Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 106

Wątek: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM – wszystko o…

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Janusz??? To nie jest moje imię, jeśli moje posty miałeś na myśli
    Wad jak na razie też się nie doszukałem, choć są głosy, które jako wady
    uznają brak FTM oraz czaderskiego okienka ze skalą odległości
    Te dwie funkcje to duży minus, FTM jakoś da się przeboleć, ale brak okienka bardzo by mnie irytował. Podstawa w fotografii nocnej, chociażby.
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    Te dwie funkcje to duży minus, FTM jakoś da się przeboleć, ale brak okienka bardzo by mnie irytował. Podstawa w fotografii nocnej, chociażby.
    A nie mówiłem, że znajdzie się jakiś malkontent

    Jakoś sporo fotek nocą zrobiłem i... Ale jak widać są tacy, którzy bez gadżetów żyć nie potrafią ;-)

    A tak wracając do tematu, to znalazł się mały minus - zbyt luźno spasowana osłona przeciwsłoneczna.
    Przypadkowo potrącona, potrafi się przekręcić, "wypiąć" i spaść z obiektywu, np. w zatłoczonych miejscach.
    Ciekawe, czy tylko ja tak mam???

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  3. #23

    Domyślnie

    Moja też tak słabo trzyma! podkleiłem taśmy kawałek i trzyma lepiej.
    5DII , S24-70 2.8, S70-200 2.8, S501.4A, 50D. 17-50 2,8OS. 580EXII, Metze i wyzw.

  4. #24

    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    ... znalazł się mały minus - zbyt luźno spasowana osłona przeciwsłoneczna.
    ....
    Ciekawe, czy tylko ja tak mam???
    moja również zbyt luźna, a w pozycji odwróconej prawie spada

    pozdrawiam Zbyszek
    C-50D, S 17-50/2,8; C 100/2,8; C 70-200/4 IS; S 10-20; Nissin Di 622

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2009
    Wiek
    60
    Posty
    367

    Domyślnie

    Czy przy obecnej (niemałej) cenie tej Sigmy:
    http://allegro.pl/sigma-17-50-mm-f-2...590692061.html
    i Canona (17-55):
    http://allegro.pl/canon-ef-s-17-55-f...590635304.html
    warto na nią zwrócić uwagę czy jednak 'system' ?

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    A nie mówiłem, że znajdzie się jakiś malkontent

    Jakoś sporo fotek nocą zrobiłem i... Ale jak widać są tacy, którzy bez gadżetów żyć nie potrafią ;-)
    To nie jest gadżet, to podstawowe informacje po prostu. Tak samo jakby nie było widocznej przysłony na aparacie

    I nie wiem w jaki sposób chcesz robić nocne foty statywowe, gdzie potrzeba naprawdę długich czasów.

    Ale spokojnie, największym debilizmem popisał się Samyang, który to produkując manualne szkła, zapomniał dodać kropki dla podczerwieni.
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Oooo! No proszę, obudził się...

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    To nie jest gadżet, to podstawowe informacje po prostu. Tak samo jakby nie było widocznej przysłony na aparacie
    Hmmm... ciekawe, ciekawe...
    Może rozwiniesz tę myśl i uświadomisz "niepełnosprawnych" dlaczego bez tego okienka się "nie da" ...

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    I nie wiem w jaki sposób chcesz robić nocne foty statywowe, gdzie potrzeba naprawdę długich czasów...
    Tak, jak to robiłem do tej pory...

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  8. #28

    Domyślnie

    Pytanie. Ktoś z użytkowników wspomnianego szkła zauważył może jakieś objawy w temacie FF/BF ?
    Ja przyznam, że musiałem dokonać korekcji "+1" na mikro-regulacji w body. (Testy na standardowym szablonie z podziałką).

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    55
    Posty
    280

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ElPaul Zobacz posta
    Pytanie. Ktoś z użytkowników wspomnianego szkła zauważył może jakieś objawy w temacie FF/BF ?
    Ja przyznam, że musiałem dokonać korekcji "+1" na mikro-regulacji w body. (Testy na standardowym szablonie z podziałką).
    Sorry, ale nie bardzo chce mi się wierzyć że organoleptycznie jesteś w stanie zauważyć tę różnicę "+1" ;-). Ale może ja mam kaprawe oko...
    A co do FF/BF:
    Sam rozważam właśnie zakup tego szkła, tzn. waham się ciągle czy to, czy może jednak tańsze 17-70/2,8-4. Wczoraj testowałem w salonie oba i na moim body (50D) oba miały delikatny FF. Na szczęście był mały i powtarzalny, na krótkim i na długim końcu wydawał się być zbliżony, czyli sądzę że dałby się "od ręki" skorygować mikroregulacją. Takie moje spostrzeżenie :-).
    Natomiast co do MTF to dla mnie osobiście nie byłby problem, gdyby nie fakt kręcenia się pierścienia podczas działania AF :-). Pierwsze moje wrażenie właśnie z tego powodu było nienajlepsze. Po prostu w szkłach z USM czy w Sigmie 70-200 pierścień można normalnie trzymać podczas pracy AF, tutaj już nie...
    Ale to moje zdanie, innym może to nie przeszkadzać :-)
    300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    55
    Posty
    280

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    No to stało się – jestem w posiadaniu tego szkiełka
    No i ja stałem się posiadaczem tegoż ;-). I w zasadzie potwierdzam Twoje spostrzeżenia, zresztą opisałem je w którymś z podobnych wątków, nie będę się powtarzał. Delikatny FF o którym wspomniałem poprzednio okazał się moim przewrażliwieniem, szkło ostrzy w punkt :-).
    Polecam niezdecydowanym, naprawdę warto.
    300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •