Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 106 z 106

Wątek: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

  1. #101

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Czy komuś ten obiektyw działa prawidłowo z 7D mark II ? W necie można znaleźć sporo narzekań, ale jak wiadomo ludzie narzekają gdy mają powód, a jak jest ok to nic nie mówią. Planowałem zakup tego obiektywu, ale na razie trochę się zniechęciłem.
    Nie dawno chwaliłem to szkiełko, ale po wczorajszym wypadzie do Żywca to już sam nie wiem - czy to ja jestem taki kiepski, czy szukać czegoś innego.
    Poniżej RAW, czysty nie grzebany, oceń sam.

    Tutaj ostrzone na twarz dzieciaka potem przekadrowane:
    https://drive.google.com/open?id=1qn...HReiPu4LfDbVSi
    https://drive.google.com/open?id=1z-...0OVLgNxSBIl1q0
    Tutaj to już sam nie wiem gdzie poleciał, ostrość łapana na twarz albo na ramiączko koszulki (nie pamiętam bo próbowałem i tak i tak)
    https://drive.google.com/open?id=16l...QLd-Z9fSmJ6j_F

    No ale jak już trafi to jest super:
    https://drive.google.com/open?id=1bc...YhE2qidl7xLeRf

    Nie mam pojęcia co się z tym obiektywem dzieje, raz jest bajecznie i wspaniale żeby za innym razem cię wkurzyć i dobić
    Tylko nie wiem czy zmieniając na cokolwiek innego będzie aż tak dużo lepiej

  2. #102

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    Używał ktoś tego obiektywu z aparatem Canon EOS 200D?? Występują tutaj problem z autofocusem?? Mam ten aparat i zastanawiam się nad tym obiektywem.

  3. #103

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    Chciałem dołączyć do tego pytania, bo również mam 200D i zastanawiam się nad tym obiektywem. Jednak nie brakuje głosów nt przypadków gdy trzeba dokonywać kalibracji AF, a 200D tej funkcji nie posiada...

  4. #104
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    idziesz do sklepu, bierzesz szkło, cykasz i oceniasz
    z moim 60d nie było żadnych problemów, ale wcześniej sprawdziłem w sklepie

  5. #105

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    Dzięki za radę - tak zrobiłem. Pierwszy egzemplarz miał wyraźny front focus, który zauważyłem mimo bardzo prostych testów w warunkach sklepowych i braku jakiegokolwiek doświadczenia w tej dziedzinie. Drugi egzemplarz był już za to ok i go kupiłem. Jestem bardzo zadowolony.
    Jakby co, serwis wykona kalibrację bezpłatnie, ale ważne żeby kupić obiektyw z właściwego źródła, czyli od polskiego dystrybutora.

  6. #106
    Dopiero zaczyna Awatar KLOSZ
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Łódź / Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    Czołem!
    Odgrzebię trochę zimnego kotleta, bo właśnie kupiłem sobie używkę omawianej w tym wątku Sigmy i... już pojechała do Gdyni.
    Powyżej 20 mm wszystko cacy, ostrzy na małe i duże odległości, natomiast w zakresie od 17 do ok 20mm wszystko rozjechane, niezaleznie od tego czy obiekt jest blisko czy daleko od odbiektywu. Opisałem objawy i wysłałem do serwisu - stwierdzili, że są w stanie to skalibrować. Wysłałem body i szkło i...., czekam z niecierpliwością co będzie.
    Z pierwszych wrażeń - jak już trafi z AFem to jest super. Nie miałem jeszcze tak fajnego szkła. Zarówno ze starym dziadkiem 20D jak i trochę nowszym 650D działa super (o ile trafi ). Wcześniej używałem kita 18-55 z IS, systemowego 28-105 USM i żaden nie miał podejścia do Sigmy. Porównywalne efekty udawało się uzyskać ze staruszka manualnego Jupitera 9 85/2 dokręcanego przez konwerter EF/M42, ale to zupełnie inna zabawa, bo w pełnym manualu.

    Wracając do Sigmy - dam znać jak sobie serwis poradzi z kalibracją. Aha, dla zainteresowanych, obecna cena usługi kalibracji: ok. 250 zł.
    Ostatnio edytowane przez KLOSZ ; 26-07-2022 o 08:39
    Aparat jakiś mam... cyfrowy nawet też... i taki na klisze też mam... i jakieś szybki, słoiki, torebki i kolorowe szkiełka do tego, i stojak.... taki na trzech nogach... i namiot z białego jak śnieg płótna, i lampy z Castoramy i....tylko zdjęć robic nie umiem, ale się uczę....

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •