Strona 2 z 57 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 564

Wątek: Budujemy zestaw studyjno-plenerowy

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    to zależy jak świecisz.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    O oswietleniu mysle bardziej pod kątem plenerowym niz studyjnym, chociaz nie wykluczone ze bede wykorzystywal sprzet w pomieszczeniach, skoro juz bedzie

    Rodzaj zdjec - ludzie, ludzie, ludzie. Czasem cale postacie, czasem portret. Fotografafia plenerowo-słitaśno-ślubna, produktowa (odziez) i tym podobne.
    1. Dla mnie w plener to pasuje 1000Ws, jeżeli chcesz zdjęcia w pełnym słońcu z dominacją światła błyskowego to 600Ws będzie mało.

    A druga lampa może być jakaś reporterówka, ale to zależy jeszcze co i jak.

    2. Nie wypowiadam się, trzeba samemu spróbować co bardziej pasi

    3. Beuty to podstawa, przynajmniej dla mnie 70cm jest ok, czasami jednak przydaje się coś mniejszego ok 35-40cm

    4. Parasolki - jak ktoś lubi Quantuum ma uchwyt, wszystkie (chyba?) studyjniaki mają.

    5. Air 260 nie polecam, u mnie w studio nie zdaje egzaminu (teraz praktycznie nie chce sam schodzić w dół) . Planuje kupić takie:
    http://www.funsports.pl/p,pl,786,sta...esionalny.html

    6. W sumie co wolisz, ja mam opcję Yongnuo RF-602 + filtr ndx8 dla małej głębi ostrości

    Mam nadzieję że trochę pomogłem

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    ten statyw waży ok 6kg. Z jednej strony fajnie bo stabilny, z drugiej jak asystentka nie asystent i do tego dołożysz jej lamkpę studyjną i do tego generator taki co się nadaje to 5.5kg i okta lub parasol, to lipa PANIE... Sam głośno myśle co zmienić i chyba zostanie po staremu- systemówki i tyle.No... i plecak będę musiał samemu . To ma być szybko i mobilnie... a, myślałem że usprawnię. Czacha pomyśl czy nie lepiej systemówkami?? i nie ma przecież konieczności robienia w pełnym słońcu na równiku, chyba że masz takie zlecenia...?? przyznaj się

  4. #14
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    60
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    to zależy jak świecisz.
    Jak bym nie świecił . Jeśli tylko okta odbije się w oczach , to blik przypomina jakąś zaćmę ! A żeby się w oczach nie odbiła to by musiała robić za kontrę. To jeszcze bardziej bez sensu. Kiedyś miałem okazję popracować wielkimi lampami parabolicznymi. Nie pamiętam jak się nzaywały jakoś ...brom. Ale było super. I światło i bliki. Ja swojej okty używam tylko do wypełnienia albo tam gdzie oczy stanowią niewielką część zdjęcia, to wtedy nie widać. No i do produktów.

  5. #15

    Domyślnie

    marekb, wiesz ja już wolę się nadzwigać i mieć dobrze niż na szybko i łatwo a później narzekać

    Sławek, chodzi o broncolor pewnie? ;] Ale takie parasole sferyczne (pewnie o to chodzi) kosztują parę ładnych tysi niestety

    Dla ciebie oko z oktą 180cm - dla mnie jest ok

  6. #16
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    60
    Posty
    968

    Domyślnie

    Broncolor !!! zgadza się. one powodują że światło idzie kierunkowo.
    Oświetlenie miodzio !!!
    A to na szybko syna tak skrzywdziłem moją oktą 150.
    Celowo tak umieściłem bliki żeby było wiadomo o czym mówię.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    http://zapodaj.net/c4448519efa8.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez Sławek ; 07-03-2011 o 19:02 Powód: Automerged Doublepost

  7. #17
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aligator16 Zobacz posta
    1. Dla mnie w plener to pasuje 1000Ws, jeżeli chcesz zdjęcia w pełnym słońcu z dominacją światła błyskowego to 600Ws będzie mało.
    Az takiej lampy nie kupie, bo musial bym wydac 2gie tyle na zasilanie.


    Cytat Zamieszczone przez aligator16 Zobacz posta
    A druga lampa może być jakaś reporterówka, ale to zależy jeszcze co i jak.
    No wlasnie moze to jest rozsadne wyjscie - jako glowna lampa studyjna, a kontra systemowka? Do jakiej lampy studyjnej mozna porownac moc 580tki?

    Cytat Zamieszczone przez aligator16 Zobacz posta
    3. Beuty to podstawa, przynajmniej dla mnie 70cm jest ok, czasami jednak przydaje się coś mniejszego ok 35-40cm
    2-ch dishow na pewno na poczatku nie kupie. Twoim zdaniem lepiej zaczac od 70 czy 40?


    Cytat Zamieszczone przez aligator16 Zobacz posta
    6. W sumie co wolisz, ja mam opcję Yongnuo RF-602 + filtr ndx8 dla małej głębi ostrości
    A jak radzi sobie AF w pracy z takim filtrem?



    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    Czacha pomyśl czy nie lepiej systemówkami?? i nie ma przecież konieczności robienia w pełnym słońcu na równiku, chyba że masz takie zlecenia...?? przyznaj się
    Przyznaje sie, jeszcze nie rownik W poludnie tez zdjec nie robie, bo na sesje umawiam sie na godziny popoludniowe, lub po prostu foce w cieniu, a do doswietlania uzywam blendy.

    Cena systemowki jest wyzsza niz Quantum R+ Dual 600Ws z akumulatorem, statywem i softboxem, a gdzie nie czytam ta 2ga opcja daje slabsze mozliwosci. Tylko nie wiem co to oznacza ze ma salbsze mozliwosci?

    Gdybym mial budowac zestaw do strobingu to chyba oparl bym go na tych chinskich Yongnuo Speedlite YN460.

  8. #18

    Domyślnie

    Disha bym brał chyba 40cm + plaster, a później 70, ale to tylko moje zdanie Z filterm nd w dzień jest ok, zależy jakie masz body, jak seria 1D to jest gitez, gorzej jak coś pokroju czasami mułowatego 5D i do tego jak fotografujesz w cieniu;]
    Pixele są ok, ale jak planujesz korzystać z 2 lamp w hss to na dzień dobry musisz kupić dodatkowy odbiornik, plus jest taki że na 100% wiesz że nie pogorszy ci jakości zdjęcia (słaby filtr nd może i to bardzo)

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 369

    Domyślnie

    200Ws często porównywane jest do LP40. 580 ustawiona na 35mm daje coś w okolicach LP36. Z drugiej strony Micles korzysta z 580-tek w plenerze i daje radę. BTW mam softbox składany w parasolkę i jestem póki co bardzo zadowolony. Wydaje się być solidną konstrukcją.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aligator16 Zobacz posta
    marekb, wiesz ja już wolę się nadzwigać i mieć dobrze niż na szybko i łatwo a później narzekać

    mówisz o plenerze ślubnym??
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Sławek Zobacz posta
    A to na szybko syna tak skrzywdziłem moją oktą 150.
    Celowo tak umieściłem bliki żeby było wiadomo o czym mówię.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    http://zapodaj.net/c4448519efa8.jpg.html
    bo tu centralnie w twarz i oczy w okte patrzą, dlatego pisałem: zależy jak świecisz, aligator ci zresztą pokazał
    Ostatnio edytowane przez marekb ; 07-03-2011 o 20:35 Powód: Automerged Doublepost

Strona 2 z 57 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •