Strona 1 z 52 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 516

Wątek: Magic lantern

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    19

    Domyślnie Magic lantern

    Malo wiem ale podziele sie tym co wiem:

    Jest to hack na nasze aparaciki(5dmkII i 550 chyba 60d) ktora pozwala uruchomic takie bardzo wazne funkcje jak zebra - inaczej "swiatlomierz", poziomy dzwieku i pozwala wylaczyc autogaina....o tych rzeczach wiem bo najbardziej mi brakuje w moim dslr.

    Wiem jeszcze z tego co wyczytalem ze menu magic lantrena uruchamia sie guzikiem kosza na smieci ;-)

    Niedlugo konczy mi sie gwarancja na aparat i wtedy zabieram sie za update.

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Linka byś podał a nie "wiem, ale nie powiem"

  3. #3

    Domyślnie

    w googlach znalazłem coś takiego
    http://magiclantern.wikia.com/wiki/M..._Firmware_Wiki
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    69

    Domyślnie

    z tego co jeszcze slyszalem kazdy robi to na wlasna odpowiedzialnosc )

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    19

    Domyślnie

    tak, jest to hack i niestety grozi zbrickowaniem urzadzenia. no ale z doswiadczenia wiem ze trzeba miec duzo nieszczescia zeby to zabic aparat...wyciagnac baterie w czasie wgrywania oprogramowania.

    wiele urzadzen juz hackowalem(psp, gps, iphone) no ale musze przyznac aparat bedzie najdrozsza zabawka ale dla mnie mozliwosc wylaczenia autogeina na wejsciu mikrofonowym bedzie oznaczalo ze mam synchroniczny dzwiek a to jest warte ryzyka....
    Oczywiscie zebra tez bedzie milym dodatkiem.
    Naprawde to oprogramowanie robi z aparatu kamere, a to jest glowny zarzut jaki sie stawia dslr. Bo grip mozna dokupic/zrobic, optyke dopasowac do siebie ale autogeina nie wylaczysz jesli nie masz generatora czegos tam a to dziadostwo, swiatlomierza nie masz, chyba ze histogram ale w 550nie ma. A na oko to kuku mozna sobie zrobic.

    Odsylam do filmiku, moim zdaniem duzo mowi hacku, przepraszam ze wczesniej go nie wrzucilem
    http://www.youtube.com/watch?v=8sQS3...layer_embedded

  6. #6
    Początki nałogu Awatar photographus
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    58
    Posty
    434

    Domyślnie

    A nie jest przypadkiem tak, że lantern nie miesza w sofcie puszki, a odpala się bezpośrednio z CF-a? Oststni ktoś kto "kręci" aparatami tak mi to właśnie tłumaczył. Dobra, dopytam i napiszę.
    Pozd®ówka
    regulamin pkt 8

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    38

    Domyślnie

    Używam ML już od dłuższego czasu, nie wyobrażam sobie bym mógł używać softu firmowego do filmowania, ML w wersji 0.1.9 to beta, ma jeszcze błędy, zwis na 100% następuje gdy zamiast w live view, wejdziemy w style, gdzie po uruchomieniu ML, pod klawiszem style jest jego menu. Program uruchamia się tylko na czas gdy mamy włączony aparat, po wyłączeniu, ML zostaje skasowany, i trzeba za każdym razem go instalować od nowa, jest oczywiście opcja auto startu, ale trzeba to zrobić ręcznie w pliku konfiguracyjnym. Chwalę sobie ten soft, i używam na co dzień. Tak na wszelki wypadek twórca tego softu zaleca by po skończeniu filmowania wyjąć baterię z aparatu i uruchomić go od nowa. Co też czynię.

    Pozdrawiam.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    19

    Domyślnie

    czyli za kazdym razem jak odpalasz aparat wchodzisz w firmware update, wykonujesz update i odpalasz ML - potem wylaczasz aparat, wyjmujesz baterie no i tak w kolko?

    Jesli tak to kazdorazowy rozruch ile trwa?

    Czy mozesz focic z ML?
    Czy mozesz w ML-u ustawic iso 600 i focic z takim iso?


    A jakiego aparatu uzywasz, Plexa?

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pieczur Zobacz posta
    czyli za kazdym razem jak odpalasz aparat wchodzisz w firmware update, wykonujesz update i odpalasz ML - potem wylaczasz aparat, wyjmujesz baterie no i tak w kolko?

    Jesli tak to kazdorazowy rozruch ile trwa?

    Czy mozesz focic z ML?
    Czy mozesz w ML-u ustawic iso 600 i focic z takim iso?


    A jakiego aparatu uzywasz, Plexa?
    Dokładnie tak, jak piszesz. Wchodzę w menu to żółte z trzema kropkami i kluczem, uruchamiam ostatnią pozycję na dole czyli aktualizacja firmware ML, które startuje z CF, gdzie trzeba je uprzednio umieścić, co trwa ok. 2 sekundy, potem wciskam live view, a tam pod klawiszem 'style' jest menu ML.
    Możesz tam ustawić który mikrofon ma nagrywać, wewnętrzny, zewnętrzny, czy dźwięk za pomocą kabla ma być nagrany na urządzeniu np. cyfrowym zewnętrznym, jest wiele innych ciekawych opcji takich jak zebra, która na żywo pokazuje gdzie są przepały itd.

    Pozdrawiam
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Plexa Zobacz posta
    Dokładnie tak, jak piszesz. Wchodzę w menu to żółte z trzema kropkami i kluczem, uruchamiam ostatnią pozycję na dole czyli aktualizacja firmware ML, które startuje z CF, gdzie trzeba je uprzednio umieścić, co trwa ok. 2 sekundy, potem wciskam live view, a tam pod klawiszem 'style' jest menu ML.
    Możesz tam ustawić który mikrofon ma nagrywać, wewnętrzny, zewnętrzny, czy dźwięk za pomocą kabla ma być nagrany na urządzeniu np. cyfrowym zewnętrznym, jest wiele innych ciekawych opcji takich jak zebra, która na żywo pokazuje gdzie są przepały itd.

    Pozdrawiam

    Mam 5d Mark II, iso ( dowolne) ustawiasz przed wejściem do ML.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Mam 5d Mark II, iso ( dowolne) ustawiasz przed wejściem do ML.[/QUOTE]
    Ostatnio edytowane przez Plexa ; 15-03-2011 o 22:30 Powód: Automerged Doublepost

  10. #10
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Ale przecież manual volume już jest, w zwykłym firmware'rze... (Ja w 2.0.4 już mam.)

    Zebra - owszem, przydałaby się, ale ja zazwyczaj po prostu sprawdzam przed rozpoczęciem ujęcia jakie jest światło podczas całego ujęcia i wiem co i jak ustawiać.

Strona 1 z 52 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •