Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Wątek: Ring jak u Piecha, czy/ ile warto?

  1. #11
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    61
    Posty
    968

    Domyślnie

    Ale ja wciąż nie rozumiem sensu budowy tego ustrojstwa. Czy takie oświetlenie wam się podoba ? Mnie nie zachwyca. chyba że jeszcze coś dodatkowo z boku nada plastykę. Sam ring oświetla płasko i sztucznie. Airgaro spytaj kolegi czemu sprzedaje to "COŚ".

  2. #12
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    arkusz sklejki ma 155x155 cm. wyjdą z tego 4 sztuki ringów 75 cm koszt całkowity 4szt z wycieciem wyszlifowaniem 150zł, więc 37,50zł/szt. na jednego ringa używam 2 szt, 12 zarówek 40W po 3,15zł/szt to 37zł, do tego oprawki po 1,40zł/szt to 16,80zł, kable wyłącznik wtyczka, 17zł... razem 145,80zł za ringa 75cm. Ja sobie jeszcze do tego zrobiłem tak, że 12 zarówek mam podzielone na trzy sekcje osobno zapalane 4/8/12 a dodatkowo przed żarówkami instaluję plexi opalową aby uniknąć punkcików w oczach, zastanawiam się też w jaki sposób zamontować materiał taki jak na softboxach z otworem w srodku na obiektyw, rozproszy swiatło. żarówki mogę wymienić na 60W gdyby było za mało. Wszystkie kable są pochowane a na tylniej ściance są tylko 3 wyłączniki i gniazdo na podłaczenie kabla. Tak czy inaczej ring z tymi wszystkimi bajerami będzie mnie kosztował mniej niż 400zł, więc jakby nie liczyć koleś chce Cie naciagnąć
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    jak będę miał trochę czasu to zrobię rendering projektu i pokażę jak to ma wyglądać, a jak już skończę to podeślę zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez Adso ; 31-03-2011 o 19:56 Powód: Automerged Doublepost

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Adso - tylko nie doliczyłeś tego że komuś się może nie chcieć, może nie umieć, nie mieć narzędzi..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Sprzet foto musi kosztowąć.
    Aluminiowa walizka na narzedzia w Castoramie kosztuje 140 PLN, ta sama ale juz "na sprzet oświetleniowy foto", w sklepie "foto", jedyne 275,00 Jak ktos nie umie sobie zrobić, to 400,00 PLN musi zapłacić.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Btw. na allegro, pod hasłem "ringlight" w zakończonych, widzę trzech sprzedawców ringlightów na zamówienie. Cena 140-200zł bez przesyłki. Pomimo tego, że nie ma żadnej aktualnej oferty, to myślę że gdyby napisać maila do któregoś ze sprzedawców, na pewno byście się dogadali.

  6. #16
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    Adso - tylko nie doliczyłeś tego że komuś się może nie chcieć, może nie umieć, nie mieć narzędzi..
    masz rację...nie pomyślałem, że może się komuś nie chcieć. Umiejetnosci i narzędzi, nie przesadzajmy, żadnych specjalistycznych nie trzeba. Sam zamawiam podzespoły u rzemieślników, ja kupuję tylko zarówki i oprawki, łączę to i składam. Z drugiej strony jeśli robiłbym to na sprzedaż to po kosztach bym tego nie opchnął... więc może nie naciąga, ale chce też zarobic

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adso Zobacz posta
    arkusz sklejki ma 155x155 cm. wyjdą z tego 4 sztuki ringów 75 cm koszt całkowity 4szt z wycieciem wyszlifowaniem 150zł, więc 37,50zł/szt. na jednego ringa używam 2 szt, 12 zarówek 40W po 3,15zł/szt to 37zł, do tego oprawki po 1,40zł/szt to 16,80zł, kable wyłącznik wtyczka, 17zł... razem 145,80zł za ringa 75cm. Ja sobie jeszcze do tego zrobiłem tak, że 12 zarówek mam podzielone na trzy sekcje osobno zapalane 4/8/12 a dodatkowo przed żarówkami instaluję plexi opalową aby uniknąć punkcików w oczach, zastanawiam się też w jaki sposób zamontować materiał taki jak na softboxach z otworem w srodku na obiektyw, rozproszy swiatło. żarówki mogę wymienić na 60W gdyby było za mało. Wszystkie kable są pochowane a na tylniej ściance są tylko 3 wyłączniki i gniazdo na podłaczenie kabla. Tak czy inaczej ring z tymi wszystkimi bajerami będzie mnie kosztował mniej niż 400zł, więc jakby nie liczyć koleś chce Cie naciagnąć
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    jak będę miał trochę czasu to zrobię rendering projektu i pokażę jak to ma wyglądać, a jak już skończę to podeślę zdjęcia
    bardzo jestem ciekaw jak to wygląda (pleksi), możesz wrzucić?

  8. #18
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    na razie mogę jedynie pokazać jak to ma wyglądać, jak to poskładam to wyślę zdjęcia ringu w naturze

    rozłożony na elementy

    złożony
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

    Ostatnio edytowane przez Adso ; 01-04-2011 o 08:38 Powód: Automerged Doublepost

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    21

    Domyślnie

    wygląda bardzo dobrze; pleksi nie zabierze trochę dużo światła? (no i wygląda na 4 kilo?)

  10. #20
    Uzależniony Awatar Pawel_G
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    40
    Posty
    527

    Domyślnie

    Plexi (nawet taka 3mm) niestety zabiera sporo światła - przekonałem się o tym jak sam robiłem ringlighta na mocowanie do puszki. A 400 zł za to to lekka przesada. W sumie mam teścia stolarza to może zacznę produkować ringi nawet z maranti - bedzie ekskluzywnie

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •