Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 106

Wątek: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

  1. #91
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    Witajcie, mam identyczny problem co miki450, aż poszedłem sprawdzić i od 17-25mm nieostrzy obiekt był oddalony na 140cm od aparatu, dosyć dobrze oświetlony. Powyżej 25-50mm nie zauważyłem problemu. Aparat to 70D nówka, ma niecały rok tak samo jak sigma, wyszperałem zdjęcia z pierwszych dni po zakupie i dostrzegłem ze focus strzelał jak chciał. Gdy kupowałem obiektyw i lustrzankę sprzedawca go sprawdzał, pokazywał rezultaty i były ok, ja się wtedy na tym nie znałem. Ale jak sami widzicie, to nie może być wina body, chyba że to canon pogorszył jakość. Oczywiście na Live View jest idealnie. Oddać całość do kalibracji?? tylko nie wierze że to coś da spotkałem się z opiniami że po zakupie sigmy ludzie się z nich wyleczyli i kupowali już tylko systemowe, ale Canon ma dosyć drogie te szkiełka.

    Porobiłem jeszcze zdjęcia w mega ciemnym pokoju z lampą i wspomaganiem i nagle na 17mm 90% celności. Super, chyba sigma lubi laserowe wspomaganie. Albo wyczuła że na nią narzekam na forum i postanowiła poprawę.
    Ostatnio edytowane przez bobusio ; 06-03-2015 o 05:04

  2. #92
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    Nie mogłem już edytować, pomęczyłem aparat w dzień i tak, jak ustawie ogniskową na punkt pomiedzy 21 a 28(około 25mm) to ostrzy idealnie, sprawdzałem teraz na nieskonczonści, trafiał za każdym razem, gdy przekręce na 17 nie trafił ani razu, ustawiał raz na 1 metr, raz na 2 metry, czasami blisko nieskonczoności, więc wykonałem mikroregulacje, wziąłem na +5 i zaczął trafiać za nieskonczoność, przed, więc to nie jest wina kalibracji, uszkodzony obiektyw ja to mam pecha, pociesza mnie fakt ze chociaż od 24/25-50mm jest ok. Myślicie ze oddac na gwarancje? normalnie jako usterka, nie kalibracja.

  3. #93
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Sochaczew
    Wiek
    37
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    Ja swój wysyłałem 2 razy do kalibracji i nic nie pomogło.
    Canon EOS R, Canon RF 35 mm f/1.8 IS STM Macro, Canon RF 85 mm f/2 Macro IS STM, Tamron 24-70 mm f/2.8 Di VC USD G2, Canon Speedlite C580EX II

  4. #94
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    Mi się wydaje ze kalibracja pomaga gdy obiektyw zawsze trafia przed lub za, ale zawsze tak samo, a mój przed, za, w cel itp. Myślicie ze Sigma po paru diagnozach będzie w stanie wymienić mi na nowy egzemplarz? nie chce pieniędzy, wolałbym obiektyw.

  5. #95
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    bobusio,
    czy robiłeś jakąś statystykę tych trafień i nietrafień?
    może nie jest tak źle
    jak masz ustawiony af w puszce?

    ja ze swoją sigmą nie mam żadnych problemów, wziąłem pierwszą z brzegu
    faktem jest, że czasem zdarza się pudło, ale dotyczy to raczej sytuacji dynamicznych; poza tym, zawsze dość dokładnie ostrzę (naciskam spust do połowy kilka razy). Ale robiłem też koncerty i było ok.

    jak dla mnie - szkło genialne, żyleta od 2.8
    niestety, muszę je sprzedać, bo siedzę już w FF

  6. #96
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    Jak robiłem zdjęcia w pokoju przy świetle dosyć mocnym halogenowym to 100% nietrafień, gdy robiłem w dzień zza okna na nieskończoność 100% nietrafień, ale jak poprzeglądałem zdjęcia z początku gdy miałem aparat i robilem portret w pełnym słońcu, warunki doskonałe, to na trzy powtórzone zdjęcia jedno wychodziło nieostre. Ustawienie AF mam na One Shot, więcej ustawień chyba nie ma, no i ostrzenie w punkt środkowy, zawsze, oczywiście unikam rekompozycji. Wydaje mi się że szkło jest uszkodzone. Sam już nie wiem, pójde jeszcze w plener i pobawie się, może szyba mu szkodzi i żle ostrzy, tylko że pamiętam jak robiłem z balkonu, to zastanawiało mnie dlaczego nie ustawia na nieskończoność ale dalej nie brnąłem.

  7. #97
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    Zdecydowałem się, głównie pod wpływem zdania forumowiczów, na tytułowy obiektyw dla swojego canona jako pierwszy poważniejszy obiektyw po kitowcu. Zniechęcające są jednak pojawiające się wszędzie przy okazji tego obiektywu komentarze o jego niecelnym af i konieczności kalibracji pod korpus co wiąże się z wysyłką do serwisu... ale do rzeczy, mam pytanie do posiadaczy:

    Obiektyw będę kupował nowy w sklepie, jak się dowiedziałem w sklepie będą na mnie czekać trzy egzemplarze tego obiektywu, z czego każdy mogę przetestować. Stąd moje pytanie, na co mam zwrócić uwagę aby kupić model najlepszy i niewymagający (o ile się da) zabawy z serwisem. Na jakich ustawieniach robić próbne zdjęcia i co fotografować, po czym poznam, że obiektyw jest w porządku ?

    Dziękuję i pozdrawiam

  8. #98
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Bieszczady
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    Sprawdź ostrość na f2.8 na obydwóch końcach, AF czy działa, ustaw ostrość na krótkim końcu, potem przezoomuj na długi i sprawdź czy ostrzy.
    Zobacz czy nie ma luzów, czy wszystko jest dobrze spasowane. Sprawdź czy ostrzy na różnych odległościach.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
    50D+6D+10-300/1.8-5.6+Lowepro

  9. #99

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    U mnie też jest fajnie
    Jak odkryłem że mój zestaw 7DmII - S17-50/2,8 to loteria na 17mm to chciałem ......
    Przy 17mm totalny FF ale tylko przy ostrzeniu gdy poprzednie ustawienie obiektywu było bliżej od obecnie ustawianego, jeżeli jest odwrotnie, czyli ostrzy z np. nieskończoności raczej trafia
    Jeżeli jednak przestawię ogniskową lekko powyżej 21mm, ustawię ostrość następnie zjadę do 17mm i dopiero wtedy zrobię fotkę to jest prawie idealnie - i nie ma znaczenia z jakiej pozycji jedzie (bliżej, dalej)
    Rozgryzając dalej temat, zauważyłem że taki problem występuje na środkowym punkcie AF, tym niby podwójnie krzyżowym.
    Wystarczy przełączyć AF na jeden z bocznych, pierwszy po lewej, prawej czy też powyżej lub poniżej od środkowego i Sigma trafia na 17mm idealnie
    Więc zamiast zamartwiać się i szukać namiarów na serwis Sigmy, odkryłem jak sobie poradzić z małą, skromną, niedoskonałością mojego obiektywu.
    Mam dwa wyjścia, albo lekko zmienić ogniskową powyżej 21mm jeżeli koniecznie musi to być centralny punkt AF, lub przestawić o jeden, dwa w którąś stronę i nie używać centralnego przy ogniskowych 17-28mm.
    A "idąc dalej w las" też stwierdziłem że w zakresie 17-28mm lepiej nie używać tych już bardzo skrajnych punktów, max to tylko te z środkowej strefy a będę bardzo zadowolony z osiąganych rezultatów przez to szkiełko.

    Radzę więc i innym żeby poszukali jakiegoś rozwiązania, może i u Was okaże się ono w miarę proste i wystarczy się do niego przyzwyczaić, bo ten obiektyw naprawdę ma co zaprezentować

    Pozdrawiam zadowolonych użytkowników.

  10. #100
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

    Czy komuś ten obiektyw działa prawidłowo z 7D mark II ? W necie można znaleźć sporo narzekań, ale jak wiadomo ludzie narzekają gdy mają powód, a jak jest ok to nic nie mówią. Planowałem zakup tego obiektywu, ale na razie trochę się zniechęciłem.

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •