Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 106

Wątek: Czy metz'e to "totalny szajs"?

  1. #21
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    Metz prawdopodobnie potrafi obnizyc moc do mniejszej wartosci niz Canon i Nikon w TTLu oczywiscie. Tzn ja tak to rozumiem bo nie sprawdzalem.
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  2. #22
    Początki nałogu Awatar dulak
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Tak z ciekawości, czy to znaczy, że Metz ogólnie ma problemy z mocą błysku więc nie potrafi przepalić, czy Canon i Nikon ma problem z błyskaniem nie pełną mocą?
    Nie bardzo rozumiem tą argumentację, bo jest nieprecyzyjna. Chodzi o manual, czy o TTL?
    P.S. Jak bede miał ochotę, to przepalę każde zdjęcie, każda lampą, z bliska, czy daleka, bez różnicy. Marka i moc nie ma żadnego znaczenia.

    Prosty przykład:
    ISO 1600 przesłona 2.8 chcę mieć w miarę jasne tło i dopalić postać z bliska na przednim planie lekko (rozjaśnić cienie, ożywić oczy, itp) Metz był mi w stanie błysnąć tak lekko, że wykonywał dokładnie to czego chcę, a Canon w podobnej sytuacji nie jest w stanie błysnąć aż tak lekko, po prostu jego minimalna moc błysku jest ustawiona dużo wyżej aniżeli Metza. O to właśnie chodzi.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dulak Zobacz posta
    Canon w podobnej sytuacji nie jest w stanie błysnąć aż tak lekko, po prostu jego minimalna moc błysku jest ustawiona dużo wyżej aniżeli Metza. O to właśnie chodzi.
    Dziękuję za wyjaśnienie. To co teraz napisałes znacznie zmienia znaczenie "przepału" z wcześniejszej wypowiedzi.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  4. #24
    Początki nałogu Awatar dulak
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    268

    Domyślnie

    No właśnie i niestety w takich sytuacjach korekcja na lampie na -3 również nie pomaga

  5. #25
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczur88 Zobacz posta
    Uzasadniłem, w sposób taki, jaki uzasadnić mogłem, powołując się na ilość tych lam lądujących u nas w serwisie, oraz ich tandetną elektronikę i wykonanie.

    Chodzi mi o obecnie sprzedawane metze, metz 60, starodawny potężny młotek, to zupełnie inna produkcja, zupełnie inna klasa wykonania itp...
    Czyli CT 45 którego rozbierałem to też tandeta według Ciebie? Bardzo ciekawych rzeczy się tu można dowiedzieć.

    Tom517 - ja założyłem ten temat, bo Metz według wielu użytkowników to synonim jakości i niezawodności (szczególnie młotki) i pisanie generalizujące że "to szajs" jest co najmniej nie na miejscu. Zapytałem dlatego też, że może kolega ma jakąś wiedzę, która mu pozawala wysnuwać takie twierdzenia. Jak się okazuje jednak nie ma.
    Wiesz ja bardzo chętne się czegoś dowiem - pod warunkiem, że jest to konkretna wiedza, a nie takie forumowe bajędy. I nie rozumiem czemu jak zadaję takie pytania to jestem od razu posądzany o jakieś związki z tą firmą.
    Ale żeby nie było - nie byłem, nie jestem przedstawicielem ani sprzedawcą sprzętu tej firmy, nie mam z nią żadnych związków jeśli Cię to interesuje.

    Jak widzę dyskusja się rozwija i podejrzewam, że jednak sporo interesujących rzeczy będzie się można tu dowiedzieć :grin:.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #26
    Początki nałogu Awatar dulak
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    268

    Domyślnie

    Ja miałem jakiś czas Metze, ale niezgłębioną kopalnią wiedzy o Metzach jest kolega Dorjan udzielający się na żółtym forum.

  7. #27

    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    10

    Domyślnie

    Od dawna używam (amatorsko) 54mz3 i jestem zadowolony. Najpierw z kostką minolty, potem olympusa, teraz C.

  8. #28

    Domyślnie

    od 1994 roku używam 45 metza zawodowo u mnie w pracy są 4 na stanie, pracują w skrajnych pogodowych warunkach, bardzo intensywnie, żadna lamp nigdy nie była w serwisie. Metza 60 też miałem , ale niestety po wysypaniu akumulatora moja biedna firma nie pokusiła się na nowy akuku. Uważam , że metz to bobra firma. canona 580EXII posiadam prywatnie, lecz zbyt krótko(ok 2 lata), żeby wydawać opinie o tej lampie

  9. #29
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dulak Zobacz posta
    Prosty przykład:
    ISO 1600 przesłona 2.8 chcę mieć w miarę jasne tło i dopalić postać z bliska na przednim planie lekko (rozjaśnić cienie, ożywić oczy, itp) Metz był mi w stanie błysnąć tak lekko, że wykonywał dokładnie to czego chcę, a Canon w podobnej sytuacji nie jest w stanie błysnąć aż tak lekko, po prostu jego minimalna moc błysku jest ustawiona dużo wyżej aniżeli Metza. O to właśnie chodzi.

    Metz (pewnie zależ trochę który) może błyskać 1/4096 pełnej mocy czyli aż 12EV. Lampy systemowe Canona max 1/128 czyli 8EV. To można wyrażać w przysłonach:

    Metz: 1 - 1,4 - 2 - 2,8 - 4 - 5,6 - 8 - 11 - 16 - 22 - 32 - 45
    Canon: 1 - 1,4 - 2 - 2,8 - 4 - 5,6 - 8 - 11

    lampy studyjne zwykle nie przekraczają zakresu 4-5 EV

    Nie wiem jak teraz ale Metz to był zawsze mercedes wsród lamp.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  10. #30
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Toruń
    Posty
    734

    Domyślnie

    Miałem kiedyś metza af44 pod nikona. Po sporej ulewie nie odpalał. Niestety nic nie mogłem zrobić nawet go rozebrać. Po roku chciałem go na części sprzedać. Wrzuciłem bateryjki i co? Działa W Pentaxowej lampie tak nie miałem padła i po roku i tak nie odpalała

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •