Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: naprawa AF w kit 18-55 IS - foto instrukcja / repair manual

  1. #11

    Domyślnie

    Witam Mam do naprawy dwa obiektywy jeden 18-55 a drugi 18-55 IS czy taśmy są te same czy rożne.

    znalazłem 2 rodzaje tych taśm taki jak w opisie powyżej
    Model : F0065


    http://i01.i.aliimg.com/img/pb/280/9...903280_879.jpg
    i drugi

    Model: F0143

    http://www.diytrade.com/china/4/prod...tml#normal_img

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    62

    Domyślnie

    Szkoda, że nie widać zdjęć z 1 postu :-(
    C6DII, C7DII, 400mm f5.6, 17-40 f4.0L, Golphoto YH324C, Yongnuo600EX_RT

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam. Bardzo fajny poradnik. Mam pytanie. Jakie dokładnie śrubokręty są potrzebne do tych śrubek ?
    miałem bardzo duże problemy z tymi (tak je zjechałem,że 2 raz chyba nie dałoby się ich odkręcić)
    a tych w ogóle nie udało mi się odkręcić
    może ktoś zna dokładne rozmiary śrubokrętów które są potrzebne.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Legnica
    Posty
    15

    Domyślnie

    Mnie pasował taki fajny, z oznaczeniem #00.
    Temat uratował mi życie, działa. Dziękuję ślicznie za taki tutorial.
    EOS 1000D + EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS + Sigma 70-300 DG Macro + C EF 50mm F/1,8 = Deviant ART lub Imprezy, koncerty itp:P

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie

    Rozebrałem uszkodzony obiektyw i w moim przypadku połamane są dwie zębatki w module AF obiektywu (ktoś na siłę kręcił pierścieniem ostrości w trybie AF). Czy można to gdzieś dokupić lub, czy do wersji IS pasowałby moduł AF z kita bez stabilizacji?

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie

    Odpowiem na swoje pytanie: moduły nie pasują, inna wielkość trybów (info z Żytniej). Znalazłem natomiast firmę, zajmującą się m.in. sprzedażą trybików do wszelakiego sprzętu foto. Firma to Fotoelektronik z Sędziszowa. Google znajdzie resztę.

  7. #17

    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Leszno
    Posty
    1

    Thumbs up Odp: naprawa AF w kit 18-55 IS - foto instrukcja / repair manual

    Dziękuję za wyczerpującą instrukcję. :grin:
    Mnie naprawa zajęła ponad 3 godz., dlatego, że za pierwszym razem AF działał "w jedną stronę" i musiałem ponownie rozebrać obiektyw.
    Po ponownym rozkręceniu docisnąłem blaszkę z "wąsami", która styka się z flexem i AF zaczął pracować prawidłowo.
    Dzięki instrukcji uratowałem mojego kit-a!

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: naprawa AF w kit 18-55 IS - foto instrukcja / repair manual

    Dziękuję bardzo za świetnie napisaną instrukcję.
    W moim przypadku taśma była po prostu przerwana. Naprawa zajęła około 3h. Śrubek od elementu z "wąsikami" nie odkręcałem, bo po prostu nie dałem rady. Zamiast tego tak je "wyrzeźbiłem", że już raczej nie da się ich wykręcić, nawet śrubokrętem o tak małych rozmiarach. Jednak jak się okazało, można wyjąć tubus bez uszkadzania tych "wąsików", trzeba tylko uważać na tą plastikową blokadę, która właśnie je wygina. Kilka razy montowałem ten tubus, bo albo źle włożyłem, albo wąsiki nie dotykały flexa... Z samym montażem tubusu walczyłem ponad pół godziny. Ale za to jakie efekty! Teraz AF działa szybciej niż oryginalnie No i zaoszczędzone kilkadziesiąt złotch
    Jeszcze raz wielkie dzięki
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  9. #19

    Domyślnie Odp: naprawa AF w kit 18-55 IS - foto instrukcja / repair manual

    Też miałem (!) problem z AF w tym obiektywie. Faktycznie , wszystko wg instrukcji da się wykonac, trochę cierpliwosci, trochę naprawdę dobrych śrubokrętów, NIE CHINSKICH, a najwięcej czasu zajmuje faktycznie wkrecenie z powrotem tubusa ale jak się go "ZROZUMIE " to łatwizna. A jaka satysfakcja.
    Taśmy łączące, dla ułatwienia, mają otworki montazowe, które ułatwiaja wkładanie lub wyjmowanie.
    No i w miarę dobry wzrok ale ja mając 65 lat i -0,5 i -1,0 dioptrii dałem radę. A więc powodzenia !

  10. #20

    Domyślnie Odp: naprawa AF w kit 18-55 IS - foto instrukcja / repair manual

    Czy na pewno jesteś autorem tego pomysłu ? Hmmm....

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •