Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: beauty dish Quantuum 70cm + uchwyt do lamp sys. BK-3 niekompatybilne. co w zamian?

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar korona
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    71
    Posty
    43

    Domyślnie beauty dish Quantuum 70cm + uchwyt do lamp sys. BK-3 niekompatybilne. co w zamian?

    Witam,
    kupiłam beauty disha Quantuum 70cm + uchwyt Quantuuma do lamp systemowych BK-3. Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu okazało się, że nie ma szans na zamocowanie beauty 70cm na uchwyt. W opisie na stronie producenta jest wyraźnie napisane, że do BK-3 pasują wszystkie akcesoria systemowe Quantuuma, tymczasem na sparowanie tych dwóch nie ma szans. Bez komentarza.

    Wchodzi w grę zwrot obu elementów, jednak zależy mi na tym beauty właśnie w rozmiarze 70cm, dlatego moje pytanie brzmi:

    Czy świeci ktoś lampami systemowymi z podpiętym beauty 70cm i może polecić jakiś uchwyt?

    z góry dzięki za odp

  2. #2

    Domyślnie

    Ja gdzieś czytałem właśnie że w takiej kombinacji nie będzie współgrać. W razie czego mogę odkupić disha w dobrej cenie

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar korona
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    71
    Posty
    43

    Domyślnie

    aligator16 albo zostawiam albo zwraca do sklepu

    Czy ktoś może testował ten uchwyt F&V:http://afe.pl/catalog/uchwyt-mocowan...ch-p-1583.html

    Chodzi mi głównie o jakość wykonania uchwytu, to czy stabilnie trzyma sam rozpraszacz i pracę poszczególnych elementów (czy się np. nie rozkręcają)?

  4. #4
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    56
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korona Zobacz posta
    aligator16 albo zostawiam albo zwraca do sklepu

    Czy ktoś może testował ten uchwyt F&V:http://afe.pl/catalog/uchwyt-mocowan...ch-p-1583.html

    Chodzi mi głównie o jakość wykonania uchwytu, to czy stabilnie trzyma sam rozpraszacz i pracę poszczególnych elementów (czy się np. nie rozkręcają)?
    Mam taki wykonany samodzielnie z pionowego BK i jeszcze z czegoś... Te w AFE oglądałem ostatnio osobiście, kupuję tam czasem i mają raczej dobrze wykonaną chińszczyznę, więc mogę spoko polecić.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez korona Zobacz posta
    Witam,
    kupiłam beauty disha Quantuum 70cm + uchwyt Quantuuma do lamp systemowych BK-3. Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu okazało się, że nie ma szans na zamocowanie beauty 70cm na uchwyt. W opisie na stronie producenta jest wyraźnie napisane, że do BK-3 pasują wszystkie akcesoria systemowe Quantuuma, tymczasem na sparowanie tych dwóch nie ma szans. Bez komentarza.
    Wchodzi w grę zwrot obu elementów, jednak zależy mi na tym beauty właśnie w rozmiarze 70cm, dlatego moje pytanie brzmi:
    Czy świeci ktoś lampami systemowymi z podpiętym beauty 70cm i może polecić jakiś uchwyt?
    z góry dzięki za odp
    A jaki jest powód, bo 42 cm oraz softboxy montowałem bez problemu, w czym jest rzecz?
    Ostatnio edytowane przez iREM ; 25-03-2011 o 13:21 Powód: Automerged Doublepost
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar korona
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    71
    Posty
    43

    Domyślnie

    iREM uchwyt F&V już zamówiłam, także zobaczymy co z tego będzie.

    jeśli chodzi o BK-3 to talerz BD 70cm jest na tyle duży, że haczy o ten wystający element do którego mocuje się statyw. nie ma więc opcji na równe przyłożenie czaszy do uchwytu, a za czym idzie i zamocowanie. podobno problem tylko z BD 70cm, 55cm wchodzi na styk, a 42 cm na luzie. spieprzona konstrukcja bk-3, ot co. to mocowanie do statywu powinno być za osią mocowania rozpraszacza (jak w F&V), a nie z przodu.
    w związku z tym jest też problem z pochylaniem większych gabarytów rozpraszaczy.

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korona Zobacz posta
    iREM uchwyt F&V już zamówiłam, także zobaczymy co z tego będzie.

    jeśli chodzi o BK-3 to talerz BD 70cm jest na tyle duży, że haczy o ten wystający element do którego mocuje się statyw. nie ma więc opcji na równe przyłożenie czaszy do uchwytu, a za czym idzie i zamocowanie. podobno problem tylko z BD 70cm, 55cm wchodzi na styk, a 42 cm na luzie. spieprzona konstrukcja bk-3, ot co. to mocowanie do statywu powinno być za osią mocowania rozpraszacza (jak w F&V), a nie z przodu.
    w związku z tym jest też problem z pochylaniem większych gabarytów rozpraszaczy.
    korona daj znać proszę po pierwszych próbach jak sprawuje sie nowy uchwyt, czy jest lepszy od bk-3 oraz jak radzi sobie systemówka z bd70cm...

  7. #7
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    56
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korona Zobacz posta
    iREM uchwyt F&V już zamówiłam, także zobaczymy co z tego będzie.

    jeśli chodzi o BK-3 to talerz BD 70cm jest na tyle duży, że haczy o ten wystający element do którego mocuje się statyw. nie ma więc opcji na równe przyłożenie czaszy do uchwytu, a za czym idzie i zamocowanie. podobno problem tylko z BD 70cm, 55cm wchodzi na styk, a 42 cm na luzie. spieprzona konstrukcja bk-3, ot co. to mocowanie do statywu powinno być za osią mocowania rozpraszacza (jak w F&V), a nie z przodu.
    w związku z tym jest też problem z pochylaniem większych gabarytów rozpraszaczy.
    Aaaa już czaję, nie da się pochylać. :/
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar korona
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    71
    Posty
    43

    Domyślnie

    beauty disha 70cm w ogóle nie da się zamocować
    ale np. większy softbox już tak. bo jest z miękkiego materiału, więc materiał można naciągnąć. z tym, że później z pochylaniem takiego softboxu jest już problem.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    darek24111 dam znać, będę miała go po weekendzie.
    do systemówki zamówiłam rozpraszacz lightpshere, żeby zniwelować problem schowanego palnika. zobaczymy jak to będzie działać.
    do tej 70cm chciałam grida, ale na razie jest niedostępny, więc czekam na dostawę. dam znać jak się zachowuje bez przystawek.
    Ostatnio edytowane przez korona ; 25-03-2011 o 15:19 Powód: Automerged Doublepost

  9. #9
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    56
    Posty
    951

    Domyślnie

    Kup sobie coś takiego, tu nie powinno być problemów.

    http://canon-board.info/showpost.php...&postcount=135
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar korona
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    71
    Posty
    43

    Domyślnie

    nie kupię sobie czegoś takiego, bo takie coś sam przerobiłeś
    ale zamiast bk-3 wzięłam to: http://afe.pl/catalog/uchwyt-mocowan...ch-p-1583.html. powinno być ok.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •