Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: ipad jako przeglądarka zdjęć z lokalnego serwera

  1. #21
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Canion Zobacz posta
    niekoniecznie jedyne.
    capture One 6 w pełni sie integruje z ipad . jest jeszcze capture pilot. Niedawno zresztą canon podpisał umowe z apple o wspołpracy wiec pewnie niedługo jakis soft sie pojawi. .....
    Taaaa..... reklama gadżetów o wątpliwej użyteczności. iPad to jest mało użyteczny gadżet z marnym ekranem, o wątpliwej wierności kolorów - w sam raz do pokazywania klientom***. Obróbka na iPadzie - tak... podobnie jak obróbka w iPhonie. Dokładnie to samo czyli nic.

    EDIT:***potem się nie dziwić jak klientowi się coś nie będzie podobało ;-)
    Ostatnio edytowane przez Janusz Body ; 25-03-2011 o 21:52

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  2. #22
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    54
    Posty
    551

    Domyślnie

    Janusz. ale kto tu mówi o obróbce? cały czas mówimy o ipad jako dodatkowym ekranie oraz świetnym urządzeniu do prezentacji prac. do tego szybki internet + mail pod ręką.
    Nie wiem czy używałeś ipada. ekran tych tabletów zjada wszystko to co jest montowane w laptopach . to naprawde robi wrażenie. gdybym trzaskał śluby to napewno na spotkania z potencjalnymi klientami woziłbym ipada. Zresztą i tak kupię tylko poki co priorytet miały nowe lampy. jak odetchnę finansowo to niewątpliwie ipad2 zagości w mojej torbie

  3. #23
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Canion Zobacz posta
    ....o ipad jako dodatkowym ekranie oraz świetnym urządzeniu do prezentacji prac.....
    Dodajmy, o jakości ekranu w laptopie w dodatku niemożliwym do skalibrowania...

    Nie, to jest gadżet i takim pozostanie jeszcze długo, długo. Tak jak mam i używam iPhone, tak iPad zupełnie mnie nie bierze. W żaden sposób.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    54
    Posty
    551

    Domyślnie

    Janusz , pozycz od kogoś na dzień lub dwa. juz nie oddasz. Szczerze mówię. wiele tracisz a z czasem gdy pojawi sie soft wspierający lustrzanki bez pośrednictwa kompa to już nie bedzie odwrotu. ekran ipada jest genialny do podglądu zdjęć podczas sesji.

    tak. masz rację to gadżet. ale przydatny i co najwazniejsze - nie zajmuje wiele miesca. Bedąc w trasie mozna przejrzeć prase, odpisąć na maile, zrobić prezentację . tego na iphonie nie zrobisz a laptop to przy ipadzie wielki grzmot. przeglądac internet też wygodniej na tablecie. kwestia kilku dni na przestawienie sie.
    jeszcze niech teraz podciągną sie z softem wspierającym prace fotografa i bedzie miodzio
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    podobnie jak Ty byłem sceptycznie nastawiony do ipada. natomiast przekonałem sie do tego urządzenia podczas warsztatów Razumowskiego. Świetnie ipad sprawdził sie do podglądów storyboardów i koncepcji które miały być zrealizowane na sesji. nie trzeba było biegać z modelkami do laptopa. Można było wszystko sprawnie i szybko pokazać i modelkom i uczestnikom. mały backstage tu
    Ostatnio edytowane przez Canion ; 25-03-2011 o 22:36 Powód: Automerged Doublepost

  5. #25
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Miałem przez kilka dni. Gadżet. ekran gorszy niż w moim lapku. Gazetę i książkę wole papierowa. Klawiatura równie wygodna jak w iPhonie. W życiu tego nie kupię. Mam lepsze pomysły jak wydać tyle kasy.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  6. #26
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    54
    Posty
    551

    Domyślnie

    papierowej prasa to przezytek. Góra kilka lat i papierowe wydawnictwa codzienne staną sie ekskluzywną formą degustacji myśłi dostepną tylko dla najbogatszych. osobiście znam lepsze sposoby wydawania kasy niż na papier.

  7. #27
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Będę wiec w ekskluzywnym klubie.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  8. #28
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    54
    Posty
    551

    Domyślnie

    jeśłi Cie będzie na to stać , to jest to napewno słuszna decyzja

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Canion Zobacz posta
    papierowej prasa to przezytek. Góra kilka lat i papierowe wydawnictwa codzienne staną sie ekskluzywną formą degustacji myśłi dostepną tylko dla najbogatszych. osobiście znam lepsze sposoby wydawania kasy niż na papier.
    Slyszałem to już wiele, wiele lat temu nt. książek i prasy jak wchodziły tzw. e-readery, i co...???
    Pomimo całego szacunku dla rozwoju elektroniki i gadżetów, ja nadal wolę papierowe wersje,
    a ludziska dalej biegają wywoływać odbitki czy drukować fotoksiążki...

    iPad??? IMHO mało użyteczny gadżet.

    Może kiedyś to zaniknie...
    Pożyjemy... zobaczymy...

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Jak dla mnie jedynym zastosowaniem iPad'a jest pokazywanie zdjęć, ewentualnie Pages (word) i Keynote (powerpoint). To urządzenie jest makabrycznie bezużyteczne, spodziewałem się o wiele więcej po nim. A sprzedawać się nie opłaca, bo przez 3 miesiące stracił na wartości ponad 50%...
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •