Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 86

Wątek: EOS 20D - pierwsza prezentacja

  1. #41
    buitre
    Guest

    Domyślnie

    Może niektórzy juz widzieli, ale sample z 20D znajdziecie tutaj:
    http://www.canon.co.jp/Imaging/eos20...ple-e.html#top
    Czy będzie tak dobrze okaże się w praniu.

    A onanistom sprzętowym przypominam oczywiście (jeśli jeszcze ktoś nie wyszedł z amoku i zapomniał zajrzeć):
    http://www.dpreview.com/articles/can...0d/default.asp
    http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/20d.html

    No, no, zapowiada się ciekawa jesień. Bilety na autokar do Kolonii pod koniec września będzie można kupić tylko u koników

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Może niektórzy juz widzieli, ale sample z 20D znajdziecie tutaj:
    http://www.canon.co.jp/Imaging/eos20...ple-e.html#top
    Czy będzie tak dobrze okaże się w praniu.
    Niestety tego typu sample są hooya warte, ISO 100, manual i f. od 10 w górę (nawet przy portrecie). Dodatkowo nie jest samplowane żadne ze szkieł EF-S tylko 35/1.4 i 50/1.4. Najbardziej interesujące jest jak sobie poradzi 20D z ISO od 400 w górę. Przy tym samym rozmiarze metrycy co 10D i 300D, a o wiele większym upakowaniu pixeli, teoretycznie szumy powinny być wyższe niż w 10D. Co prawda Canon twierdzi, że zastosował rozwiązania redukcji szumów (podobne jak w D60) i szumy są na poziomie 10D - ale chcę to zobaczyć na własne oczy to uwierzę.
    Także przychylam się do opini, że wyjdzie w praniu.

    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  3. #43

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Dzięki za linka - ciekawe. Jeśli to okaże się prawdą (sami się zastrzegają, że to prototypowy egzemplarz) i zostanie potwierdzone samplami przy wysokim ISO, to rozumiem dlaczego proponuja tak ciemny obiektyw (17-85/4.5-5.6).
    No to będę miał duuuży problem z wytłumaczeniem sobie dlaczego mam nie kupić 20D

    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  5. #45
    buitre
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arkan
    Niestety tego typu sample są hooya warte, ISO 100 (...)
    Nie obiecywałem, że będzie 1600 - Canon potrafi stopniować emocje. Do poniedziałku (23 sierpnia) firma dała szlaban na publikowanie innych sampli, więc pierwsze szumy ujrzymy już niedługo.

    Jeśli jednak prawdą jest to co pisze www.imaging-resource.com ("Noise is lower at all ISO ratings, especially above ISO 400. Canon claims ISO 1600 on the 20D is approximately equivalent to ISO 400 on the 10D, a two stop improvement."), to konkurencję czekają ciężkie czasy.

    Cena w USA $1499, więc czyżbym przygodę z cyfrą miał zaczynać właśnie od 20D?
    Przypomnę żonie, że w styczniu mam urodziny.

  6. #46
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    253

    Domyślnie

    no no... D20 zapowiada sie calkiem smacznie az slinka leci
    na photokinie trzeba koniecznie odwiedzic stoisko CANONa moze i DS MKII bedzie w werjsi BETA? mhmm
    Canon|5DmkII+BG|5D+BG-E4|30D+BG-E2|20D|50E|24-70L|24-105L|70-200 2.8L|580EX|550EX|430EX|Manfrotto 074B/329RC4, 682B/#222|SanDisk UltraII/ExtremeIII|Brain's Hottub by Crumpler|Lowepro|

  7. #47
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    94
    Canon 10D, EF 50mm 1.8, EF 28-135 IS, EF 70-210mm 3.5-4.5 EF-S 18-55mm, SpeedLite 550EX, Lander L830, Jeep Bag
    "...professionals only have a bigger trashcan."

  8. #48
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arkan
    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Cytat Zamieszczone przez Arkan
    Qrna, a już się zdecydowałem na Sigme 70-200/2.8 - i co teraz mam zrobić
    Zdecydowanie najpierw szkla, pozniej body chyba ze stare ci sie rozsypalo lub miales skopane ponad 50% zaplanowanych zdjec z powodu ograniczen sprzetu .
    Tak zgoda, ale raczej chodzi mi o kompatybilność - kupię w tym roku Sigmę, po nowym roku body i co? I się okaże, że se moge podpiąć starego 70-210, ale nie Sigmę
    To sobie zrechipujesz panikarzu .
    Z Tamronami nie ma klopotow zadne body dSLR, z Sigmami - tylko ze starszymi, rechipowanie pare groszy tylko kosztuje (60zl? dobrze pamietam? ).
    Jedyny problem to wlasnie czy ETTL-II bedzie dzialal (raczej nie ).

    [ Dodano: Pią Sie 20, 2004 4:08 pm ]
    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    BTW: Nie wiem czy zauważyliście że wyszedł analogowy następca 300V (Rebel T2)
    Nie wiem czy zauwazyles ze jestesmy w podforum dSLR .

    Wszystkim ktorzy zastanawiaja sie nad kupnem dSLR, lub chca np zmienic 300D 20D mozna zdecydowanie polecic - ledwie jakies 200$ drozszy od 10D a raczej lepszy niz gorszy (sa juz testy ISO i szumow, ciekawe jak z jakoscia).

    Btw ja juz zdecydowalem... najpierw kompletuje szkla i akcesoria (jutro powinien dotrzec do mnie grip), potem upgrejduje kompa (glownie nowy monitor, RAM DDR i USB 2.0 potrzebne), a dopiero potem jak mi pierdutnie 10D tak ze naprawa bedzie nieoplacalna, lub jak zauwaze jakies jego ograniczenia ktore beda mi przeszkadzac w robieniu takich zdjec jakie bede chcial robic (na razie jest idealny - robi to co chce i tak jak chce by robil) - dopiero wtedy zmiana.

    - 8 MP - 40x60 zrobilem z 10D i wyglada OK... z lepszymi obiektywami bedzie jeszcze bardziej OK
    - 5fps, 23 bufor - do sportu przydatne, mi by sie pare razy przydalo ale nie na tyle czesto by zmieniac.
    - 0.2 sec startu vs 2.5 w 10D - 2.5 sec to "just a nuissance" - niewielka przeszkoda, ale zawodowym fotoreporterom moze przeszkadzac. Ja takim nie jestem
    - 9 point AF, much faster AF - ulozenie punktow AF bardzo ciekawe, prawie w mocnych punktach (narozne) i prawie w 2/3 wys/szer (gorne, dolne, boczne)... ale i tak wole centralny i przekadrowanie. Na szybkosc AF nie narzekam, czasem zauwazam ze "moglby byc szybszy" ale nie niszczy mi to ujecia na tyle by szukac szybszego... i znowoz - licze ze w lepszych szklach i AF bedzie rowniez szybsze (lepsze szkla to Sigma 70-200 2.8 EX i Canon 17-40 4L, Tamrona nie zmieniam ).
    - Digic II , improved image quality - hmmmm... pokazcie no to palcem, jakies fotki pomiedzy 10D a 20D a MkII gdzie wyraznie widac to 'improved image quality"
    - EF-S compatibility. Z tgo co widac dwa nowe EF-S nie beda sie roznic konstrukcja od poprzednich EF-S, czyli po przypasowaniu tych obiektywow lustro w 10D nie powinno w nie trzaskac, czyli moze sobie kiedys kupie tego 10-22 spilowanego kiedys 8)
    - migawka 1/8000 i x-sync 1/250 - moze byc przydatne, ale nie zauwazylem by aktualne osiagi 10D w tych parametrach ograniczaly mnie w jakis sposob - mozna dac sobie rade z 1/4000 i 1/200
    - USB 2.0 - przydatne... ale gdy zmienie plyte i kupie czytnik na USB 2.0 to juz odpadnie jako argument
    - long exposure noise reduction control - ciekawe... ale tylko ciekawe (nocne i tak statyw+ISO100)
    - mniejszy, lzejszy i przez to nowy grip - spryyytneee ze strony Canona - uczynic nowy model niekompatybilny z poprzednimi i nowa serie akcesoriow puszczac
    - cos tam o wizjerze i manual focus - trzeba by zajrzec i poprobowac ale MF to ja bardzo rzadko uzywam
    - pozostale roznice (parameter sets, B&W, separate sRGB/Adobe, oddzielne zapisywanie RAW/JPG, WB shift/bracketing, menu hints, record review przez INFO, zmieniony design jak przycisk on/off, layout przyciskow, gumka na zlaczach, joystick) to albo *******ki, albo wodotryski albo rzeczy ktorych nie uzywam (WB shift/bracketing na przyklad).

    Podsumowanie zrobilem na bazie roznic wypisanych tu: http://www.dpreview.com/news/0408/04...non_eos20d.asp
    I dla mnie roznice nie warte sprzedawania 10D i lekkiego doplacenia do 20D, ale warte kupienia 20D zamiast 10D... chyba ze 10D stanieje zaraz a dodatkowo pojawi sie masa uzywanych w sprzedazy - wtedy warto jednak kupic uzywanego 10D w dobrym stanie w cenie 300D niz nowego 20D.

    Jesli AF bedzie zdecydowanie szybszy (jak w 10D vs D60) i cena 20D spadnie do ok 1100$ to jednak lepiej kupic nowego 20D niz uzywanego 10D
    I tyle z moich dywagacji - czekamy az ktos sie tu z forum pochawli nowym 20D

  9. #49
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Btw ja juz zdecydowalem... najpierw kompletuje szkla i akcesoria (jutro powinien dotrzec do mnie grip)
    Gadu gadu, jestem pewien, że gul chodzi, a jak tylko weźmiesz dwudziestkę w ręce, wiadomo, że nic Cię nie powstrzyma.. Pogonisz 10D, zanim cena spadnie Popatrz na to z tej strony: przywieziony przez znajomka z USA będzie kosztował jakieś 5,5Kzł. :] Czego życzę Ci serdecznie.
    Mam nadzieję, że zmiany na rynku nie popsują całkiem cen D30, będę jeszcze przed świętami zamieniał na 10D ...hmm, czy na pewno na 10D?

  10. #50
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafalski
    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Btw ja juz zdecydowalem... najpierw kompletuje szkla i akcesoria (jutro powinien dotrzec do mnie grip)
    Gadu gadu, jestem pewien, że gul chodzi, a jak tylko weźmiesz dwudziestkę w ręce, wiadomo, że nic Cię nie powstrzyma.. Pogonisz 10D, zanim cena spadnie
    Widac slabo mnie znasz .
    Ja znam swoja 10tke i wiem ze mi doskonale odpowiada. Zdecydowanie wole nowe szkla niz nowe body i kazdemu bee tak doradzal, kto by mial dylemat czy zmieniac body czy kupywac szkla (zreszta juz w tym watku tak doradzam :P ).
    Za to patrzac na dateline nowych modeli... moze za rok na jesieni cos jeszcze nowszego sie kupi .

Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •