Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Statyw turystyczny

  1. #1

    Domyślnie Statyw turystyczny

    Witam,
    przymierzam się do zakupu Tamrona 70-300 VC USD pod 1000d i w związku z tym chcę zakupić także statyw. Będzie on wykorzystywany w celach turystycznych (wiem, że ma VC ale statyw to jednak statyw :smile oraz czasami będę chciał coś astro i wtedy jest on konieczny. Przeglądałem ceneo (statywy poniżej lub około 100zł) i na trafiłem na dosyć ciekawe pozycje. Wszystkie mają udźwig max. z zapasem oraz satysfakjonującą mnie wysokość oraz dosyć niewielką wagę. Czy ktoś z Was miał któryś z nich? :

    http://www.ceneo.pl/10033521s

    http://www.ceneo.pl/10033538s

    http://www.ceneo.pl/3341686

    http://www.ceneo.pl/1234699

    Może ktoś ma inne propozycje (np. ze stajni Velbon) o podobnych parametrach i cenie.
    Pozdrawiam
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    przepraszam,
    natrafiłem chciałem napisać trafilem w koncu zdecydowalem sie na natrafilem i tak wyszlo
    Ostatnio edytowane przez emil3351 ; 13-04-2011 o 19:45 Powód: Automerged Doublepost

  2. #2
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emil3351 Zobacz posta
    Wszystkie mają udźwig max. z zapasem oraz satysfakjonującą mnie wysokość oraz dosyć niewielką wagę.
    Udźwig realny czy ulotkowy? Daj spokój, takie statywy to na kompakt, nie lustrzankę z (jakimkolwiek) teleobiektywem...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    To ma być do filmów?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Początki nałogu Awatar sbogdan1
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    k.Bielska - Białej
    Wiek
    57
    Posty
    359

    Domyślnie

    Np. Velbon - Sherpa 600R
    EOS 40D,BG-E2N, 17-40/4L , 70-200/4L , 50/1.4, 85/1.8 ,T 28-75/2.8,

    Nie kłóć się z idiotami ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem

  5. #5

    Domyślnie

    Nie do foto
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Udźwig realny czy ulotkowy? Daj spokój, takie statywy to na kompakt, nie lustrzankę z (jakimkolwiek) teleobiektywem...
    Udźwig wynosi 3kg lub nawet 4kg a 1000d + 70-300 VC USD razem waży niecałe 2300 g. Więc najpierw radzę zapoznanie się z podstawową wiedzą z zakresu dodawania prostych wartości a później komentarze tego typu. A jeżeli chodzi o realny i ulotkowy to nie myślę żeby różnił się o 1kg. Nie potrzebuję bardzo stabilnego lecz turystyczny jak napisałem w temacie i opisie.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez sbogdan1 Zobacz posta
    Np. Velbon - Sherpa 600R
    Dzięki, ale ten statyw kosztuje 300 zł a ja szukam za ok. 100. Tak profesjonalny jak na razie nie jest mi potrzebny. Ale dzięki za zainteresowanie się tematem
    Ostatnio edytowane przez emil3351 ; 13-04-2011 o 21:21 Powód: Automerged Doublepost

  6. #6

    Domyślnie

    Nie patrz na bzdety, które wypisują producenci/importerzy/sprzedawcy tych wynalazków.
    Weź to do ręki, spróbuj zamocować aparat i zrozumiesz, że koledzy dobrze Ci radzą. Jesteś na dobrej drodze do wyrzucenia stówki w błoto.

    and

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emil3351 Zobacz posta
    Udźwig wynosi 3kg lub nawet 4kg a 1000d + 70-300 VC USD razem waży niecałe 2300 g. Więc najpierw radzę zapoznanie się z podstawową wiedzą z zakresu dodawania prostych wartości a później komentarze tego typu. A jeżeli chodzi o realny i ulotkowy to nie myślę żeby różnił się o 1kg. Nie potrzebuję bardzo stabilnego lecz turystyczny jak napisałem w temacie i opisie.
    Najpierw radzę posłuchać opinii doświadczonych kolegów, a dopiero jak im się udowodni, że nie mają racji - pouczać ich z podstawowej wiedzy matematycznej. Póki co, koledzy mają rację. Te statywy to badziew, począwszy od jakości wykonania, przez komfort użytkowania, po bezpieczeństwo sprzętu na tym czymś. Może i udźwig ma 3kg, ale ten wygodny dla producenta parametr to nie jest jedyny aspekt, którym należy się kierować przy wyborze. Bo co z tego, jak statyw utrzyma 3kg, a głowica będzie chodzić "skokowo", noga wyleci z prowadnicy, albo kiedyś zostaniemy z samą głowicą w ręce. Pierwszy lepszy Velbon (DF-50 np.) będzie przynajmniej o klasę lepszy.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Oszczędny kupuje dwa razy: pierwszy raz tanio, drugi raz dobrze.
    Badziewiaka za stówę radziłbym sobie odpuścić, tak jak piszą koledzy powyżej.
    Wrzuć to lepiej do skarbonki.
    C-F-K - forever

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    40

    Domyślnie

    Zwykle używam Manfrotto 055, po kilku latach dokupiłem taki tani statywik podobny do tych jakie pokazujesz (Star24) tylko ze względu na jego niską wagę i piesze wyprawy w dalszy teren - jednak nie postawił bym na nim aparatu z cięższym obiektywem bez zabezpieczenia. Taki mały statyw to terenowa alternatywa dla "ręki" czy monopoda, ale nie licz na stabilność nawet przy lekkim przy wietrze. Jeżeli nie musisz bardzo daleko łazić, to weź coś nieco masywniejszego - może jakąś używkę?

  10. #10
    Bywalec Awatar CyrJak
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Poznań
    Posty
    141

    Domyślnie

    Kolego, zależy ci na taniutkim statywie... nawet nie na stabilnośći.. Może lepiej rozejrzeć się za tanim monopodem Velbona bądź innej firmy z "wyższej półki" typu Benro. Pierwszy lepszy: http://www.agito.pl/statywy/benro-mo....html?cid=2191
    Co do udźwigu ulotkowego może zamiast pouczać wytłumacz mi jak to działa że badziew, leciutki badziew który jak ci spadnie to sie połamie, bądź nawet tak przy przenoszeniu może sie zdarzyć( notabene mi sie tak zdarzyło, noga od "statywu" sie złamała. oszczędny kupuje 2 razy) Do rzeczy, twoje tanie statywy mają udźwig 4kg, wykonane z gówna i leciutkie, wytłumacz mi jak to działa że mój velbon sherpa 800r, model z dużo wyższej półki wytrzymuje dokładnie tyle samo, chyba jednak coś w tych ulotkach kłamią.. co?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •