Strona 40 z 52 PierwszyPierwszy ... 30383940414250 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 516

Wątek: Magic lantern

  1. #391
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Jest postęp, mój 500D kręci raw video długości 1-2s

  2. #392
    Coś już napisał Awatar sebol1204
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    89

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Grzesiek_PL jak odpalić nagrywanie w rawach na 600d? Bo troche jestem zacofany w temacie ml, wgralem tylko jakas nowa chyba testowa wersje, ale nie widze tego tam.

    Wgrałem nightly z tego linka Directory index ? styled with h5ai 0.22-dev-491e0e4 (magiclantern-v2.3.NEXT.2013May19.60D.550D.600D.50D.500D.5D2.110 0D.zip)


    Ps. Nowa wersja bardzo na plus
    Ostatnio edytowane przez sebol1204 ; 19-05-2013 o 20:47
    2 amatorskie puszki, 2 i pół słoika i jakieś badziewia do zabawy światłem
    Galeria na CB
    Blog

  3. #393
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    W nightly builds nie ma video raw, tam może być co najwyżej silent pic raw burst czyli do zapełnienia bufora w puszce a później zapisywanie na karte (max 1-2s).
    Video raw jest uruchamiany jako moduł, potrzebował byś kompilacji do 600D z uruchomionymi modułami oraz moduł raw_rec.

    Nie mam pojęcia skąd możesz pobrać wersję do 600D włączonymi z modułami na forum ML jest ostatnio straszny śmietnik, ludzie wpadają i piszą gdzie popadnie.
    Poczekaj kilka dni, ktoś tam pracuje nad 600D widziałem, że poprawiają coś z synchronizacją. Może ktoś to ogarnie do tygodnia i zbierze w jeden wątek wszystkie pliki, albo uruchomi moduły w nightly builds.

  4. #394
    Coś już napisał Awatar sebol1204
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    89

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Czyli jeśli dobrze zrozumiałem musze mieć kompilacje do 600d z wlaczona obsluga modulow i do tego jeszcze skompilowany i wrzucony moduł raw_rec ta?
    2 amatorskie puszki, 2 i pół słoika i jakieś badziewia do zabawy światłem
    Galeria na CB
    Blog

  5. #395
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Tak kompilacja z włączonymi modułami oraz moduł raw_rec i plik magic.sym do obsługi modułów.
    Video raw na 500D, 550D, 600D będzie raczej dla zabawy, 20MB/s to dużo za mało aby było to użyteczne.

  6. #396
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Działa na 500D, 960x480px 24FPS, testowo nagrałem 1GB bez problemów

  7. #397
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Raw histogram działa świetnie, skalibrowany do ACR 2012.

  8. #398
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_PL Zobacz posta
    Magic Lantern to tylko botowalna karta SD z plikami ML, gdy nadal będzie botowalna a usuniesz pliki ML, aparat będzie próbował coś wczytać czego nie ma więc będzie się wieszał.

    Jeśli nie chcesz włączać firmware update w puszce możesz zrobić kartę botowalną za pomocą EOScard, oraz wgrać pliki ML na kartę (efekt będzie ten sam co w firmware update).
    Myślałem jakiś czas temu by wgrać ML (ale nie kręcę w zasadzie filmów i z LV nie korzystam), ale teraz chyba z ciekawości go wgram i zdziwiło mnie to co napisałeś - czy pierwszy raz nie trzeba iść ścieżką aktualizacji by włączyć boot flagę?

  9. #399
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Cytat Zamieszczone przez chasm Zobacz posta
    Myślałem jakiś czas temu by wgrać ML (ale nie kręcę w zasadzie filmów i z LV nie korzystam), ale teraz chyba z ciekawości go wgram i zdziwiło mnie to co napisałeś - czy pierwszy raz nie trzeba iść ścieżką aktualizacji by włączyć boot flagę?
    Ścieżka aktualizacji tworzy kartę botowalną, dzięki czemu przy każdym starcie aparat wczytuje zawartość autoexec.bin, to samo można zrobić za pomocą EOScard
    Nie wiem czy tak samo jest w aparatach z digicem V, ale na IV powinno tak śmigać.

  10. #400
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_PL Zobacz posta
    Ścieżka aktualizacji tworzy kartę botowalną, dzięki czemu przy każdym starcie aparat wczytuje zawartość autoexec.bin, to samo można zrobić za pomocą EOScard
    Nie wiem czy tak samo jest w aparatach z digicem V, ale na IV powinno tak śmigać.
    No widzisz - nie szedłem ścieżką aktualizacji (550D) tylko spreparowałem kartę EOScard i niestety nic.
    Pierwszy raz zapewne trzeba pójść aktualizacją, bootflaga się aktywuje, zrobi kartę botowalną i tyle. Kolejne karty można już tak jak robiłem.
    Tak jest to napisane w instrukcji instalacji, ale po Twoim wpisie liczyłem, że może jednak

Strona 40 z 52 PierwszyPierwszy ... 30383940414250 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •