Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Wątek: [yadira] zapsiona galeria.

  1. #31

    Domyślnie Odp: [yadira] zapsiona galeria.

    17. RAWKA Charci Zapał

    I fotki robione 85mm którego teraz chcę kupić.

    18. CARMEN z Kożuszek

    19.

    20.

    21.

    22.

  2. #32
    Początki nałogu Awatar Ligo
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    IL
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: [yadira] zapsiona galeria.

    Śliczna blondyneczka z tej Carmen...

    Bardzo fajny set. Widać, że czujesz zwierzaki, a w dodatku potrafisz wykorzystać 85-tkę. Jednak jest pewna rzecz, której tu brakuje. Rzecz najistotniejsza w fotografii - światło.

    Fotografowałaś Carmen w cieniu. Wydawałoby się, że powinno być dobrze, światło rozproszone i tak dalej, a jednak nie...
    Zdjęcia wyszły technicznie dobre, ale nie mają tego blasku, jaki dałoby by im odpowiednie światło w kadrze. Przy następnych psiakach popracuj nad tym.
    Ostatnio edytowane przez Ligo ; 03-10-2013 o 03:19

  3. #33

    Domyślnie Odp: [yadira] zapsiona galeria.

    Ligo, problem jest taki, że wolę światła w cieniu, to raz. Dwa to to, że przy ciemnej skórze i białej sierści wyjdą duże kontrasty - przynajmniej w taki dzień jak ten, bo nie zawsze światło jest idealne. No i obróbką można o wiele wiele dalej zajść przy zdjęciach w cieniu. Ale za uwagi dziękuję!

  4. #34
    Początki nałogu Awatar Ligo
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    IL
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: [yadira] zapsiona galeria.

    Cytat Zamieszczone przez yadira Zobacz posta
    Ligo, problem jest taki, że wolę światła w cieniu
    Nie, Soniu... Problem jest taki, że cień to brak światła.
    Twierdzisz, że tą drogą można dalej zajść, a ja uważam, że to nie jest dobra droga.
    To ślepa uliczka.
    Albo inaczej: Twoje zdjęcia, jak na takie, cieniste warunki są bardzo dobre.
    Mogłyby jednak być perfekcyjne, do czego właśnie dążę.
    Co mogłaś osiągnąć w takich warunkach, już osiągnęłaś i dalej już żadna obróbka nie pomoże.
    Do perfekcji brakuje im właśnie tego błysku, którego nigdy nie nabiorą robione bez odpowiedniego światła padającego na fotografowany obiekt.
    Wspominasz o dużych kontrastach. Rozumiem, że chodzi o rozpiętość tonalną, z którą nie radzi sobie nośnik aparatu. Na to rozwiązanie jest tylko jedno - wymiana nośnika na taki, który sobie poradzi. Trudno, prawa fizyki.
    Chciałbym, aby było jasne: w mojej wypowiedzi nie ma grama złośliwości. Widzę, że potrafisz robić zdjęcia i chętnie obejrzałbym na tej stronie jeszcze lepsze.
    Szkoda, że nie ma tu wypowiedzi innych forumowiczów, jak oni to widzą. Być może ktoś jeszcze przedstawi swój punkt widzenia.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: [yadira] zapsiona galeria.

    yadira kolega Ligo dobrze radzi , jeżeli chcesz uzyskać lepsze kontrasty, lepsze kolory = ciekawsze zdjęcia to należy próbować focić przy odpowiednim świetle, w kompletnym cieniu nawet z przebłyskami światła trudno będzie Ci to uzyskać.
    Potencjał do fotografowania już masz (perspektywa, kadry, ciekawe spojrzenie na modela) należy wg mnie dalej go rozwijać, tzn. opanować sztukę kontroli nad światłem, powodzenia .

  6. #36

    Domyślnie Odp: [yadira] zapsiona galeria.

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Nie, Soniu... Problem jest taki, że cień to brak światła.
    Miało być "zdjęcia w cieniu", widać godzina już była nie ta na pisanie.
    Dziękuję za rady, jak będę miała odpowiedniego modela to pokombinuję.


    Koraf, dzięki też.

    Na razie jednak brak mi odpowiedniego modela, mogłam dużo kombinować z moją suką, ale niestety obecnie nie mam odpowiedniego psa do zdjeć z którym mogłabym wszystko.

  7. #37

    Domyślnie Odp: [yadira] zapsiona galeria.

    23. Wyżeł weimarski

  8. #38

    Domyślnie Odp: [yadira] zapsiona galeria.

    24.

  9. #39
    Dopiero zaczyna Awatar polon
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: [yadira] zapsiona galeria.

    super wychodzą Tobie te zdjęcia, autentycznie do książki o rasach psów się nadają ale brakuje wśród nich zdjęć, na których pies byłby w biegu - masz psie portrety a fajnie byłoby zbiór wzbogacić o psią fotografię sportową, że tak się wyrażę

  10. #40

    Domyślnie Odp: [yadira] zapsiona galeria.

    Nie bawią mnie zdjecia sportowe, nie mam do nich też sprzętu. Na zawodach nie ma możliwości ustawić się w dobrym miejscu mają 85mm, na treningi nie jeżdżę, bo nie mam już psa.

    Ale bardzo dziękuję za miłe słowa.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •