wszystko hula.
    2. Odbiornik podłączamy jak w pierwszym wypadku, natomiast wyzwalamy zdalnie drugim odbiornikiem trzymanym w ręku. Wszystko pięknie działa - przycisk wciśnięty do połowy - łapanie ostrości, wciśnięcie do końca wyzwala migawkę. Oczywiście jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie jeśli zależy nam na wyeliminowaniu drgań.
    3. Dobra, to wszystko to nuuuudy i było możliwe także u poprzednika. Teraz jednak zaczyna się robić ciekawie - do poprzedniej konfiguracji dorzucamy jeszcze jeden odbiornik, a w jego sanki wpinamy lampę, a odbiornik podpięty kabelkiem do aparatu wsadzamy na sanki. Teraz gdy wciśniemy przycisk testowy na odbiorniku w ręce, wyśle on sygnał do pozostałych odbiorników - lampa na sankach nie wyzwoli się, o czym pisałem już wcześniej, natomiast moduł na aparacie odbierze sygnał, pstryknie nam zdjęcie i natychmiast przestawi się na nadajnik, wysyłając sygnał do lampy. Wszystko działa fantastycznie i 100% pewnie.
    Wciąż mało ?? Zatem ku mojemu zdziwieniu okazało się, że nie potrzebujemy nawet osobnego transceiver'a do wyzwalania aparatu. Wystarczy jeden na sankach ( z podłączonym kablem do wyzwalania ) oraz drugi na który zakładamy lampę - teraz możemy wyzwalać aparat z odbiornika pod lampką. Imho może się okazać dość przydatne, gdy nie mamy w plenerze nikogo do pomocy, a wieje silny wiatr, czy też przy tzw painting with light.

    Warto też wspomnieć, że posiadając kilka par, możemy nasz zestaw rozdzielić i np pożyczyć koleżance, czy kto tam co lubi.

    Jeśli są jakieś pytania, chętnie odpowiem. Jeśli będzie taka potrzeba mogę jakiś krótki filmik nagrać.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Krakówek
    Posty
    352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nomek Zobacz posta
    Na ebay wszędzie chwalą się, że 603 synchronizuje bez problemu z czasem 1/250s. U mnie niestety niezależnie od odbiorników i nadajników (mam 4) maksymalny czas synchronizacji wynosi 1/200. Na 1/250 widać już wyraźny pasek
    Bo to zalezy od modelu body - kazde body (model) moze miec inny faktyczny czas synchro - krotszy, niz gwarantowany przez producenta

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    38

    Domyślnie

    Tyle, że z samą YN 460II synchronizowało mi się za każdym razem z czasem krótszym niż podanym przez producenta :P W instrukcji pisze, że max czas synchronizacji to 1/250 - u mnie przy 1/320 wszystko było idealnie naświetlone, dopiero przy 1/400 pojawia się pasek.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Krakówek
    Posty
    352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nomek Zobacz posta
    Tyle, że z samą YN 460II synchronizowało mi się za każdym razem z czasem krótszym niż podanym przez producenta :P
    Ale radio ZAWSZE wprowadzi jakies opoznienie w porownaniu do sytuacji, ze na body jest lampa. Nawet przy czasie reakcji rzedu 400us zaczyna byc to odczuwalne. Ale dalej faktyczny minimalny czas synchro zalezy to od konkretnego modelu body.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 408

    Domyślnie

    Przy okazji RF-602 pisano już wiele razy o problemach z synchronizacją. Mój 5DI osiąga 1/160 a 1DII już deklarowane 1/250. Jak ktoś ma pecha to 5D krócej niż 1/125 nie zejdzie.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 281

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nomek Zobacz posta
    W tym tygodniu doszły do mnie 2 pary RF-603. Zamówiłem także 2x YN460 II
    gratuluję zakupu i teściku!

    napisz jeszcze - jeżeli możesz - gdzie i za ile kupowałeś?
    swoją drogą nie wiadomo, czy warto - skoro dostałeś jedną lampę 'stukniętą' - polecać takiego sprzedawcę. no ale napisz chociaż porównawczo.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 408

    Domyślnie

    A co z tą lampą jest nie tak? Ja kupiłem na Allegro używaną lampę, która nie chciała się włączyć, rozebrałem ją, podkleiłem gumkę od włącznika folią aluminiową i lampa pracuje jak należy.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    38

    Domyślnie

    RFki kupiłem tutaj :

    http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?...=STRK:MEWNX:IT

    Sprzedawce jak najbardziej polecam - dobra cena : Przesyłka lotnicza w cenie 100% zadowolenie. Wysłane 5.05 doszło 10. Jak dla mnie 9/10 ( 9 bo było w kopercie a nie w pudełku, ale tak pewnie taniej - może czepiam się ).

    Lampki :

    http://cgi.ebay.com/YONGNUO-Speedlit...item1c146ae872

    W lampce chyba kondensator albo sterowanie siłą błysku nie działa, bo widać minimalny blink przy odpaleniu ( na filmie nie widać ) :

    http://www.youtube.com/watch?v=Mec3t2mt4T4

    Poza tym rozmawiam z gościem, właśnie chciałem mu odpisać, ale nie bardzo wiem co, bo nie wiem jak mam rozumieć co mi odpowiedział.

    Napisałem mu w skrócie, że jedna lampka jest super działa wporzo, przesyłka doszła szybko, ale niestety druga lampa jest zepsuta. Wysłałem mu linka do powyższego filmu i zapytałem jak proponuje rozwiązać tą sytuację, szczególnie biorąc pod uwagę, że w rozmowie przed zamówieniem obiecał sprawdzić lampy przed wysyłką.

    Chinczyk dał mi lakoniczną/enigmatyczną odpowiedź :

    "ok.we would check it for solution."

    Tyle, ani słowa więcej. I nie wiem jak to mam rozumieć, że zastanowią się nad rozwiązaniem i mam czekać na odpowiedź, czy że chcą, żeby im wysłać lampkę i wtedy oni "check it".

    Co radzicie ?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 281

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nomek Zobacz posta
    Sprzedawce jak najbardziej polecam
    ok, dzięki

    Cytat Zamieszczone przez nomek Zobacz posta
    9 bo było w kopercie a nie w pudełku
    OMG


    Cytat Zamieszczone przez nomek Zobacz posta
    "ok.we would check it for solution."
    chmm, faktycznie można zrozumieć na dwa sposoby.
    na Twoim miejscu zapytał bym go (równie krótko) czy masz teraz odesłać lampę.

    swoją drogą: jak i za ile odsyła się tam sprzęt??
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    38

    Domyślnie

    Może źle się wyraziłem - pudełka z RF były oczywiscie, ale były zapakowane do koperty - chociaż może to i lepiej ;p przynajmniej celnicy się nie zainteresowali . Co do wysyłki to z tego co sie orientuje wynosi prawie tyle co nowa lampa. Zobaczymy co się uda wywojować.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •