Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 54 z 54

Wątek: lustrzanka dSLR czy dedykowana kamera HD do filmow?

  1. #51
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    74

    Domyślnie

    Aparat i kamera to są dwie różne konsrukcjie i różne filozofie. Do tej pory było tak, że dla twórców - wytwórni i tak dalej istniała inna półka jakościowo cenowa (w stosunku do kosztów filmu fabularnego, cena kamery i szkieł jest ułamkiem procenta). Tam można było uzyskiwać żądaną GO i tak dalej, z tym, że kamerę obsługiwało i obsługuje kilka osób, w tym ostrzyciel. Dla potrzeb TV i reportażu sprzęt miał programowo małą GO, żeby pan kamerzysta w stresie zarejestrował to, co potrzeba (zamieszki, pokazy lonicze itp). Sprzęt semipro i amatorski w ogóle się tym nie przejmował i nikt o operowaniu GO nie myślał. Aż tu wypadek przy pracy w firmie Canon. Za niewygórowane (na początku kompletowania zestawu) pieniądze dostawało się potężne narzędzie. W odpowiedzi Sony wypuściło Nexa VG10. potem 20 i profi 100. Można dopasować każdy obiektyw. Mają dobre mikrofony itp. Ale AF tylko z oryginałami, a transfokacja ręczna. Oczywiście inna ergonomia. Trzeba zadać sobie postawowe pytanie - chcemy więcej focić, czy filmować bo kupowanie lustra do celów filmowych, to tak jak kupowanie kamery do focenia. Niby też się da, ale...
    Ostatnio edytowane przez 4bert ; 08-12-2011 o 22:12 Powód: literówki

  2. #52
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Ale kurcze, zaproponuj mi coś innego w tej cenie, coś co będzie się nawet i tragiczniej obsługiwało (przyzwyczaiłem się - albo inaczej - nie przeszkadzało mi to patrząc na to jakie są efekty) i z taką jakością obrazu. A nawet w 2x takiej cenie. Pomijając już to, że mam kupę szkieł, które zakupiłem wcześniej do fotografowania.

  3. #53
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 388

    Domyślnie

    No akurat lustrzanka do ambitnego filmowania to w tej chwili najlepsza opcja. Do dynamicznego reportażu i scenek rodzinnych lepsze są kamery. Padło stwierdzenie, że lustro tylko do focenia, nie zgodzę się dlatego że nie ma kamery, która robiłaby lepsze zdjęcia niż lustrzanka ale w drugą stronę już tak nie jest i lustrzanka zrobi lepszy jakościowo film niż znakomita większość kamer.

  4. #54
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Ale kurcze, zaproponuj mi coś innego w tej cenie, coś co będzie się nawet i tragiczniej obsługiwało (przyzwyczaiłem się - albo inaczej - nie przeszkadzało mi to patrząc na to jakie są efekty) i z taką jakością obrazu. A nawet w 2x takiej cenie. Pomijając już to, że mam kupę szkieł, które zakupiłem wcześniej do fotografowania.
    Obejrzyj sobie tego Nexa VG10, dodaj przejściówkę do swojej szklarni i będzie. Albo samo body albo z 18-200. Innych, rozsądnych cenowo propozycji z zabawą w GO na razie nie ma. Dalej to już robi się kosmos. Ta kamera ujęła mnie wielością przejściówek na wszelkie szkła. o mało sam jej nie kupiłem, ale zdecydowałem się na inną filozofię filmowania. Ostatnio obejrzałem autorski i no budget film zrobiony kamerkami z hdv i przyznam, że ogląda się go w skupieniu, bo obraz piękny (dziewczyna po ASP) i w napięciu trzyma. Sławomir Idziak nawołuje do filmowania komórkami, bo najważniejsza jesr treść. Pzdr.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •