Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 148

Wątek: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Kito
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Chodzież
    Wiek
    48
    Posty
    47

    Domyślnie TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Witajcie.
    Od dłuższego czasu interesuję się Tabletami pod względem prezentacji zdjęć, czytania PDF (czasopisma fotograficzne oczywiście) no i przeglądanie forum.
    Przyjąłem że 10" to priorytet.
    Ekran pojemnościowy byłby lepszy ale może wystarczy rezystancyjny - tu akurat nie mam doświadczenia.

    Najbardziej liczę na Waszą pomoc w doborze systemu. Wiem że najlepiej śmiga Android ale nie o to chodzi.
    Chodzi o przydatność urządzenia do naszych celów czyli łatwość zrzucania zdjęć przez np. USB Wyświetlanie zdjęć zaraz po zrobieniu na ekranie tableta itp.

    WIN 7 - tutaj wyczytałem że można zainstalować nawet programy z PC czyli np. oprogramowanie Canona !!! Byłoby wyświetlanie zdjęć bezpośrednio po zrobieniu !! Jeżeli to by zadziałało to REWELACJA !

    Proszę Was o opinie i porady, myślę że część z Was już ma takie cacka i na pewno ten temat już przerobili.

    Proszę tylko o opinie i testy pod względem dla Nas (fotografów) przydatnych a nie czy film 1080p idzie płynnie czy się haczy ;-)
    FB - http://www.facebook.com/krzysztof.kito.wierzbicki
    C40D, C5DMKII, 6 szkiełek (w porywach do 10) i kilka lampek
    Ślubne i inne na www.fotoduet.eu

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    65

    Domyślnie

    Jeśli nie przeszkadza Ci waga i krótki czas działania na baterii, oraz zazwyczaj słaby wyświetlacz, weź coś z Win7. Android ma jeszczce śmiesznie mało aplikacji dla tabletow, z czego nie widziałem jeszcze niczego ciekawego dla foto.
    Ja osobiście używam iPada i sobie chwale, do prezentacji fot, filmów i grafiki jest super. Rewelacyja naprawa dla posiadaczy gripa wifi albo karty eye-fi jest wrzucanie fot w czasie rzeczywistym z aparatu na iPada po wi fi. No i fajnie się ocenia foty na 10calach IPS
    przyklad jak to działa z gripem wi fi masz tu http://www.youtube.com/watch?v=HPfFG...e_gdata_player około 1:50
    Z karta eye-fi pro działa tak samo jeno taniej.

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    53
    Posty
    551

    Domyślnie

    W jaki sposob zrzucasz foty w czasie rzeczywistym? na forum N robili testy tych kart i RAW z d700 idzie ok 20 sekund. no nijak tego online nazwać nie mozna.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Generalnie w ipad3 dodano wyjście hdmi. sporo osób liczyło że da sie to wykorzystać i podpiąć ipad jako monitor do podglądu . niestety apple poki co nie udostepnia tej możliwości. Nadal jedynym sensownym rozwiązaniem jest przesył poprzez kabelek- sieć komp- wifi-ipad. soft to iOS nazywa sie capture pilot
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    chodziło oczywiście o ipad2
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    ale jeśłi tablet potrzebny do samej prezentacji zdjęć jako takich , to ipad faktycznie nie ma konkurencji.
    Ostatnio edytowane przez Canion ; 19-03-2011 o 17:33 Powód: Automerged Doublepost

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Jesli do prezentacji zdjec, pdf'ow i takich innych rzeczy to moze ePad ? To jest ta chinska podroba iPad'a Jest w wersji 7" i 10". Jest smiesznie tani w porownaniu do iPada, ma oczywiscie mniejsze mozliwosci, ale mimo wszystko poszukal bym wiecej info na jego temat, jakies testy i sie zastanowil O to chodzi http://allegro.pl/tablet-epad-zt-180...512569036.html

    Ma androisa, ma 2GB wbudowane + obsluge kart do 32GB.

    Roznica pomiedzy rezystancyjnym a pojemnosciowym jest ogromna. Na rezystancyjnym musisz przycisnac palcem/rysikiem dosc mocno zeby cos zareagowalo. Przy pojemnosciowym wystarczy ze musniesz palcem po ekranie i dziala

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Toruń
    Posty
    734

    Domyślnie

    Znajomy sporo siedział na zagranicznych forach. Tak szczerze powiedziawszy te podróbki ipada czy Ciamciunga są ni diabła warte. Najczęstszym problemem jest działanie wifi (zasięg), bateria czy nawet płynność. No i jeszcze dochodzi dokupowanie karty pamięci (tutaj różne cyrki są. Raz 32gb się czyta, a raz nie). Te droższe także oprócz wielkości ekranu niczym się nie różnią.

    Na razie są 3 warte polecenia tablety;
    1. ipad - bardzo drogi
    2. galaxy tab - który miał być tańszy od ipada - jak zwykle oszustwo,
    3. creative ziio czy jakoś podobnie. Ten może i płynnością nie grzeszy, ale oferuje dosyć wygodny interfejs oraz CENA do 1200zł wersja bodajże 8gb

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    epadnie pakuje tn itp buble , dzien do nocy

    wchodzi ipad2 , 1 stanieje , juz mozna kupic bez 3g za ok 1600 zl

    generalnie do fot itp nie ma nic lepszego , tablety na windzie to nieporozumienie
    no comment...

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Na rynek ma wejsc takze motorola xoom i moze namieszac lekko. Sledze ten temat, poniewaz po motorolowym rocznym aktualizowaniu androida jestem ciekaw jak dalej ta firma bedzie szanowac swoich klientow.

    N00bek, co do tego epada, to recenzje jakie widzialem nie byly zle. Moze nie jest to demon szybkosci, predkosci, funkcjonalnosci itp. Ale i cena jest odpowiednio nizsza. Sam sie nad tym zastanawiam, i jak bede mial za duzo pieniedzy to kupie

    KrzysiekT, i tu jest problem, poniewaz do konca nie wiadomo jaka to ma nazwe, niektorzy nazywaja to epad, niektorzy jakis wowpad, i inne nazwy, zeby dokopac sie do specyfikacji, trzeba chyba przejsc na chinskie strony. Ja tak cierpliwy nie jestem

  8. #8
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Toruń
    Posty
    734

    Domyślnie

    Wiesz, co nie dawno widzia
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    alem vocoma czy jako
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    s podobnie.

    Kurcze cos mi sie zrabalo z przegladarka;/

    owy vocom mial rzekomo 4gb wbudowanej pamieci z czego dostepna dla uzytkownika bylo 500mb bo reszte cos tam zapychalo. Okazalo sie bowiem, ze owszem on jest 4gb ale w zamowieniu trzeba to zaznaczyc ;/
    Ostatnio edytowane przez N00bek ; 21-03-2011 o 15:34 Powód: Automerged Doublepost

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    53
    Posty
    551

    Domyślnie

    Dla NAs najwazniejszą kwestią jest z kim sie dogada canon. poki co dogadał sie z apple wiec można za jakiś czas spodziewać sie softu na ipada. pytanie jak długo zajmie im pisanie takiego DPP do iOS ipada

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar Kito
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Chodzież
    Wiek
    48
    Posty
    47

    Domyślnie

    Kainart - właśnie o coś takiego mi chodziło jak w linku który zamieściłeś. Co prawda nie wiem czemu wyświetlały mu się zdjęcia czarno-białe ale mniejsza o to.



    Wyjaśnijcie mi tylko jedno - do wgrania na ipada np. zdjęć lub pdf wystarczy podłączyć kabelek i przesłać bezpośrednio dane czy trzeba coś kombinować więcej.
    FB - http://www.facebook.com/krzysztof.kito.wierzbicki
    C40D, C5DMKII, 6 szkiełek (w porywach do 10) i kilka lampek
    Ślubne i inne na www.fotoduet.eu

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •