Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Jaki obiektyw do filmowania.

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 408

    Domyślnie

    Podczas filmowania może i się nie zoomuje choć są wyjątki ale komponując kadr nie ma przeciwwskazań aby podjechać bliżej zoomem i dopiero nacisnąć REC.

  2. #12
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Oczywiscie, macie racje - najlepiej miec zoom'a i stałki

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    69

    Domyślnie

    Zgodzę się jednak z tym, żeby unikać zoomowania podczas kręcenia, najlepiej jest ustawić kadr przed rozpoczęciem filmowania, wpływa to znacząco na odbiór.. A przybliżanie podczas kręcenia - przypomina mi to filmy vhs z wesela lat 90

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    33

    Domyślnie

    Co będzie lepsze do filmowania Tami 17-50 + 85mm czy stałki 28mm + 50mm + 85mm f1.8 ? Szeroki kąt myślę zastąpić w takim wypadku kitem z IS.

  5. #15
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Ja bym brał stałki - ale do FF
    Szeroki jest w filmie często wykorzystywany i lepiej, żeby było to coś solidnego.
    85mm na cropie imo będziesz rzadko wykorzystywał.

    Czyli odpowiedziałem Ci wszystko i nic
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    33

    Domyślnie

    Zostawiam jednak tak jak jest najwyżej dokupie jeszcze jakieś szkiełko jak będzie fundusz

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez streaker Zobacz posta
    Ja bym brał stałki - ale do FF
    A po co stałki do filmowania? Chyba naprawdę do bardzo specyficznych, sprecyzowanych zastosowań (np. makro, UWA). Pamiętaj, że to nie jest zdjęcie 18 mPix, które wymaga nie wiadomo jak ostrego obiektywu, tylko kadr filmu max 1920 x 1080 px. Każdy zoom da radę optycznie, a wygoda pracy jest nieporównywalna.
    Poza tym zbyt płytki DOF jest niewskazany w filmie, więc też nie ma co przesadzać z jasnością obiektywu (chociaż czasami jasną stałkę warto mieć, ale raczej jako uzupełnienie).
    Canon 5dm2, C 100/2.0, C35/2.0, Tamron 28-75/2.8, Sigma 50/1.4, S14/2.8, 580EX II

  8. #18

    Domyślnie

    Siema,
    Jestem tutaj nowy więc się witam.
    Ostatnio także siedzę w temacie filmowania, dokładniej zaczynam wnikać w temat i z moich obserwacji na początek warto zainwestować w zestaw:
    - tamrom 17-50 może być bez VC
    - tokina 11-16
    i np. samyang 85 1.4

    oczywiście do 7D. No i ostrzenie z łapy

    Mamy dość niedrogie i całkiem przyzwoite szkła w sporym zakresie

    Pozdrawiam
    soulz

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobesi Zobacz posta
    A po co stałki do filmowania? Chyba naprawdę do bardzo specyficznych, sprecyzowanych zastosowań (np. makro, UWA). Pamiętaj, że to nie jest zdjęcie 18 mPix, które wymaga nie wiadomo jak ostrego obiektywu, tylko kadr filmu max 1920 x 1080 px. Każdy zoom da radę optycznie, a wygoda pracy jest nieporównywalna.
    I tak i nie . Duże znaczenie mają na przykład zniekształcenia w rogach - jak występują to przy jakimkolwiek panoramowaniu, ruchu kamery wychodzi dziadostwo. To samo jeśli chodzi o zachowanie podczas zoomowania (pomijam kwestie stałego światła i parafokalności) ale zniekształcenia też potrafią zepsuć obrazek.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20

    Domyślnie

    osobiście do filmowania najbardziej polecam manualne jasne stałki.
    50mm na f1,8 - 1,4
    28mm na f2,8

    ja dodatkowo zrobilem taki patent sobie że wymontowałem ze szkieł te blaszkę (czy jak to nazwać) która odpowiada za to ze przysłona "przeskakuje", teraz chodzi płynnie, wygodniej się pracuje przy filmie, nie ma takich przeskoków przy zwiększaniu/zmniejszaniu głębi.

    pozdrawiam

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •