Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: [TEST] Tokina AF193 19-35 3.5-4.5

  1. #21
    Bywalec Awatar Dragunov
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    45
    Posty
    172

    Domyślnie

    Miałem ten obiektyw w ostatniej wersji, obudowa jest metalowa, bagnet również, dekle plastikowe, a tulipan był w zestawie(kupowałem w UK). Co do samej budowy nie można mieć większych zastrzeżeń, obiektyw zwarty ogniskowanie i AF wewnętrzne, chociaż przednia soczewka porusza się w tubusie, nie ma to jednak wpływu na używane filtry. Powoduje jedynie nieszczelność konstrukcji co z czasem skutkuje pyłkami kurzu.
    19mm na cropie to trochę za wąsko, optycznie żyleta w przedziale f8-10. Sprzedałem, więcej wyciągam z kita, ale na analoga to całkiem porządne szkło.
    7D l EOS 30 Date l sure shot WP-1 l 40/2.8 l SPEEDLITE 580EXll l MAMIYA RB67 + SEKOR 90/3.8
    http://piotrplyszewski.pl/

  2. #22
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    43
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zabol Zobacz posta
    kupiłem takie szkło niedawno ale to się nazywa QUANTARAY. Wszystko tak samo jak w Tokinie, wszystko tylko zamiasta Tokina jest napisane QUAN..
    Cytat Zamieszczone przez Silent Planet Zobacz posta
    Nie no, chyba Tokina to Tokina, a Quantacośtam to Quantacośtam?
    No bo to tak jakby napisać: mam Skode Octavie, ale to to samo co VW Passat. Tylko mi koła od VW nie pasują.
    To, że obiektyw jest oparty na jakiejś konstrukcji to nie znaczy, że jest to ten sam obiektyw!
    Mnie zawsze drażni, gdy ktoś kupuje siakieś szkło-podróbę lub twór licencyjny, a potem się zaklina, że to to samo.
    To nie to samo!
    No więc radzę Panowie poszukać. Bo to to samo, i nie to samo
    Tzn. Zabol - Quantaray to NIE TOKINA. Quantaray to amerykańska marka Sigmy. Sprawdzone, potwierdzone, i zweryfikowane organoleptycznie w serwisie.
    A tobie Silent Planet radzę tak nie szafować hasłem 'podróba', bo cię jeszcze kiedyś jakiś 'podróbodawca' zaskarży ;-)
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  3. #23

    Domyślnie

    miałem tego Quantara może z jakiś tydzień, oddałem bo ciężko chodził pierścień zoom. Kupiłem potem tokinę i niczym się nie różniła. Niczym poza napisem Tokina a nie Quantar. No ale to jest mało ważne. Co do jakości optycznej Tokiny to nie mam zastrzeżeń. Znacznie ostrzejsza od kita, tylko ma problem z flarami. Sprzedałem ją bo była mi za wąsko.

  4. #24
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    43
    Posty
    515

    Domyślnie

    Ja miałem QT 100-300mm 4.5-5.6, ale pomijając właściwości optyczne (tejże samej Sigmy) wszystko było ok. Bardzo dobre wykonanie, cichy motorek i celny AF. Przesiadłem się na Canona ze względu na minimalnie lepsze światło
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  5. #25
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XLesio Zobacz posta
    Quantaray to NIE TOKINA. Quantaray to amerykańska marka Sigmy. Sprawdzone, potwierdzone, i zweryfikowane organoleptycznie w serwisie.
    A tobie Silent Planet radzę tak nie szafować hasłem 'podróba', bo cię jeszcze kiedyś jakiś 'podróbodawca' zaskarży ;-)
    Gwoli ścisłości to Quantaray jest marką handlową amerykańskiego sklepu Ritz Camera i sprzedaje rebrandowane obiektywy różnych marek, nie tylko sigmy ale też tamrony i tokiny.

    100-300/4,5-5,6 to chyba sigma nigdy nie miała w ofercie bo jej szkło kończyło się na 6,3. Może to była rebrandowana cosina?

  6. #26
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie

    Jestem zmuszony odgrzać ten temat. Zakupiłem sobie dziś to szkiełko. Długo szukałem, ale znalazłem w stanie praktycznie niewskazującym na użytkowanie. Z tego co zdążyłem się zorientować trafiłem na ostatnią wersje tego obiektywu (większa ilość plastików w składzie obudowy i napis "recomended for digital SLR"). Ostrzy jak trzeba, winieta przy tematyce do jakiej jej będę używał nie stanowi problemu, flarowania jeszcze nie sprawdzałem. Problem (o ile istnieje) tkwi w czym innym. Mój egzemplarz podczas kręcenia pierścieniem zooma, a konkretnie w momencie, gdy chowająca się przednia soczewka "zawraca" i zaczyna się wysuwać, wykazuje trochę ciężejszą pracę wspomnianego pierścienia. Czy to norma, którą nie powinienem sobie zaprzątać głowy? Kiedyś miałem Tokinę 28-70 ATX Pro SV i z tego co pamiętam, tam też występowało podobne zjawisko, ale niestety po kilku latach mogę się mylić... Jeszcze jedno: wiecie może gdzie zdobyć osłonę przeciwsłoneczną do tego szkiełka?
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  7. #27

    Domyślnie

    w tym egzemplarzu, który miałem wszystko chodziło płynnie. Jak twoja przypadlość nie wpływa na jakość zdjęć i ci nie przeszkadza to bym sie tym wcale nie przejmował

  8. #28
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    43
    Posty
    515

    Domyślnie

    Zgadzam się z Zabolem Od tygodnia jestem właścicielem Tokiny 19-35, i nic takiego:

    Cytat Zamieszczone przez jac+ Zobacz posta
    Mój egzemplarz podczas kręcenia pierścieniem zooma, <- ... -> wykazuje trochę ciężejszą pracę wspomnianego pierścienia.
    nie ma w niej miejsca.

    Obiektyw bardzo solidny i świetnie spasowany. Bardzo płynny ruch pierścieni przy każdej ogniskowej. I ja równie sądzę, że dopóki zdjęcia są ostre przy każdym zakresie (a wewnątrz nic nie grzechoce)... Nie masz się czym przejmować

    Przez blisko rok używałem sigmy 70-300, w której ostatnie 80mm trzeba było pokonywać "siłą" (czułem się jakbym każdorazowo gwintował tę rurę ), ale na jakość zdjęć nie miało to najmniejszego wpływu.
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  9. #29

    Domyślnie

    Wracając do tematu

    Są:

    Tokina 19-35/3,5-4,5 I wersja (filtr 72 mm)
    Tokina 19-35/3,5-4,5 II wersja (filtr 77 mm)
    Bardzo podobne jakościowo, zalety już opisane w pierwszym poście, największą wadą jest zachowanie pod światło lub ze światłem z boku. Jakikolwiek promień światła wpadający w obiektyw powoduje spadek kontrastu (niekoniecznie flary)

    Kiedyś, gdzieś na jakimś forum ktoś napisał, ze wersja II jest trochę lepsza od I, ale nikt nigdy tego nie potwierdziła testami, krąży tylko taka plotka.

    Tokina 20-35/3,5-4,5 (filtr 72mm) - wyraźnie poprawiono zachowanie pod światło

    Tokina 20-35/2,8 - rzadkość, ale bije pozostałe jakością obrazka na głowę (cena około 2xwiększa)

    Przeszedłem przez ciemniejsze 19-35 i 20-35 teraz mam innne trochę droższe szkiełko w tym zakresie, ale z Tokin polecałbym 20-35, a nie 19-35 - jednak widać różnicę.

    EDIT: dodam jeszcze, że zaleta Tokiny 20-35/3,5-4,5 jest dobre zachowanie w narożnikach (nie mydli jak 17-35 Tamrona)

    pzdr
    Tomek
    Ostatnio edytowane przez Bieda ; 29-09-2009 o 09:51
    analog + cyfra + szkiełka 20-210 mm

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •