Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Pytanie jak to zrobione?

  1. #1

    Domyślnie Pytanie jak to zrobione?

    Witam was. Mam do was pytanie jak taki film powstał?


    Najbardziej ciekawi mnie jak uzyskano takie niebo a dokładnie gwiazdy, drogę mleczną? Bo to chyba jest time laps pomieszany z krótkimi filmami? Co o tym myślicie? Z góry przepraszam jeśli umieściłem to w tym dziale. I też bardzo prosiłbym o odpowiedź

  2. #2
    Coś już napisał Awatar b300
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Koszalin/Poznań
    Posty
    68

    Domyślnie

    rozmawiałem o tym ze znajomym ostatnio, tak szybko się spotkaliśmy i na pewno wszystkiego mi nie powiedział. Jednak wiem że są specjalne filtry szeroko lub wąskopasmowe widmo helu (czyli w to widmo co gwiazdy świecą - wtedy efekt jest potęgowany) one się jakoś deep sky nazywają i nie są tanie, bodajże takie 58mm kosztuje od 400 zł w górę w zależności w jakiej jakości ten filtr. dużo na forach o astrofotografi można o tym poczytać
    C40D + samyang 8mm + S10-20 + S24-70 2.8 + C85 1.8 + 580EXII + system M42


  3. #3

    Domyślnie

    A to ciekawe no ale efekt jest powalający naprawdę.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez b300 Zobacz posta
    rozmawiałem o tym ze znajomym ostatnio, tak szybko się spotkaliśmy i na pewno wszystkiego mi nie powiedział. Jednak wiem że są specjalne filtry szeroko lub wąskopasmowe widmo helu (czyli w to widmo co gwiazdy świecą - wtedy efekt jest potęgowany) one się jakoś deep sky nazywają i nie są tanie, bodajże takie 58mm kosztuje od 400 zł w górę w zależności w jakiej jakości ten filtr. dużo na forach o astrofotografi można o tym poczytać
    Nie bardzo: Widmo gwiazd to właściwie widmo promieniowania ciała doskonale czarnego (z prążkami absorbcjyjnymi), więc filtr wąskopasmowy 'wycina' gwiazdy wzmacniając obraz mgławic emisyjnych świecących w tym paśmie.

    Film to oczywiście time lapse z 'normalnymi' wstawkami. W nocy stosujemy jak najdłuższe czasy naświetlania i stąd wyraźne obrazy gwiazd i Drogi Mlecznej. Właśnie dzięki długim czasom naświetlania astrofotografia pozwala pokazać na niebie znacznie więcej niż ludzkie oko (głównie kolory).

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 544

    Domyślnie

    zdjęcia poklatkowe. troszkę hdr. cierpliwość , obróbka. i jest
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    zapomnialem dodac ze majstersztyk i jeden z lepszych tego typu filmow jaki widzialem. 3x ogladnalem obydwa
    Ostatnio edytowane przez trampek ; 22-04-2011 o 08:09 Powód: Automerged Doublepost
    R5, R6, BGR10, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

  6. #6
    Coś już napisał Awatar meehaw
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    39
    Posty
    52

    Domyślnie

    Nie wiem jak, bo się nie znam na filmach (oprócz Die Hard!), ale efekt jest niesamowity
    Pentaxian

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    nml
    Wiek
    44
    Posty
    107

    Domyślnie

    Moim zdaniem to timelaps
    Jeden z lepszych lapsów (hdr) jaki oglądałem zrobił Patryk
    http://vimeo.com/16414140?ab

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie

    Jak robią ten efekt "latającej kamery" bo sam nie wiem jak to nazwać?
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  9. #9
    Początki nałogu Awatar sbogdan1
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    k.Bielska - Białej
    Wiek
    57
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kedar6890 Zobacz posta
    Moim zdaniem to timelaps
    Jeden z lepszych lapsów (hdr) jaki oglądałem zrobił Patryk
    http://vimeo.com/16414140?ab
    Dokładnie... ten film wymiata, a tak na marginesie Patryk to jeden z lepszych twórców.Nie wspomnę o tym że aby taki efekt osiągnąć to pomimo wszystko trochę kasy trzeba wydać na sam sprzęt, typu sterowanie ,zasilanie, listwy, podgrzewacze itp. Niemniej jednak proste Lapsy wykonać można zwykłą cyfrową lustrzanką czy kompaktem.A złożyć wszystko w darmowym PhotoLapse3, czy płatny QuickTime Pro.
    EOS 40D,BG-E2N, 17-40/4L , 70-200/4L , 50/1.4, 85/1.8 ,T 28-75/2.8,

    Nie kłóć się z idiotami ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    nml
    Wiek
    44
    Posty
    107

    Domyślnie

    Jak chcesz się w to pobawić to musisz zaopatrzyć sie min. w wężyk- http://www.nokaut.pl/piloty-i-wezyki...-spustowy.html

    następnie kupić lub samemu skonstruować "szynę" -więcej w temacie---http://videodslr.pl/slide-camera-mini-dolly-t27.html

    Nastepnie szynę trzeba uzbroić w napęd.Ja zakupiłem silnik krokowy i sterownik.Koszt około 300 zł z robocizną.
    trochę ćwiczeń , teorii i do dzieła.
    Ostatnio edytowane przez arturs ; 22-04-2011 o 23:06 Powód: poprawiłem linki A.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •