Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Problem ze ściągnięciem obiektywu

  1. #1

    Domyślnie Problem ze ściągnięciem obiektywu

    Witam

    Dzisiaj wydarzyła się strasznie dziwna rzecz a mianowicie - założyłem na body 5d II obiektyw 70-200 2.8 canona oczywiście i otóż nie idzie go ściągnąć ;/ Kilka razy dzisiaj przekładałem pomiędzy tym i 17-40 i nigdy takiego dziwnego problemu się nie stało. Oczywiście czerwoną kropką do góry.... Został jakby w połowie - zdjęcia da się robić jednak przysłona wskazuje 00 i nie działa ani stabilizacja ani AF. ;/
    EOS 30D | Canon 18-55 f/3.5-5.6 | Canon 15 Fisheye | | Canon 70-200 f/2.8 IS L | Speedlite 430 EX | Plecak Fancier | Fox Tripod DT-140D |

  2. #2
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pat15 Zobacz posta
    Witam

    Dzisiaj wydarzyła się strasznie dziwna rzecz a mianowicie - założyłem na body 5d II obiektyw 70-200 2.8 canona oczywiście i otóż nie idzie go ściągnąć ;/ Kilka razy dzisiaj przekładałem pomiędzy tym i 17-40 i nigdy takiego dziwnego problemu się nie stało. Oczywiście czerwoną kropką do góry.... Został jakby w połowie - zdjęcia da się robić jednak przysłona wskazuje 00 i nie działa ani stabilizacja ani AF. ;/
    Nie jesteś pierwszy. W serwisie pytają "Co tniemy, body czy obiektyw?". Odkręciła się któraś śrubka z tyłu szkła i blokuje. Potrząsać, potrząsać aż wypadnie całkiem.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  3. #3

    Domyślnie

    Heh no to pięknie ;/ I mówisz że kiedyś wypadnie jak sobie tak trząsał będę ?
    EOS 30D | Canon 18-55 f/3.5-5.6 | Canon 15 Fisheye | | Canon 70-200 f/2.8 IS L | Speedlite 430 EX | Plecak Fancier | Fox Tripod DT-140D |

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    56
    Posty
    280

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Nie jesteś pierwszy. W serwisie pytają "Co tniemy, body czy obiektyw?". Odkręciła się któraś śrubka z tyłu szkła i blokuje.
    Poważnie piszesz czy to żart? A co jak odkręci się na gwarancji? Też tak ochoczo tną? ;-)))
    Kurcze, to teraz pierwszą czynnością po zakupie obiektywu powinno być dokręcenie śrubek ;-))).
    300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)

  5. #5

    Domyślnie

    Kurde trząsam sobie nim i nic ;/ Chyba będzie żytnia no bo co innego... 5d na gwarancji 70-200 już nie... To niech tną 5d przynajmniej gwarancja ;P A tak poważnie trochę kurde humor mi zepsuło ;/
    EOS 30D | Canon 18-55 f/3.5-5.6 | Canon 15 Fisheye | | Canon 70-200 f/2.8 IS L | Speedlite 430 EX | Plecak Fancier | Fox Tripod DT-140D |

  6. #6
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pat15 Zobacz posta
    Kurde trząsam sobie nim i nic ;/ Chyba będzie żytnia no bo co innego... 5d na gwarancji 70-200 już nie... To niech tną 5d przynajmniej gwarancja ;P A tak poważnie trochę kurde humor mi zepsuło ;/

    Piszę zupełnie poważnie. Trząść trzeba "trochę". Z pewnością nie wypadnie po 5 minutach.

    Gwarancja na 5D nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez czynniki zewnętrzne. Np. uszkodzony obiektyw.

    Znam takiego jednego co toto miał w Ds. Wypadło po dłuuuuuuuugim trzęsieniu. :-)
    Ostatnio edytowane przez Janusz Body ; 14-03-2011 o 20:32

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar kuzi4
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Chrzanów
    Wiek
    48
    Posty
    411

    Domyślnie

    No i co byśmy bez Ciebie Januszu zrobili... Zaraz sprawdzam wszystkie śrubki we wszystkich słoikach :-/ Wszystko, co mam już jest po gwarancji.

  8. #8
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuzi4 Zobacz posta
    No i co byśmy bez Ciebie Januszu zrobili... Zaraz sprawdzam wszystkie śrubki we wszystkich słoikach :-/ Wszystko, co mam już jest po gwarancji.
    pół kropelki kleju anaerobowego (R43) polecam. :-)

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar kuzi4
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Chrzanów
    Wiek
    48
    Posty
    411

    Domyślnie

    Ale tak jak się go stosuje zazwyczaj (na gwint) czy na łeb srubki te pół kropli żeby go do korpusu przykleić?

  10. #10
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Klej zasycha dopiero jak nie ma kontaktu z powietrzem. Są dwa albo i trzy roszaje. Ten średni (niebieski) jest najlepszy bo w razie czego śrubkę można odkręcić. On tylko zapobiega samowykręcaniu.

    Stosuje się na sam czubek gwintu, tak ostatnie 3 zwoje. Nadmiar kleju zetrzeć palcami, w kontakcie z tlenem nie zaschnie.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •