Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 161

Wątek: Wybór analoga

  1. #11
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jkl8 Zobacz posta
    Eos 3 nie posiadał eye control natomiast 5, 30 i 50 już tak.
    Ekhm, jesteś tego pewien? 3 miała najbardziej wypasiony EC z wszystkich Canonów.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  2. #12
    Dopiero zaczyna Awatar ArN_Pń
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    35

    Domyślnie

    Portret/plener, powiadasz...
    Ja się tam w portretach nie specjalizuję, ale zdarza mi się*czasem coś ustrzelić.
    Gdy robiłem cyfrą, to większość*portretów była... niebyt dobra jakościowo.
    Gdy przesiadłem się na analoga (EOS 300, HP5+) - widać wszystkie szczegóły, idealna plastyka, kolorystyka, ziarno, ostrość... bajka...
    Teraz wziąłem się za średni format i powiem... - jak dostaniesz aparat średnioformatowy z dobrym obiektywem (WAŻNE! Możliwość dosyć bliskiego ostrzenia i brak/mała paralaksa - tym się*kieruj!) to jakość (oczywiście, w parze z dobrym negatywem) powali Cię na kolana albo jeszcze bardziej.

    Ale jeden warunek (dot. czarno-białych fotografii) - ważny jest dobry negatyw i odpowiednio dobrany wywoływacz. Pod żadnym pozorem nie skanujemy, tylko robimy odbitki, pod powiększalnikiem!
    Co do barwnej fotografii, to ważny jest dobry film i dobre wywołanie - C-41 jest proste do uzyskania w domu - tutaj masz opis: http://nieweglowski.boo.pl/blog/?p=123 i tu: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=167928

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar Endriu86
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Tricity [GDY]
    Wiek
    37
    Posty
    44

    Domyślnie

    Może o wywoływaczach później...

    EOS 3 jest głośny...
    Lustro klapie jak w Pentaxie 6x7

    EOS 30 ( czy 33 ) jako jeden z nielicznych ma paskowe przeniesienie napędu z silniczka.
    Jest cichy, ma Eye Control, bardzo wygodnie rozmieszczone "kontrolki" oraz potrafi coś, czego EOS 3 nie da rady...ma kompensację wbudowanej lampy błyskowej.

    EOSa 33 z BP-300 znajdziesz w tej cenie bez problemu.

    PZDR
    1V-HS, 30D, FX-D, ProSD

    Narzędzia pracy...

  4. #14
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie

    Ja tylko formalnie, bo mały mętlik się zrobił...

    Pełny Eye Control mają EOSy 50E, 30, 30V i 3.
    EOS 5 ma Eye Control tylko w kadrze poziomym, o ile nie jest przerobiony przez jakąś złotą rączkę.
    Nie mają Eye Control EOSy 50, 33 i 33V.

    Na rynek europejski nie było odmiany EOSa 5 bez Eye Control, była natomiast na rynek amerykański, gdzie europejski EOS 5 nazywał się EOS A2E, a wersja bez Eye Control zwała się EOS A2.

    Pzdr

    Grzesiu
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Molde, NO
    Wiek
    45
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jkl8 Zobacz posta
    Eos 3 nie posiadał eye control
    Oj posiadal, i to calkiem sprawnie dzialajacy eye control (oczywiscie pod warunkiem poprawnej kalibracji.
    Canon EOS R6 | EF16-35L | EF35L | RF70-200L | RF100-400

  6. #16
    Dopiero zaczyna Awatar ArN_Pń
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    35

    Domyślnie

    Chciałbym przypomnieć, że przy analogu ważniejszy od korpusu jest obiektyw

  7. #17
    Początki nałogu Awatar retter
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArN_Pń Zobacz posta
    Chciałbym przypomnieć, że przy analogu ważniejszy od korpusu jest obiektyw
    i materiał światłoczuły

    A w zasadzie tylko materiał światłoczuły jest nie zbędny i pudełko z otworkiem co by naświetlić kard jaki chcemy ale to juz mały offtop

  8. #18
    Dopiero zaczyna Awatar ArN_Pń
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    35

    Domyślnie

    Retter, ale efekty jakie fajne

    Ja to bym proponował jakiś*ŚF bądź manualny mały...
    Ale, skoro ma być Canon, to: kup EOSa 300 i doczep do niego dobry obiektyw (do analoga nie musi być taki za 5000zł), następnie wybierz porządny film i porządnie go wywołaj.

  9. #19
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Endriu86 Zobacz posta
    Może o wywoływaczach później...

    EOS 3 jest głośny...
    Lustro klapie jak w Pentaxie 6x7

    EOS 30 ( czy 33 ) jako jeden z nielicznych ma paskowe przeniesienie napędu z silniczka.
    Jest cichy, ma Eye Control, bardzo wygodnie rozmieszczone "kontrolki" oraz potrafi coś, czego EOS 3 nie da rady...ma kompensację wbudowanej lampy błyskowej.

    EOSa 33 z BP-300 znajdziesz w tej cenie bez problemu.

    PZDR

    i właśnie z powodu tych braków to eos 3 jest 2 razy droższy od 30-tki

    jeśli chodzi o głośność, ja tam lubię ten dźwięk


    dla mnie to marny argument chyba że miałbym robić nim zdjęcia tylko i wyłączne w miejscach gdzie ma być zupełna cisza lub chce być niezauważalny ale do tego to raczej używa się innych aparatów .
    Kościół czy podobne uroczystości kościelne to teraz przede wszystkim cyfra, analog okolicznościowo więc okolicznościowo to może sobie być głośny a do reporterki to znacznie mniejsze aparaty, z nowu przyroda hmm z dobrym zoomem można spokojnie sobie siedzieć w krzakach, a jeśli chodzi o makro robaki i tak mają gdzieś ten dźwięk

    i dobrze służy jako model

    http://img203.imageshack.us/i/vero650.jpg/




    ale osobiście myślę że jeśli ma się już system canona, to po prostu kwestia jaką sumę chce się przeznaczyć na analoga , przy obecnych cenach najslabsze modele mozna odrzucic a juz za sume nawet ponizej i do 300 pln wybor spory i jak czytam uzytkownicy zadowoleni wiec przy malym użytkowaniu chyba nie ma sensu marzyć o 1 V

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Trudnopowiedzieć, Poland
    Wiek
    50
    Posty
    292

    Domyślnie

    Koledzy EOS 3 to najbardziej wypasiony Canon analogowy. Jako ciekawostke podam ze ma multi spot pomiar swiala. I jak juz pewnie niektorzy wiedza to jesli wyjdzie EOS 3 w wersji cyfra to znaczy ze Canon zamierza zmienic cos drastycznego w swojej ofercie. Nowe mocowanie, inne mocowanie itd. Dla przypomnienia F1 i T90 to te znane scenariusze gdzie firma Canon daje klientom w jednym body wszystko co potrafi. EOS 3 na lepszy AF niz Canon 1V i to sam Canon podaje takie info....
    Jakies 9 kg fotosprzętu i sporo chęci
    Take nothing but pictures, leave nothing but footprints

Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •