Strona 4 z 52 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 516

Wątek: Magic lantern

  1. #31
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Wrzuciłem, uruchomiłem - działa jak złoto Zebra, audio-meter, magic circle - nieocenione
    Nawet nie trzeba wyciągać baterii, przełącznik na off i znów mamy 'normalny' aparat
    Jak na razie bez zwiech.

    Nie jestem tylko pewny czy opcje z ustawianiem bitrate'u działają jak powinny.
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  2. #32
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    38

    Domyślnie

    Nie jestem tylko pewny czy opcje z ustawianiem bitrate'u działają jak powinny.
    U mnie tez to dziwnie się zachowuje, myślę że jest to związane z szybkością zapisu karty CF, ja mam zbyt wolne karty aby to przetestować.

    Pozdrawiam

  3. #33
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Wrocław, Polska
    Posty
    35

    Domyślnie

    Po tym jak dowiedziałem się o tym, że 550D jest już wspierany w większym stopniu niż jakiś czas temu postanowiłem zebrać podstawowe informacje o Magic Lantern pod kątem tego modelu ale i ogólne, które będą pasowały do każdego innego.

    Wiem,że są one dostępne na stronie projektu, jednak wolałem zebrać je w bardziej uporządkowany sposób i przedstawić po polsku-nie każdy dobrze zna angielski, a w przypadku niepewności łatwo unieruchomić lub uszkodzić sobie aparat.

    Dzisiaj postaram się zamieścić na forum szkic (w odpowiednim dziale-nie tu), zawierający podstawowe informacje o ML tj. czego potrzeba do instalacji, usunięcia i o czym trzeba pamiętać. To powinno wystarczyć do tego aby zacząć używać ML.

    Mam nadzieje, że kogoś z was to zainteresuje.

    Co wy na to?

  4. #34
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie

    Jestem za, a nawet przeciw Chętnie to przeczytam, gdyż z angielskim ciężko, nawet przy użyciu google tłumacz - tłuczek

  5. #35
    Dopiero zaczyna Awatar artirus
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leszekt Zobacz posta
    Po tym jak dowiedziałem się o tym, że 550D jest już wspierany w większym stopniu niż jakiś czas temu postanowiłem zebrać podstawowe informacje o Magic Lantern pod kątem tego modelu ale i ogólne, które będą pasowały do każdego innego.

    Wiem,że są one dostępne na stronie projektu, jednak wolałem zebrać je w bardziej uporządkowany sposób i przedstawić po polsku-nie każdy dobrze zna angielski, a w przypadku niepewności łatwo unieruchomić lub uszkodzić sobie aparat.

    Dzisiaj postaram się zamieścić na forum szkic (w odpowiednim dziale-nie tu), zawierający podstawowe informacje o ML tj. czego potrzeba do instalacji, usunięcia i o czym trzeba pamiętać. To powinno wystarczyć do tego aby zacząć używać ML.
    Mam nadzieje, że kogoś z was to zainteresuje.

    Co wy na to?
    Będę wdzięczny za tutka :-)
    _________________________________________
    C550D+BG-E8 C18-135 IS C50 1.8 II T17-50 VC

  6. #36
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Wrocław, Polska
    Posty
    35

    Domyślnie

    Muszę podać adres tutaj, bo nowy wątek został zamknięty.

    http://taczkowski.net/Magic_Lantern_...nek_Canon_.pdf

  7. #37
    Bywalec Awatar ddarc
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    51
    Posty
    182

    Domyślnie

    Dzięki przyda się
    ddarc ....Canon 50D,30D,C 24-105 F4,Samyang 8mm,C 70-200 F4 ,Kit18-55 II,580EX,SLIK PRO 340 DX,

  8. #38
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    105

    Domyślnie

    Czy ktoś wie gdzie można poczytać najlepiej po "naszemu" co do czego służy w menu ML ?
    ZENIT > PRAKTICA > YASHICA > Canon A60 > Canon G5 > Canon S3 IS > EOS 400D > EOS 550D > EOS 50D > EOS 7D > EOS 70D + Grip | C70-200 f/4L | T 17-50mm f/2.8| HELIOS 44M-4MC |

  9. #39
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Wrocław, Polska
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kraktus Zobacz posta
    Czy ktoś wie gdzie można poczytać najlepiej po "naszemu" co do czego służy w menu ML ?
    Po naszemu nie wiem ale angielska instrukcja załączona jest w formacie pdf do archiwum z każdą wersją, np. dla Canona 550D: https://bitbucket.org/hudson/magic-l...D.50D.500D.zip

    Mam nadzieję, że ci to pomoże.

  10. #40
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    105

    Domyślnie

    Podobno można te oprogramowanie usunąć (tak wyczytałem) poprzez włożenie "karty pamięci do czytnika w komputerze i zmodyfikowaniu parametru
    „magic.disable_bootdiskf = 0” (zmieniamy z 1 na 0) w najprostszym edytorze tekstu tj. np.
    Notatnik"
    Chyba chodzi o edycję MAGIC.cfg ale u mnie nie ma takiego parametru !?
    Czy ktoś może zerknąć u siebie ?
    ZENIT > PRAKTICA > YASHICA > Canon A60 > Canon G5 > Canon S3 IS > EOS 400D > EOS 550D > EOS 50D > EOS 7D > EOS 70D + Grip | C70-200 f/4L | T 17-50mm f/2.8| HELIOS 44M-4MC |

Strona 4 z 52 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •