Strona 5 z 52 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 516

Wątek: Magic lantern

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kraktus Zobacz posta
    Podobno można te oprogramowanie usunąć (tak wyczytałem) poprzez włożenie "karty pamięci do czytnika w komputerze i zmodyfikowaniu parametru
    „magic.disable_bootdiskf = 0” (zmieniamy z 1 na 0) w najprostszym edytorze tekstu tj. np.
    Notatnik"
    Chyba chodzi o edycję MAGIC.cfg ale u mnie nie ma takiego parametru !?
    Czy ktoś może zerknąć u siebie ?
    a nie wystarczy usunięcie tego programu z karty?
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  2. #42
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Wrocław, Polska
    Posty
    35

    Domyślnie

    Nie mam ML jeszcze u siebie i nie chcę się wymądrzać ale ta informacja może ci pomóc.
    Magic Lantern znajduje się tylko i wyłącznie na twojej karcie pamięci. Jeżeli chcesz je usunąć to poprostu sformatuj kartę. Jedyna rzecz, która jest zmieniana w aparacie to flaga, powodująca to że aparat uruchamia ML z karty. Przy usuwaniu musisz ją też usunąć przez ustawienie odpowiedniego parametru w pliku konfiguracyjnym magic.cfg. Jeżeli go tam nie ma, to pewnie nie zapisałeś jeszcze konfiguracji. Ta opcja powinna być gdzieś na końcu menu i służy do wygenerowania całej konfiguracji w tym pliku.
    Jeżeli tego nie zrobisz to aparat nawet z pustą kartą nie uruchomi się - to ważne.

  3. #43
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    105

    Domyślnie

    Ja to wszystko wiem ale:
    samo formatowanie karty rzeczywiście teoretycznie usuwa ale samo oflagowanie pozostaje w body ażeby totalnie wywalić potrzebny jest ten zapis którego nie ma
    ZENIT > PRAKTICA > YASHICA > Canon A60 > Canon G5 > Canon S3 IS > EOS 400D > EOS 550D > EOS 50D > EOS 7D > EOS 70D + Grip | C70-200 f/4L | T 17-50mm f/2.8| HELIOS 44M-4MC |

  4. #44
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Wrocław, Polska
    Posty
    35

    Domyślnie

    Na chłopski rozum chyba najlepiej wrzucić z powrotem na kartę Magic Lantern, poszukać opcji w jego menu, która wygeneruje konfiguracje. Z tego,co widzę w instrukcji musisz przejść do: Config-->Save Config Now i sprawdzić na komputerze,czy na karcie pojawił się magic.cfg

  5. #45
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    105

    Domyślnie

    Chyba znalazłem rozwiązanie:
    Uninstalling ML from the camera
    ∙ With a Magic Lantern card, launch the Firmware Update process and follow the instructions onscreen.
    Przetłumaczone:
    Odinstalowywanie ML z aparatu
    ∙ Z Magic Lantern kartę, uruchomić proces aktualizacji oprogramowania sprzętowego i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie
    tylko nie wiem dokładnie o co chodzi na tym ekranie.
    ZENIT > PRAKTICA > YASHICA > Canon A60 > Canon G5 > Canon S3 IS > EOS 400D > EOS 550D > EOS 50D > EOS 7D > EOS 70D + Grip | C70-200 f/4L | T 17-50mm f/2.8| HELIOS 44M-4MC |

  6. #46
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Wrocław, Polska
    Posty
    35

    Domyślnie

    "Flaga BOOTDISK jest wyłączona.

    Magic Lantern NIE jest zainstalowane.
    Możesz już zrestartować aparat.

    Po restarcie, wyczyść wszystkie ustawienia aby dokończyć
    deinstalacje.

    Aby włączyć flagę BOOTDISK, przytrzymaj wciśnięty do połowy przycisk spustu przez około 3 sekundy."

  7. #47
    Bywalec Awatar Zybi_S
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    126

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Zamieszczone przez leszekt Zobacz posta
    Nie mam ML jeszcze u siebie i nie chcę się wymądrzać ale ta informacja może ci pomóc.
    Magic Lantern znajduje się tylko i wyłącznie na twojej karcie pamięci. Jeżeli chcesz je usunąć to poprostu sformatuj kartę. Jedyna rzecz, która jest zmieniana w aparacie to flaga, powodująca to że aparat uruchamia ML z karty. Przy usuwaniu musisz ją też usunąć przez ustawienie odpowiedniego parametru w pliku konfiguracyjnym magic.cfg. Jeżeli go tam nie ma, to pewnie nie zapisałeś jeszcze konfiguracji. Ta opcja powinna być gdzieś na końcu menu i służy do wygenerowania całej konfiguracji w tym pliku.
    Jeżeli tego nie zrobisz to aparat nawet z pustą kartą nie uruchomi się - to ważne.
    Na 50D wygląda to tak:
    Opcja 1

    1. Aparat przygotowany do ML (Ustawienie odpowiedniej flagi umożliwiającej wczytywanie plików z botowalnej karty.
    2. Karta botowalna z plikami od ML
    Poprawnie działa ML, pojawia się MENU ML, można zmieniać parametry, oraz filmować.

    Opcja 2

    Aparat jest przygotowany do ML, oraz poprzednio wgrano ML z odpowiednio zmodyfikowanej karty (aparat był 2 dni bez akumulatora)

    Wkładam dowolną czystą kartę na której nic nie ma.
    Karta nie została przygotowana do ML :
    - Nie została zmodyfikowana jako botowalna
    - Nie ma na niej plików od ML

    1. Wchodzimy do LV
    2. Wduszamy przycisk SET (w 50D uruchamia nagrywanie w ML)
    NAGRYWAMY !!!

    Pozdrawiam

  8. #48
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    105

    Domyślnie

    W nowej wersji robi się już to inaczej mniej więcej tak jak wyżej napisałem i kolega leszekt przetłumaczył, a plik MAGIC.cfg mam bo używam
    Okazało się że wszystko jest napisane co prawda po angielsku ale jest w pliku magiclantern-2011Oct27.550D.60D.600D.50D.500D na stronie projektu.
    Ostatnio edytowane przez kraktus ; 02-11-2011 o 22:54
    ZENIT > PRAKTICA > YASHICA > Canon A60 > Canon G5 > Canon S3 IS > EOS 400D > EOS 550D > EOS 50D > EOS 7D > EOS 70D + Grip | C70-200 f/4L | T 17-50mm f/2.8| HELIOS 44M-4MC |

  9. #49
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    38

    Domyślnie

    Musisz zapisac ustawienia w sofcie najpierw, wtedy będziesz miał na karcie równiez ten plik .cfg

  10. #50
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    [QUOTE=leszekt;1013686...
    Po restarcie, wyczyść wszystkie ustawienia aby dokończyć
    deinstalacje.

    [/QUOTE]

    Czy kasowanie ustawień z poziomu menu aparatu usuwa również ustawienia microadjustment dla wszystkich skorygowanych obiektywów?

Strona 5 z 52 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •