Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Wątek: lustrzanka dSLR czy dedykowana kamera HD do filmow?

  1. #21
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Powracając do tematu :

    Rzekłbym, że z odrobiną wprawy i myślenia wszystko idzie nakręcić lustrzanką(/dwoma/trzema ). Jedyny problem nie do przeskoczenia, który się u mnie może ze 2x pojawił to zbyt płytka głębia ostrości. W pozostałych 99,999% cenię to, że pracuję na hddslr i nie wiem nawet czy chciałbym go zamienić na REDa itp - 5d2 to bardzo wdzięczny sprzęt, dający super jakość (ale mógłby dawać o wiele lepszą w podobnej formie i cenie) w stosunku do jego rozmiarów i wagi.

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    373

    Domyślnie

    Chciałem się zapytać o ręczne ustawienia w aparatach podczas filmowania . co można zmieniać . Czego nie można .
    Czyli np
    ISO - jest za ciemno to podbijam ISO i kręcę . (tutaj kamerka sobie gorzej radzi)
    Przysłona - Czy da się to ustawiać na obiektywach "automatycznych"
    No i przede wszystkim - czas migawki . Czy istnieje coś takiego aby ustawić np 1/200 (aby ze stopklatki z dynamicznego ujęcia można było coś wyciągnąć)

  3. #23
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Tak, tak, tak.

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    373

    Domyślnie

    ok .Dzięki . A wiesz może czy w 50D się da ? za pomocą pewnego softu . Choć pewnie tak ale wolę się upewnić przed zakupem .

  5. #25
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Jeżeli za pomocą software'u, to nagrywanie musiałoby odbywać się przy pomocy komputera. Chodziło ci pewnie o customowy firmware. Nie wiem, zapytaj w odpowiednim wątku : nadchodzi filmowanie 50D albo Magic lantern

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    74

    Domyślnie

    Do filmowania najlepsza jest kamera. Powstaje pytanie, do czego i za ile. Dlatego produkuje się ich wielość. Są kamery dla one man orchestra i te bazują na dobrej, coraz lepszej automatyce, im "wyższa" kamera, tym więcej ludzi potrzeba, od dźwiękowca i ostrzyciela poczynając. DSLR jest namiastką drogiej, profesjonalnej kamery i do tego ma beznadziejną ergonomię. Jednak zabawa z głębią ostrości spowodowała, że te niewygody schodziły na plan dalszy. Teraz jednak powstało trochę kamer semipro, które też mają wymienną optykę, są za to wygodniejsze w użyciu.

  7. #27
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Ale nie mają pełnej klaty.

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 403

    Domyślnie

    Kamera filmowa 35mm też nie ma pełnej klaty a przy jej pomocy powstało mnóstwo filmów do których produkcje DSLR-owe się nie umywają

  9. #29
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 718

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Kamera filmowa 35mm też nie ma pełnej klaty a przy jej pomocy powstało mnóstwo filmów do których produkcje DSLR-owe się nie umywają
    Tyle że obawiam się, że na to nie miała wpływu ani wielkość "klaty" ani rodzaj nośnika .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #30
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Ale jednak format VistaVision po coś zrobili

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •