Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 145

Wątek: [test] SAMYANG 35/1.4 AS UMC vs Canon 35L

  1. #101

    Domyślnie

    Witam

    Wiecej zdjęć i nie tylko:

    http://photography-on-the.net/forum/...ght=samyang+35

    Pozdrawiam
    M.S.
    Ostatnio edytowane przez sluzalekmichal ; 19-08-2011 o 11:23

  2. #102

    Domyślnie

    Mam prośbę do posiadaczy tego obiektywu, nie będących jednocześnie sprzedawcami tego sprzętu.
    Czy możecie umieścić jakieś sample z tego szkła i opisać swoje względne odczucia dotyczące ręcznego ustawiania ostrości w tym obiektywie.


    Pozdrawiam
    Michał
    Ostatnio edytowane przez sluzalekmichal ; 26-08-2011 o 08:59

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sluzalekmichal Zobacz posta
    Mam prośbę do posiadaczy tego obiektywu, nie będących jednocześnie sprzedawcami tego sprzętu.
    Czy możecie umieścić jakieś sample z tego szkła i opisać swoje względne odczucia dotyczące ręcznego ustawiania ostrości w tym obiektywie.


    Pozdrawiam
    Michał
    kupiłem go pod VDSLR i miażdży, ale jak ostatnio zacząłęm nim focić to dopiero pokazał pazurki
    jeżeli nie jest Ci potrzebny w pracy AF to optycznie nie odstaje od L'ki (dobra zaraz pewnie onaniści z matematycznymi skalami i wykresami powiedzą jak bardzo się mylę - ale swoje widzę przy fotach które robię) i z pełną świadomością to mówię bo pracuję na jednym i drugim. co do samego ostrzenia to ma utra wygodny ring z hard stopami co baaaardzo mi się podoba, a do tego jest bardzo precyzyjny.
    podsumowując dla osób które robią zdjęcia a nie kolekcjonują szkła i czytają wykresy, które często są o kant **** rozbić to jedyny minus tego szkła to brak AF i tylko to

  4. #104
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Saer masz wersje z potwierdzeniem czy ostrzysz na LV ?

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    Saer masz wersje z potwierdzeniem czy ostrzysz na LV ?
    bez potwierdzenia. a ostrze i tak i tak w zależności od sytuacji

  6. #106

    Domyślnie

    kurcze, kolejne fajne szkielko od Samyanga, tyle ze tutaj brak AFa niestety może doskwierac. Jakby nie bylo w wizjerze nie da sie jednoznacznie ocenic czy ostrosc jest ustawiona dokladnie tam gdzie chcemy..no moze przy obiektach ktore znajduja się blisko jest jeszcze taka możliwość ale wg mnie im dalej dana osoba/rzecz znajduje sie od obiektywu tym ciezej. Moze kiedys sie zmobilizuja do jakiegos prostego ukladu AF

  7. #107
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_langner Zobacz posta
    kurcze, kolejne fajne szkielko od Samyanga, tyle ze tutaj brak AFa niestety może doskwierac. Jakby nie bylo w wizjerze nie da sie jednoznacznie ocenic czy ostrosc jest ustawiona dokladnie tam gdzie chcemy..no moze przy obiektach ktore znajduja się blisko jest jeszcze taka możliwość ale wg mnie im dalej dana osoba/rzecz znajduje sie od obiektywu tym ciezej. Moze kiedys sie zmobilizuja do jakiegos prostego ukladu AF
    Trzeba kupić matówkę z klinem

  8. #108
    Bywalec Awatar MaciejDlugosz
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    okolice Rzeszowa
    Wiek
    43
    Posty
    103

    Domyślnie Władca pierścieni??

    Cytat Zamieszczone przez saer Zobacz posta
    [...] jedyny minus tego szkła to brak AF i tylko to
    Znalazłem dosyć istotną (moim zdaniem) uwagę na temat pracy z tym szkłem:

    "But besides requiring you to dial in an aperture, the manual diaphragm means the camera doesn’t open the aperture to its widest setting for viewing, composing, or focusing. As you close down the diaphragm to set a meter-assisted exposure, the viewfinder dims just as it does when you engage depth-of-field preview. As a result, you compose and focus at maximum aperture, and then close down to the shooting aperture before tripping the shutter."

    http://www.popphoto.com/gear/2011/06...n-35mm-f14-umc ---> źródło

    Tzn. że kręcenie na przemian dwoma pierścieniami do każdego zdjęcia nie stanowi dla ciebie Saer niewygodnej obsługi??

    Ja sobie wyobrażam z tym Samyang'iem sytuację tak:
    - wpierw "wrócić" przysłonę na 1,4 nieważne do jakiego ujęcia (bo na innych przysłonach jest ciemniejszy wizjer utrudniający ostrzenie),
    - wyostrzenie
    - po wyostrzeniu przymknięcie na żądaną przysłonę (np. 5,6)
    - naciśnięcie spustu migawki

    Trzeba kręcić dwoma pierścieniami do każdego ujęcia powyżej przysłony 1,4? Nawet manualny Zenit (mam w domu Zenit'a z obiektywem Helios) przymyka FIZYCZNIE przysłonę dopiero w momencie robienia zdjęcia. A nie przed. Oczywiście można ustawić przysłonę na pierścieniu PRZED ale nie wpływa to na jasność obrazu w wizjerze.

    W przypadku Zenita jest tak:
    - ustawienie ostrości na dowolnej dziurze - czyli mogę od razu ustawić przysłonę np. 5,6 (bo jest automatyka przysłony)
    - wyostrzenie (obraz w wizjerze jest tak samo jasny bez względu na wybraną przysłonę)
    - naciśnięcie spustu migawki

    Nie wyobrażam sobie by kręcić dwoma pierścieniami do każdego ujęcia powyżej przysłony 1,4 bo obraz w wizjerze się ściemnia (bo brakuje automatyki przysłony). Poprawcie mnie jeśli się mylę odnośnie mechaniki Samyanga. To byłby w takim razie obiektyw "podwójnie manualny".

    Mam też pytanie: czy ten Samyang w wersji Nikon'wskiej ale z podpiętym adapterem do Canona (z "dandelionem" w wersji z obsługą przysłony z poziomu body) ma automatykę przysłony posuniętą do takiego stopnia że oprócz możliwości sterowania przysłoną pokrętłem na body przysłona domyka się dopiero w momencie robienia zdjęcia?

  9. #109
    Dopiero zaczyna Awatar Jordański
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    Jordanowo
    Posty
    18

    Domyślnie

    Świetny test. Trochę się obawiam tego Samyanga. Miałem Sigme, tak chwaloną 50 1.4, i była słaba. Miałem Tokine 35 2.8 i też mydliła. Tu jest jednak fajny zakres i światło 1.4 Kusi bardzo...
    Canon EOS 50D + Canon EF-S 10-22 mm f/3.5-4.5 USM + Canon EF 50 mm f/1.4 USM + Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS USM

    Jordania | Akaba | Amman | Morze Martwe | Petra

  10. #110
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    56

    Domyślnie

    Panie Macieju :
    W przypadku Zenita jest tak:
    - ustawienie ostrości na dowolnej dziurze - czyli mogę od razu ustawić przysłonę np. 5,6 (bo jest automatyka przysłony)
    - wyostrzenie (obraz w wizjerze jest tak samo jasny bez względu na wybraną przysłonę)
    - naciśnięcie spustu migawki

    Ekhm .....
    Jesteś pewien że Ci przymknie przysłonę ?
    Ostatnio edytowane przez agema ; 27-10-2011 o 21:03

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •