Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: 500D brak płynności ruchu w filmach - jak przyczyna?

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myslidar Zobacz posta
    Czytałem, może to mieć jakieś znaczenie, ale... aparat pcha najpierw dane do buffora, jak karta nie wyrabia z zapisem z buffora to się nagrywanie wyłącza automatycznie, a nie gubi klatki.

    Skąd takie przypuszczenia? Jest jakiś hack do 5D II, który pozwala zwiększyć bitrate filmów i tak właśnie jak się ma za wolną kartę na taką ilość danych / sekundę to jest właśnie taki objaw..
    Te karty mają przyzwoity średni transfer, problem w tym, że zdarzają się im gwałtowne, bardzo krótkotrwałe spadki szybkości zapisu. Wątkodawca chyba powinien spróbować z inna pewną kartą i napisać, jakie były rezultaty. W sumie też jestem ciekaw.

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    15

    Domyślnie

    Jaką masz wersje firmware ? Aktualizowałeś ?

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    33

    Domyślnie

    ja nagrywam na class 2 i nic sie nie dzieje.,albo masz za slaby sprzet i szarpie obraz, albo odtwarzasz zlym plajerem. prawda jest taka 20fps jest bezuzyteczne i efekt szarpania bedzie przy oogladaniu, nawet przy 24 tez bedzie widoczny, a filmowanie w 60fps canonem to zgroza aliasing jest okropny (jedynie zeby zwolnic tempo i to przez chwile) canon jest do robienia ujec, a nie krecenia co popadnie.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janeczeknt Zobacz posta
    Jaką masz wersje firmware ? Aktualizowałeś ?
    Nie aktualizowałem, mam 1.1.0
    A teraz po kolei do czego doszedłem.
    Kupiłem "przyzwoity" czytnik kart SD.
    Sprawdziłem szybkość zapisu i odczytu programem ATTO Disk Benchmark.
    ADATA 16GB class 6 - dla plików od 128 KB wzwyż zapis ok 16MB/s odczyt prawie 20 MB/s (poniżej 128KB czym mniejsze pliki tym mniejszy transfer)
    Adata Turbo class 6 4GB - podobnie jak powyższa
    SanDisc Ultra class 4 4GB odczyt minimalnie szybszy niż powyższe natomiast zapis ok 11 MB/s
    Najgorzej wypadł Kingston class4 4 GB zapis niecałe 7 a odczyt koło 18 MB/s.

    Znalazłem to: http://www.youtube.com/watch?v=YPGaP...1&feature=fvwp
    na podstawie filmiku łatwo można samemu sprawdzić czy karta daje radę - u mnie daje Zastanawia mnie co to za wskaźnik który pojawia się w 4 minucie filmu (niestety nie rozumiem co gość na filmie tłumaczy)
    Tak więc problem karty odpada.

    Jako że komputer ma cienki (Athlon 64 3200+) filmy w z aparatu haczą.
    Przerabiałem je w ZoomBrowser EX na AVI i nie chodzą płynnie. Pomyślałem, że może to jednak wina konwersji i kupiłem kabel HDMI i odtworzyłem film prosto z aparatu na monitorze Full HD 23 cale.
    Jest o wiele lepiej ogólnie ruch jest w miarę płynny jednak mimo wszystko co jakiś czas się na chwilkę przytnie. Po testuję jeszcze w różnych warunkach oświetleniowych i długościach filmu i sprawdzę. Dam znać jakie będą wyniki.

    Mam jeszcze kilka pytań odnośnie "przeróbki" do AVI, ale to chyba w innym wątku.
    Dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie

  5. #15
    Bywalec Awatar sowask8
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    38
    Posty
    166

    Domyślnie

    ale skoro w aparacie tobie klip przycina to znaczy ze sam tryb nagrywania jest słaby czyli predkosc zapisu na karte po****da, nie filmuj z reki i filmuj najpewniej 50 albo 60fps ustaw aparat na statywie i nagraj jadace samochody jesli bedzie przycinało w pewnych odcinkach to dalej twierdze ze karta nie wyrabia z buforem zapisu.
    Canon pełna klatka i do przodu

    http://www.soowsen.blogspot.com

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    69

    Domyślnie

    500d niestety nie ma nawet 50fps

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Im wyzsza rozdzialka, tym bardziej widac braki w plynnosci obrazu.
    1920x1080 w 20fps jest wiecej niz kiepskie.

    Mozna zrobic maly trick - zrob resize 1920x1080p na np. 640x360 i dalej w tych 20fps - nagle film bedzie bardzo plynny. Tak bedzie sie wydawac, a 320x180 to juz slicznie

    500D najsensowniej filmowac w 720p/30fps.

    Ten sam problem mial moj sasiad - marudzil, ze ma uszkodzone body, bo mu filmy szarpia.

  8. #18
    Bywalec Awatar sowask8
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    38
    Posty
    166

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie
    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    500D najsensowniej filmowac w 720p/30fps.
    tlustyx , zapomniałem ze 500d ma "raczkujące" tryby filmowania w porównianiu z 550d wiec pozostaje ci fotografowanie albo szybko odsprzedaj aparat i kup 550d bo z tymi trybami jak 20fps w full hd zapomnij ze uda ci sie nagrac sensowny materiał.
    Canon pełna klatka i do przodu

    http://www.soowsen.blogspot.com

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowask8 Zobacz posta
    Tylko i wyłącznie
    tlustyx , zapomniałem ze 500d ma "raczkujące" tryby filmowania w porównianiu z 550d wiec pozostaje ci fotografowanie albo szybko odsprzedaj aparat i kup 550d bo z tymi trybami jak 20fps w full hd zapomnij ze uda ci sie nagrac sensowny materiał.
    Filmiki nagrywam 720p/30fps. Chodzi o to że obecnie filmiki z 500d sprawiają gorsze wrażenia niż filmiki z canona S5 IS który też posiadam. Może to jest tak jak napisał siudym, że im wyższa rozdzielczość no i lepsza optyka tym bardziej widać niedoskonałości obrazu.

    Co do zmiany aparatu to odpada dopiero co go kupiłem. Ze zdjęć jestem zadowolony, a filmiki to taki dodatek czasami wykorzystywany. Kwestią jest to czy "ten typ tak ma" czy coś mu dolega.

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    69

    Domyślnie

    S5 przede wszystkim zapisuje do avi, a ten format lepiej sobie radzi na slabszym sprzecie komputerowym Jak dla mnie - ten typ tak ma

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •