Strona 12 z 57 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 564

Wątek: Budujemy zestaw studyjno-plenerowy

  1. #111
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Ja widze cene 4649 No ale to z bateria.. nietety regulacja mocy dziala na obie lampy jednakowo wiec rozwiazanie totalnie bez sensu.

  2. #112
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    A zatem ... Faktycznie od cholery tobołków trzeba ze soba taszczyc. Rozkladanie softboksow a potem skladanie to strata kilku ladnych minut. Na pewno trzeba kupic te ktore rozklada sie jak parasol. Trzeba tez na pewno miec kogos do pomocy, a najlepiej ze dwie osoby do noszenia No i niestety opcja spontanicznych sesji z lampami odpada ... byc moze gdy ma sie juz jakies doswiadczenie ogarniecie oswietlenia na planie zajmuje mniej czasu. Ja zanim roztrybilem o co kaman model zaczal jeczec ze mu zimno i konczymy

    Chyba tez rozumiem dlaczego ci z was ktorzy maja wieksze doswiadczenie, tak bardzo przecie w kierunku Quadry ... Niestety, to jest poza moim zasiegiem dlatego dzisiejsze krotkie doswiadczenie z lampami zabiło mi ćwieka. Nie wiem czy warto kupowac tak duze lampy ... obawiam sie ze moj wygoda moze wygrac z checia robienia tego perfekcyjnie. Musze to sobie jeszcze raz przemyslec...

    Sesja dotyczyla ciuchów dla kiboli, wiec i poza taka Teraz widze ze powinienem byl dopalic bardziej przod i z prawej strony kontra za bardzo poszla na twarz przez co przepalila ja nieco. Ale ze to byl moj pierwszy raz to chyba tragicznej tragedii nie ma... hm?


  3. #113
    Coś już napisał Awatar nilhi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    41
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Trzeba tez na pewno miec kogos do pomocy, a najlepiej ze dwie osoby do noszenia No i niestety opcja spontanicznych sesji z lampami odpada ...
    Witaj w klubie sceptycznych, tudzież nie-przedkładających-perfekcyjnego-wyglądu-sesji-nad swobodę-działania ;-)

    Model fajny, wygląda rzeczywiście jak kibol

    Ale skąd ta aureolka dookoła nóg..? "Malowałeś światłem", czy po prostu wtapianie/popraw krawędź i rozjaśnianie..? albo odwrotne zaznaczenie i przyciemnianie/winieta..?

  4. #114
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Szybka obrobka bez przykladania sie, za duzo pedzelka z rozjasnianiem bo po lewej zabraklo kontry i sie zlewal z tlem.

    A co do klubu sceptycznych .. chyba na prawde nie widze sensu wydawania prawie 4tys na cos czego nie bedzie chcialo mi sie uzywac ze wzgledu na porecznosc... niestety.
    Ostatnio edytowane przez Czacha ; 10-03-2011 o 16:17

  5. #115
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    no a ta quadra na statywie i z softem to sama bedzie za Tobą łazić, sama się bedzie ustawiać? Spontaniczne sesje to jak masz lampę na brackecie albo w ręku i lampa łazi razem z Tobą.

    Nastepnym razem ubierz eskimosa w kibolskie ciuchy to bedzie narzekał, że mu za gorąco

  6. #116
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    No jasne ze sama łazić nie będzie Na pewno okty od fripers sporo by zmienily. Aaaa.. no i 100 blyskow z aku to malo, przynajmniej dla kogos kto dopiero uczy sie pracy ze swiatlem

  7. #117
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    47
    Posty
    140

    Domyślnie

    Myślałeś nad takim zestawem?
    http://cgi.ebay.co.uk/Bowens-Gemini-...item27b92885cd
    Jeżeli zamiast "R" weźmiesz serię "C" będzie jeszcze taniej

  8. #118
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Jesli mial bym wydac wiecej (a nie wydam), to chyba jednak poszedl bym (ale nie pojde) w kierunku Elinchroma.. Teraz zaczalem sie zastanawiac nad sensem zakupu tych Quantuumow - moze jednak systemowki ... musze to przetrwic.

  9. #119
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    3k = 2 systemówki = mało światła... to akurat wiem z autopsji a nie z instrukcji obsługi

  10. #120
    Coś już napisał Awatar nilhi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    41
    Posty
    99

    Domyślnie

    Pomyśl przede wszystkim, jak często zamierzasz tego używać.
    Nie wiem w jakiego typu fotografii najgłębiej "siedzisz", ale jeśli masz takie sytuacje, że sesja ma się odbyć tunatychmiastteraz to duże lampy mogę Cię poratować.
    A jeśli sam dyktujesz warunki, uzgadniając termin także pod pogodę, to przemyśl. Ja tak mam. W taką pogodę jak dzisiaj po prostu bym nie wyszła. Poczekałabym na lepsze warunki i wystarczyła by mi systemówka + blendy.

Strona 12 z 57 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •