Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55

Wątek: problem z kolorami w PS

  1. #51
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    36
    Posty
    152

    Domyślnie Jaśniejsze zdjęcia w PS CS5

    Niestety również mnie spotkały problemy z wyświetlaniem zdjęć przez photoshop w wersji CS5. Zdjęcia otwarte zarówno w windowsowskiej przeglądarce fotografii, Internet Explorerze, Photoshopie CS3, Lightroomie oraz po umieszczeniu ich w różnych serwisach internetowych są u mnie wyświetlane dokładnie tak samo. Problem tkwi w photoshopie CS5 w którym to fotografie są wyraźnie jaśniejsze. Widać to najbardziej przy zdjęciach czarnobiałych gdzie w PS CS3 coś jest zupełnie czarne w wersji CS5 ma widoczne szczegóły. Nie widzę różnicy w kolorach, problemem jest chyba tylko jasność zdjęcia. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem i ma jakieś sugestie jak można go rozwiązać? Z góry dziękuję za pomoc.
    Canon EOS 50D + 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM + 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM + 50mm f/1.8 + 580EX II

  2. #52
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daniell Zobacz posta
    .... Widać to najbardziej przy zdjęciach czarnobiałych gdzie w PS CS3 coś jest zupełnie czarne w wersji CS5 ma widoczne szczegóły. Nie widzę różnicy w kolorach, problemem jest chyba tylko jasność zdjęcia. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem i ma jakieś sugestie jak można go rozwiązać? Z góry dziękuję za pomoc.
    A nie jest to przypadkiem inaczej ustawiona gamma? Miałeś np. 1.8 a teraz 2.2

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  3. #53
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    36
    Posty
    152

    Domyślnie

    Udało mi się rozwiązać (a raczej obejść) problem. W oknie Color Setting co prawda profil RGB był ustawiony prawidłowo na sRGB jednak zauważyłem, że na liście dostepnych profili pojawił się nowy - mający w nazwie model mojego monitora. Po wybraniu tego profilu jasność wydawała się wracać do normy. Dziwne, że mimo iż profil nie był aktywny sterowniki monitora mieszały coś w PS CS5. Po odinstalowaniu sterowników monitora i zostawieniu standardowych sterowników Windows (Rodzajowy monitor PnP) problem zniknął. Nie rozumiem dlaczego tak się działo i to w dodatku tylko w PS CS5 (w CS3 jasność była ok) i to w dodatku iż profil monitora nie był ustawiony jako aktywny. Przeszukałem wszelkie ustawienia PS które przyszły mi tyko do głowy i wszytsko wydawało się ok. Również resetowanie ustawien PS (shift+ctrl+alt) nie rozwiązywało problemu. Ot taka zagwostka.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    A nie jest to przypadkiem inaczej ustawiona gamma? Miałeś np. 1.8 a teraz 2.2
    Januszu a gdzie znajdę ustawienia odpowiedzialne za parametr gamma (przejżałem dostępne ustawienia i nie udało mi się zlokalizować) W wolnej chwili zainstaluję ponownie sterowniki monitora i sprawdzę czy rzeczywiście nie zmieniają gammy.
    Ostatnio edytowane przez Daniell ; 20-02-2012 o 13:54 Powód: Automerged Doublepost
    Canon EOS 50D + 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM + 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM + 50mm f/1.8 + 580EX II

  4. #54
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daniell Zobacz posta
    ....
    Januszu a gdzie znajdę ustawienia odpowiedzialne za parametr gamma (przejżałem dostępne ustawienia i nie udało mi się zlokalizować) W wolnej chwili zainstaluję ponownie sterowniki monitora i sprawdzę czy rzeczywiście nie zmieniają gammy.
    To się ustawia w trakcie profilowania monitora. Obecnie nawet Mac'i ustawia/profiluje się na 2.2

    EDIT: W prostszych monitorach gamma jest w menu monitora :-) wchodzi się przyciskami na monitorze.
    Ostatnio edytowane przez Janusz Body ; 20-02-2012 o 15:51

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  5. #55
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    36
    Posty
    152

    Domyślnie

    Myśę, że ta możliwość odpada ponieważ jasność była wyższa wyłącznie w PS CS5 w innych programach łącznie z PS CS3 wszystko było ok.
    Canon EOS 50D + 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM + 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM + 50mm f/1.8 + 580EX II

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •