Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: problem z kolorami w PS

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar PiotrJ
    Dołączył
    Feb 2007
    Wiek
    53
    Posty
    33

    Domyślnie problem z kolorami w PS

    Mam problem z zapisaniem kolorow w PSie.
    Konkretnie chodzi o to, ze obrabiam obrazek w PSie, dochodze do momentu, gdy jestem zadowolony z efektow, nagrywam do JPG i potem okazuje sie, ze ten JPG wyglada zupelnie inaczej niz w PSie. Kolory sa zupelnie inne gdy wyswietlam go w Windowsach lub w jakims programie do prezentacji obrazkow. Gdy otworze go znowu w PSie wszystko wraca do normy - kolory znowu sa ok.
    Cos robie pewnie nie tak przy nagrywaniu, tylko co?
    Pomocy :-)

    Tu jest przyklad:

    Lewy obrazek - zdjecie z PSa. Tak mialo byc.
    Prawy - Zdjecie z Windows. Tak wyszlo. Duzo wiecej czerwonego i chyba troche jasniej niz w oryginale.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    prawdopodobnie przeglądarka windowsa nie obsługuje zarządzania kolorem
    użyj innej przeglądarki
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    277

    Domyślnie

    ostatnio mnie też to zastanawiało i po prostu należy zmienić przegladarke, bo to co sie dostaje z windowsem to jakas tragedia
    500d, 70-200 f/4 L, C50 f/1.8 II, Di622 mkII

  4. #4
    Coś już napisał Awatar tadpaw
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    51
    Posty
    56

    Domyślnie

    A zobacz jaki profil przypisałeś obrazkowi w Psie - większość monitorów i programów do pokazywania wyświetla sRGB, wiec jeśli dałeś Adobe RGB, to różnica może być widoczna.
    TAD

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar PiotrJ
    Dołączył
    Feb 2007
    Wiek
    53
    Posty
    33

    Domyślnie

    przestrzen koloru obrazka to sRGB.

    Dzieki za wszystkie pomysly, ale to chyba jeszcze nie to.

    Domyslam sie, ze problemy z wyswietlaniem moga byc spowodowane tym, ze przegladarki czegos nie obsluguja. Tylko to nie jest kwestia zmiany samej przegladarki, bo same Windowsy zle wyswietlaja (np. na podgladzie obrazka w Windows Explorerze).

    Poza tym pomysl zmiany przegladarki przypomina mi troche rozwiazanie typu "boli pana lewa noga to niech pan skacze na prawej" :-)
    Wiekszosc ludzi na swiecie ma takie same przegladarki. To nie o to chodzi, abym ja u siebie to dobrze zobaczyl, tylko, zeby widzieli to dobrze wszyscy. Jesli wszystkie programy obsluguja jakas podstawowa przestrzen kolorow to chyba rozwiazaniem byloby uzywanie tylko tej podstawowej. Tylko nie wiem co zle robie w PSie. Moze trzeba cos zaznaczyc przy exporcie do JPGa? Moze ustawic jakas inna przestrzen kolorow i na niej od poczatku pracowac?

  6. #6

    Domyślnie

    Przechodziłem to samo.
    Przeglądarka z WinXP robi jaja, bo chyba w ogóle nie obsługuje CMS.

    Po dobrym przypisaniu profili w win 7 i irfanview mam to samo co w PS. Do pliku powinien być podpięty profil (Embed color profile) wtedy praktycznie wszystko się zgadza. Aha i nie masz na co liczyć że każdy zobaczy to co Ty . Raz że większość ma nieskalibrowane ekrany, dwa zazwyczaj są niskiej jakości(laptopy), czasem to jest diametralna różnica potrafią ścinać czernie, prześwietlać biele, zaróżowić, zazielenić , spierać kolory itp.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrJ Zobacz posta
    Poza tym pomysl zmiany przegladarki przypomina mi troche rozwiazanie typu "boli pana lewa noga to niech pan skacze na prawej" :-)
    Wiekszosc ludzi na swiecie ma takie same przegladarki. To nie o to chodzi, abym ja u siebie to dobrze zobaczyl, tylko, zeby widzieli to dobrze wszyscy. Jesli wszystkie programy obsluguja jakas podstawowa przestrzen kolorow to chyba rozwiazaniem byloby uzywanie tylko tej podstawowej. Tylko nie wiem co zle robie w PSie. Moze trzeba cos zaznaczyc przy exporcie do JPGa? Moze ustawic jakas inna przestrzen kolorow i na niej od poczatku pracowac?
    no niestety, ale tak właśnie sprawa wygląda
    obsługa zarządzania kolorem w Windowsie i internecie jest właśnie taka żałosna
    nic innego nie zrobisz - jeśli chcesz, żebyś chociaż Ty widział poprawne kolory, to zostaje tylko zmienić przeglądarkę
    nic na to nie poradzisz, że każdy będzie widział co innego
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar PiotrJ
    Dołączył
    Feb 2007
    Wiek
    53
    Posty
    33

    Domyślnie

    Dzieki za rady. Chyba rzeczywiscie macie racje, czyli tzw. **** blada. Nic rozsadnego tak naprawde nie da sie zrobic :-(

  9. #9
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    Witam. Mam podobny problem.

    W IrfanView i w Bridge kolory zdjęcia (RAW) są żywe i bardzo przyjemne dla oka.
    Otwieram do PS (CS3) i robią się sprane.. Na laptopie nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Różnica jest naprawdę duża.

    Do tego, jak już coś tam pokombinuje i jestem zadowolony z efektów w PS i zapisuję sobie to metodą Save for the Web to wsio jest różowe na podglądzie...

    Teraz mam win7, skalibrowany monitor NEC p221W i jednym słowem - zgłupiałem.
    Ostatnio edytowane przez DonBolano ; 20-07-2011 o 21:11
    Na świat spoglądam przez armatę...


  10. #10
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonBolano Zobacz posta
    ....
    W IrfanView i w Bridge kolory zdjęcia (RAW) są żywe i bardzo przyjemne dla oka.
    Otwieram do PS (CS3) i robią się sprane.......

    A jak masz ustawione w PS Edit->Color Settings->Color Management Policies. Powinno być "preserve embedded..." i "ask... " x 3 - wszystkie zaznaczone.

    EDIT: Kliknij też na "more options" i sprawdz czy przypadkiem "desaturate" nie jest włączone.
    Ostatnio edytowane przez Janusz Body ; 20-07-2011 o 21:20

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •