Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Wątek: d200; pierwsze wrazenia

  1. #1
    sv
    Guest

    Domyślnie d200; pierwsze wrazenia

    od wczoraj mam d200, ale dopiero dzisiaj znalazlem trochę czasu na test "organoleptyczny"

    pierwsze wrazenia:

    stosunkowo małe body (niewiele większy od d70), guzikologia b.zblizona do d2x (tego zawsze brakuje mi w Canonie; obsługa jedynki i np. 20d to zupełnie inna bajka)
    wizjer mniejszy niż w d2x, ale znacznie wiekszy od tego w d70 (znacznie blizej d2x)
    body faktycznie jest uszczelnione (i chwała mu za to)
    rewelacyjna sprawa jest mozliwosc sterowania blyskiem lamp systemowych lampa wbudowana. d70 tez mial taka mozliwosc, ale lampa wbudowana sluzyla wylacznie do sterowania lampa zdalna lub zespolem lamp. w d200 lampa wbudowana rowniez blyska (z mozliwoscia korekcji blysku, podzialu blysku na grupy itd). Tego w Canonie brakuje; nie potrzeba kabla, zeby wyzwolic blysk lampy trzymanej w rece, mozna z poziomu body sterowac systemem lamp itd. Rewelacja.

    czy d200 to baby d2x? nie do konca, ale w znacznie wiekszym stopniu niz analogiczne Canony 1d i 20d lub 5d).

    zdjęcia? zrobiłem dzisiaj kilka fotek, ale pogoda fatalna i z dluzszym testem poczekam do jutra.

    Dlaczego kupiłem d200? bo 5d z 24-105 nie był dostepny

  2. #2
    Bywalec Awatar Follman
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Hajnówka
    Wiek
    33
    Posty
    188

    Domyślnie

    Wygląda na to ze to dość mocny konkurent dla Canona ale cieszę sie ze firmy mogą rywalizować bo co to by było gdyby była jedna firma
    Canon 40D | EF 100-300mm f/4.5-5.6USM | Speedlite 430 EX |CZJ Sonnar 180/2.8
    onePhoto:
    KLIKNIJ

  3. #3
    sv
    Guest

    Domyślnie

    zgadza sie, dobre d200 oznacza ze Canon popracuje nan nastepca 20d

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven
    nie potrzeba kabla, zeby wyzwolic blysk lampy trzymanej w rece, mozna z poziomu body sterowac systemem lamp itd. Rewelacja.
    to jest w/g mnie jeden z mocniejszych pkt tego body, brawo dla nikona

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    sven, a za ile kupiłeś.
    Ja śledzę ceny w USA (bo tam kupuję zawsze sprzęt) i niestety D200 kosztuje 1700$ za body. Jest to jednak drogo, bo 20D kosztował na początku 1500$ a teraz kosztuje 1300$ (i zgaduję że w tym przedziale bedzie 30D, czyli następca 20tki)
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  6. #6
    sv
    Guest

    Domyślnie

    6750 z vat

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    SoCal
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven
    zdjęcia? zrobiłem dzisiaj kilka fotek, ale pogoda fatalna i z dluzszym testem poczekam do jutra.

    Dlaczego kupiłem d200? bo 5d z 24-105 nie był dostepny

    Czekam na twoj test, wydajesz sie jednym z nielicznych "obiektywnych"
    testerow na rynku ;-) Poza tym umiesz robic fajne zdjecia...

  8. #8
    Bywalec Awatar antonjo
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Fotograf Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    108

    Domyślnie

    moze by jakiś mod pozamiatał te wszystkie doopy, gooowna, i inne bez sensowne przytyki, zostawiając tylko posty stricte topicowe ?
    ja tez czekam na solidne sample jakies z tego d200....
    chociaż pare minut jakie spędziłem z kolegą Corwinem, na zabawie EOS'em5d, tylko utwierdziło mnie ze ta puszka jest naprawdę wypaśna ....
    zeby tylko kosztował tak.. .z 3/5 swojej obecnej ceny ... ehh :0

  9. #9

    Domyślnie

    Na dpreview pokazalo sie kilka fotek o zdecydowanie lepszej jakosci od tych zdzielanych przez kolegow z Nikona. Nie wiem, ale wynika z tego, ze Sven znowu ma racje. Chyba panowie spod N musza sie nauczyc robic zdjecia Nieminej czekam n ajakies rzetelne zestawienie D2X, D200 i D70. bo z tego co widze to 5D pomimo ceny jest nie do przeskoczenia dla Nikona przez najblizsze 10 lat

  10. #10
    sv
    Guest

    Domyślnie

    pierwszy raz wyszedlem na spacer z d200. jest dobrze. robilem wylacznie jpegi (nie mam czym konwertowac rawow z d200). jakosc fotek b.dobra.
    wczoraj probowalem robic fotki z lampa przy iso 800; tez jest dobrze (warunek; poprawna ekspozycja).

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •