Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Statyw turystyczny

  1. #11
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emil3351 Zobacz posta
    Udźwig wynosi 3kg lub nawet 4kg a 1000d + 70-300 VC USD razem waży niecałe 2300 g. Więc najpierw radzę zapoznanie się z podstawową wiedzą z zakresu dodawania prostych wartości a później komentarze tego typu.
    W przypadku statywów wiedza matematyczna powinna być trochę bardziej zaawansowana. Dodawanie to za mało, trzeba nauczyć się dzielić.
    Udźwig ulotkowy podziel przez trzy a otrzymasz w przybliżeniu udźwig rzeczywisty.

    Tak wygląda Velbon CX-444 użytkowany jakiś czas z 40D i 70-200/4L:


    Zdjęcia robiłem na samowyzwalaczu 10 sekundowym, inaczej się nie dało
    Ostatnio edytowane przez Merde ; 14-04-2011 o 10:04
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emil3351 Zobacz posta
    Więc najpierw radzę zapoznanie się z podstawową wiedzą z zakresu dodawania prostych wartości a później komentarze tego typu.
    A ja oprócz odrobiny kultury doradzam pójście do sklepu podpięcie aparatu pod ten super statyw i zrobienie zdjęcia przy 300 mm. Potem lekkie zastanowienie się nad tym co będzie jak będzie wiał lekki wiaterek a podłoże to nie będzie betonowa, równa sklepowa podłoga.
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    163

    Domyślnie

    Po 1. Ten obiektyw jest na tyle ciężki, że bez uchwytu statywowego nie da rady go ustawić na statywie, tzn rade da, ale skutki takiego przedsięwzięcia łatwo przewidzieć.

    Po 2. Podpinałeś wogule ten obiektyw do swojego body?

    Najpierw radzę kupić obiektyw i porobić zdjęcia.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Mowa oczywiście o statywie od chińczyków...
    Ostatnio edytowane przez yakuza144 ; 14-04-2011 o 15:39 Powód: Automerged Doublepost

  4. #14
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emil3351 Zobacz posta
    Nie do foto

    To czemu w tym dziale ?
    Cytat Zamieszczone przez emil3351 Zobacz posta
    Udźwig wynosi 3kg lub nawet 4kg a 1000d + 70-300 VC USD razem waży niecałe 2300 g. Więc najpierw radzę zapoznanie się z podstawową wiedzą z zakresu dodawania prostych wartości a później komentarze tego typu. A jeżeli chodzi o realny i ulotkowy to nie myślę żeby różnił się o 1kg. Nie potrzebuję bardzo stabilnego lecz turystyczny jak napisałem w temacie i opisie.
    Skoro uważasz, że forumowicze nie wykazują się odpowiednią wiedzą, a Ty wszystko wiesz to nie oczekuj, że uzyskasz jakiekolwiek odpowiedzi.
    W związku z tym zamykam.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •