Strona 51 z 52 PierwszyPierwszy ... 4149505152 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 516

Wątek: Magic lantern

  1. #501

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Przełączyłeś AF ze spustu migawki na AF-ON?

  2. #502

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Witajcie.

    Planuje instalacje ML na 6D - posiadam wersje 1.1.4 - czy muszę cofnąć się do 1.1.3 ? Który ML proponujecie zainstalować - czytam że jest kilak wersji - zassałem ze strony ml - wersje nightly - ale czytam różne oponie na jej temat ...

    Proszę o pilną odpowiedź , jestem na wakacjach i chciałbym trochę poćwiczyć z ML

    Pozdrawiam !

  3. #503
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Cytat Zamieszczone przez Cibor Zobacz posta
    Witajcie.

    Planuje instalacje ML na 6D - posiadam wersje 1.1.4 - czy muszę cofnąć się do 1.1.3 ? Który ML proponujecie zainstalować - czytam że jest kilak wersji - zassałem ze strony ml - wersje nightly - ale czytam różne oponie na jej temat ...

    Proszę o pilną odpowiedź , jestem na wakacjach i chciałbym trochę poćwiczyć z ML

    Pozdrawiam !
    Musisz cofnąć się do wersji 1.1.3 (chyba że się coś zmieniło w ostatnim czasie).
    Wersje możesz wypróbować każdą. ML się nie instaluje, jaki wrzucisz na kartę pamięci taki się uruchomi, możesz spróbować jednego a później drugiego (próbowałem "Tragic" i "Nightly" - jakoś przy fotografowaniu nie zauważyłem różnicy między nimi).
    Ostatnio edytowane przez tlustyx ; 08-06-2015 o 19:50
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  4. #504
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Cytat Zamieszczone przez tlustyx Zobacz posta
    Musisz cofnąć się do wersji 1.1.3 (chyba że się coś zmieniło w ostatnim czasie).
    Wersje możesz wypróbować każdą. ML się nie instaluje, jaki wrzucisz na kartę pamięci taki się uruchomi, możesz spróbować jednego a później drugiego (próbowałem "Tragic" i "Nightly" - jakoś przy fotografowaniu nie zauważyłem różnicy między nimi).
    w tragic nie wszytko mi chodziło, w nightly było dużo lepiej ale ja używałem raczej funkcji typowo fotograficznych
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #505
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Witam. Mam pytanie, a w sumie to i nawet problem. Otóż od niedawna jestem posiadaczem Canona 5D Marka II, który został kupiony w celu nagrywania. Z tego też względu długo nie czekałem i wgrałem ML'a prawie od razu. (Żeby nie było, pracowałem z wieloma lustrzankami, nagrywałem i alfą i nikonem, canonem tez sie zdarzyło tylko bez ML). Problem pojawia się następujący. Czas otwarcia migawki ustawia mi się automatycznie na 1/33 (tryb M jest włączony) i nieważne czy bym zmienił na więcej czy mniej i tak zawsze jak rozpocznę nagrywanie mam ustawiony czas 1/33. Ktoś mógłby mi pomóc zwalczyć ten problem? Może coś przeoczyłem, albo coś. A druga sprawa jest taka - czy mogę zmienić intensywność Focus Peaku? Żeby te ziarenka oznaczające kontury były mocniejsze i było ich więcej?

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  6. #506
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    111

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Witam, ja również mam mały problem. W ml ustawiłem nagrywanie raw. Klikam na przycisk set, nagrywanie zaczyna się (świeci niebieska dioda i licznik liczy czas). Po 5sec znowy naciskam set, nagrywanie zatrzymuje się. Ale pliku na karcie nie ma... Nie wiem czemu.

    Gdy wyłączę raw video i nagrywam w mov to jest wszystko ok.

  7. #507
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Cytat Zamieszczone przez HakunaMatata Zobacz posta
    Witam, ja również mam mały problem. W ml ustawiłem nagrywanie raw. Klikam na przycisk set, nagrywanie zaczyna się (świeci niebieska dioda i licznik liczy czas). Po 5sec znowy naciskam set, nagrywanie zatrzymuje się. Ale pliku na karcie nie ma... Nie wiem czemu.

    Gdy wyłączę raw video i nagrywam w mov to jest wszystko ok.
    A z poziomu komputera co widać na karcie? Pojemność wolnego miejsca po nagraniu na kartę spada czy jest bez zmian ?

  8. #508

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    może problem z kartą? próbowałeś z inną?

  9. #509

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Problem mam
    Zainstalowałem ML dla 7d...
    No i co dalej?W menu pisze wersja Firmware 2.0.3-ml-nightly.2
    no ale dalej mam opcje z starego Firmware 2.0.3
    Skazany na rusa!

  10. #510
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Oczywiście że tak jest bo ML to nakładka na soft canona. Musisz pouruchamiać poszczególne moduły. Przyciskiem Kosza odpal ML.

Strona 51 z 52 PierwszyPierwszy ... 4149505152 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •