Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Nowy picture style od technicolora

  1. #1
    Bywalec Awatar korben
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    świdnik
    Posty
    115

    Domyślnie Nowy picture style od technicolora

    Witam wszystkich,dziś wgrałem do swojej 50-tki nowy profil Cinestyle, jak na razie nie miałem okazji wypróbować w terenie ale w domu całkiem dobrze, jak wasze odczucia co do profilu?
    pozdro dla wszystkich
    50D+szkło

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie

    A do czego go wykorzystujesz? Do video, to ok. Do zdjęć? Bez sensu. Skoro chcesz mieć takie jpg to chyba lepiej w raw robić zdjęcia. Wgrałem sobie ten soft. Wszystkie zdjęcia robię w raw, a ten profil daje lepsze pojęcie o tonach zdjęcia na wyświetlaczu LCD aparatu niż canonowskie Picture style. To jest wg mnie jedyna jego zaleta. Filmów nie kręcę.
    Marki trzy.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    A do czego go wykorzystujesz? Do video, to ok. Do zdjęć? Bez sensu. Skoro chcesz mieć takie jpg to chyba lepiej w raw robić zdjęcia. Wgrałem sobie ten soft. Wszystkie zdjęcia robię w raw, a ten profil daje lepsze pojęcie o tonach zdjęcia na wyświetlaczu LCD aparatu niż canonowskie Picture style. To jest wg mnie jedyna jego zaleta. Filmów nie kręcę.
    Sam style jest świetny, do zdjęć nie nadaje się absolutnie, ale do filmu, jak najbardziej, w połączeniu z darmowym Magic Bullet LUT Buddy, pokazuje rogi. Idzie wyciągnąć z cieni niesamowicie dużo detali.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Skoro chcesz mieć takie jpg to chyba lepiej w raw robić zdjęcia.
    Jakby chciał mieć dokładnie takie zdjęcia jak wychodzą z tego profilu to niby po co miałby się dodatkowo męczyć i marnować czas na RAW?
    google - Dawid Miarka / profil > odwiedź stronę domową :P.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    A do czego go wykorzystujesz? Do video, to ok...
    Tiaaa, szczególnie że...

    Cytat Zamieszczone przez korben Zobacz posta
    Witam wszystkich,dziś wgrałem do swojej 50-tki...
    ...50D (w stopce korbena) nie filmuje ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Kanghoy Zobacz posta
    Jakby chciał mieć dokładnie takie zdjęcia jak wychodzą z tego profilu to niby po co miałby się dodatkowo męczyć i marnować czas na RAW?
    No właśnie - o to chodzi, że wiele osób korzysta z JPEG prosto z puszki.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Tiaaa, szczególnie że...

    ...50D (w stopce korbena) nie filmuje ;-)

    Pozdrówka!
    Oczywiście masz rację, nie spojrzałem na stopkę...
    Marki trzy.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam pytanie do tych co już sobie wgrali ten picture style. Posiadam 20D i w sumie nigdy wcześniej nie używałem EOS Utility, bo nie widziałem w tym celu. Teraz mam problem, bo nie wiem czy coś źle robię czy po prostu 20D nie ma takiej opcji, czy może to wina tego, że łączę się z nim przez WinXP postawionego na VirtualBoxie. Konkretniej: robię wszystko według pdf'a ze strony technicolor, a utykam na punkcie "7. Click “Register User Defined style” under “Shooting menu”". Ja u siebie widzę tylko WB Shift. Znaczy to, że 20 ma picture styles ale nie można ich edytować? Pozdrawiam.
    edit: ok zobaczyłem teraz ten filmik z innego posta, którego wcześniej nie widziałem. Wychodzi na to, że 20 jest po prostu za stara, uboga w opcje i nie ma tego.
    Ostatnio edytowane przez Opa_Apo ; 16-06-2011 o 23:56

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kanghoy Zobacz posta
    Jakby chciał mieć dokładnie takie zdjęcia jak wychodzą z tego profilu to niby po co miałby się dodatkowo męczyć i marnować czas na RAW?
    Po to choćby, żeby widzieć bardziej prawidłowy histogram, który jest tworzony na podstawie jpg zaszytego w rawa a nie na podstawie samego rawa. Lepiej dzięki temu widać co mamy w światłach i cieniach.
    Marki trzy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Tiaaa, szczególnie że...

    ...50D (w stopce korbena) nie filmuje ;-)
    Już filmuje
    "C’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

  10. #10

    Domyślnie Odp: Nowy picture style od technicolora

    Czesc,

    Moze troche odgrzeje tego kotleta Wgrałem cinestyle do swojego canona. Ale moze ja czegosc nie rozumiem. Zdjecia wychodza bez kontrastu, bez nasycenia, nieporownywalnie slabiej niz jakikolwiek preset dostepny do Canona w aparacie. Czy ten cinestyle pokazuje dopiero zalete w postprocesie w kompie??

    Pozdrawiam wszystkich

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •