Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Problem z lustrem - EOS 40D

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    51
    Posty
    73

    Domyślnie Problem z lustrem - EOS 40D

    Cześć,

    Problem dotyczy aparatu koleżanki. Z jej relacji zaczęło się od tego, że co jakiś czas przy próbie zrobienia zdjęcia aparat się zawieszał i pomagało jedynie wyjęcie baterii. Na początku sporadycznie, pod koniec za każdym razem.

    Obejrzałem puszkę, stwierdziłem, że lustro zatrzymuje się w pozycji podniesionej i dopiero po wyjęciu baterii wraca w dół. Po paru próbach w ogóle zacięło się w górnej pozycji i już nie wróciło a puszka zachowuje się jak martwa

    Jak myślicie, co jest przyczyną usterki i ile może kosztować naprawa ? Tj. gdyby założyć, że mirror box jest do wymiany to jaki jest koszt tego ? Wiem, że na Żytniej zrobią wycenę ale puszkę trzeba wysłać a może nie warto jeżeli koszt ma być jakiś powalający. Chcę jej podać jakąś orientacyjną cenę (choć wg. mnie i tak warto naprawiać bo aparat mało używany - wygląda jak nowy).
    _______________________________________________
    Zbyszek

    7D + C10-22 + C17-55 + C70-300 + C100L macro + 580EX II + BG-E7

  2. #2

    Domyślnie

    naprawa w okolicach 600-800zł ale na żytniej pewnie więcej. Ja podobnie miałem w 30D Migawka do wymiany.
    C1D3-S35mm1.4

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Wymiana Mirror Boxu na Żytniej to koszt ok 1000zł. Jeśli da się napraic bez wymiany to ok 150zł
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    51
    Posty
    73

    Domyślnie

    Oj to za 1000 chyba nie będzie chciała tego naprawiać
    Może jej podpowiem, żeby najpierw zadzwoniła i po prostu spytała ile może kosztować taka naprawa w pesymistycznej wersji, jak nie będą chcieli nawet orientacyjnie powiedzieć bez oględzin to niech wyśle.
    _______________________________________________
    Zbyszek

    7D + C10-22 + C17-55 + C70-300 + C100L macro + 580EX II + BG-E7

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    33

    Domyślnie

    Najlepiej skontaktowac sie ze serwisem na zytniej tel.-22-862-41-38 i po prostu porozmawiac a oni powiedza co i jak i ewentualne koszty.pozdrawiam

  6. #6
    Początki nałogu Awatar kuzi4
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Chrzanów
    Wiek
    48
    Posty
    411

    Domyślnie

    Zdecydowanie powinna zacząć od kontaktu z Żytnią. Zapewne nie będą chcieli nic powiedzieć przez telefon tylko poproszą o wysłanie puszki. Możesz podać przebieg aparatu?

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar Quise
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    25

    Domyślnie

    Może się również okazać że nie trzeba wymieniać całego mirror boxa a tylko silnik który w nim jest. Teoretycznie powinno to kosztować mniej niż wymiana całości. Jeżeli to silnik padł.

  8. #8
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    I po co to tak ludzi straszyć?
    http://canon-board.info/showpost.php...2&postcount=16
    ;-)
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2011
    Miasto
    bieszczady
    Posty
    50

    Domyślnie

    może to być lustro, może to być migawka. ile przebiegu ma aparat?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •