Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Wątek: Ring jak u Piecha, czy/ ile warto?

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    50

    Domyślnie

    nie będzie Ci się ta plexi zbyt nagrzewała od żarówek ??

  2. #22
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    plexi zabierze troche swiatła tak jak każdy rozpraszacz, dlatego nie będzie mleczna tylko opalowa, specjalna do podświetlania, na projekcie jest 16 żarówek, można zastosować zarówki energooszczędne za 24zł/szt, albo ledowe za 36zł/szt. Jesli zastosujemy żarówki 40W to da nam 640W a jak 60W to 960W, powiedzmy że na plexi stracimy nawet 20% światła to będziemy mieli odpowiednio 512W albo 768W.

    Pawle... ta konstrukcja nie moze być robiona z litego drewna bo byłaby za cięzka zastosowałem sklejkę 8mm na spód i góre i HDF 3mm na boki. Poza tym sklejka nie jest tak podatna na zmiany wilgotności powietrza wiec się nie rozeschnie. Projekcik jest tylko poglądowy, w srodku ma jeszcze żebra żeby całość trzymała sie kupy. Zaletą jest to, że żadne kable sie nie szlajają na zewnątrz i nie widać oprawek tylko żarówki. Całość można pomalować czarną matową farbą a powierzchnię pod zarówkami zrobić lustrzaną, wtedy trochę światła się jeszcze odbije. Wystarczy jednak zastosować żarówki z lustrem z tyłu i będzie git
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez slavko6 Zobacz posta
    nie będzie Ci się ta plexi zbyt nagrzewała od żarówek ??
    będzie i dlatego nie zamykałem tego z boku, nagrzać się może ale sie nie odkształci.
    Ostatnio edytowane przez Adso ; 01-04-2011 o 10:11 Powód: Automerged Doublepost

  3. #23
    Uzależniony Awatar Pawel_G
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    39
    Posty
    527

    Domyślnie

    Szczerze Ci kibicuję w projekcie i nie zapomnij wrzucić zdjęc z wersji finalnej.

  4. #24
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    50

    Domyślnie

    projekt naprawdę ciekawy, czekam niecierpliwie na finalne efekty Twojej pracy.

  5. #25
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    na moje oko to pod 1000w w pudelku z izolatora plexi poplynie ino swist no ale tak sobie gdybam tylko.

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    50

    Domyślnie

    miałem podobne zastrzeżenia co do tej plexi i zrobiłem w domu mały test choć chyba nie do końca miarodajny ale podłączyłem 3 żarówki 60W obok siebie i w odległości 7cm zamontowałem z tym że przeźroczystą plexi, świeciło to 30 min bez przerwy plexi była nagrzana to fakt ale odkształceń nie zauważyłem a dodam, że żarówki było blisko siebie co w ringu nie jest spotykane. Tak czy siak czekam cierpliwie na efekt pracy Adso.

  7. #27
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    istnieje jeszcze mozliwość chłodzenia, dwie lub trzy sztuki niewielkich wentylatorków komputerowych, nie tych do chłodzenia procka, ale takich montowanych w obudowie kompa. Wzrosną koszty o jakieś 100zł bo 3 wentylatory po 20zł + zasilacz. Można też, zamiast plexi, użyć materiału z którego robione są dyfuzory do softów, ale skomplikuje to o tyle sprawe, że trzeba będzie to wyciąć, uszyć i zrobić jakąś konstrukcję żeby to naciagnąć. Nad ringiem pracuję, ale nie jest to moje jedyne zajęcie więc jeszcze odrobina cierpliwości się przyda

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    najlepiej dwa wentylatory po dwóch stronach takie 12 cm - jeden z nadmuchem a drugi żeby wyciągał..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    20

    Domyślnie

    Już lepiej chyba oba wyciągające i nawiercić parę dziurek na zaciąganie.
    5D i graciarnia

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    to szczegół techniczny ale powietrze z zewnątrz przez dziurki na obwodzie będzie gorące powietrze z najbliższego sąsiedztwa ringu.. a na ten do nawiewu zawsze można założyć kawałek rurki żeby powietrze wciągał z dalszej odległości.. ale tak dokładnie to bez testów pewnie się nie obejdzie
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •