Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: filmowanie 7d

Mieszany widok

  1. #1
    Bywalec Awatar macgaw
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Piła
    Posty
    115

    Domyślnie filmowanie 7d

    czesc
    od jakiegos czasu mam 7d, ale nie uzywalem aparatu do filmowania. po obejrzeniu kilku watkow i obejrzeniu filmow szczegolnie z 5d2 o rolkarzach nabralem checi do sprobowania czegos nowego.

    i tutaj mam kilka pytan. oczywiscie metoda prob i bledow jest najlepsza i taka tez stosuje, ale wieszosc moich filmow jest powiedzmy nie trafionych ostroscia.

    co robie zle?, wiem ze trzeba ostrzyc recznie i ustawiam ostrosc pokretlem na obiektywie...
    wczoraj bylem na dworze, bylo zimno, wietrznie ale slonecznie, krecilem troszke zone i dziecko, na ekranie bylo "powiedzmy" wszystko ok, lecz po zgraniu na kompa wszystko jest nieostre. dzwiek, no coz mam swiadomosc ze najlepiej dokupic zewnetrzny mikrofon, bo caly film z dworu jesli chodzi o glos to jest sam wiatr.

    inna sytuacja w domu. krece za dnia - jest jasny pokoj, swiatlo zastane, wychodzi to powiedzmy ze dobrze. filmuje powiedzmy jedna scene, kiedy bawi sie dziecko w jednym miejscu.
    ustawienia jakie mam to pokretlo w trybie B.

    na tych samych ustawieniach, czyli tryb B krecilem np kapiec dziecka w lazience, swiatlo zarowkowe i znowu na ekranie jest niby ok ale po zgraniu, jest zolto i nieostro.

    i moje pytania do osob filmujacych tym aparatem.
    w jakim trybie najlepiej filmowac ? czy zmieniac tryby w zaleznosci od zastanej sytuacji??
    wszystkie tryby procz M ustawiaja sobie iso - automatycznie, to tez duzo daje, ale np przy swietle sztucznym jest tak kosmicznie podbijane ze jest duze ziarno (choc to akurat rozumiem i wiem ze takie bedzie).

    czy zakup LCDVF, ktory powiesza obraz widziany to jest jedyne wyjscie jesli chodzi o poprawne filmowanie tym aparatem ??

    podsumowujac. uzywam 7d + 17-55 is. filmuje na 17 mm z wlaczona stabilizacja. wiem ze inni tez napisza zeby sobie kupic kamere hd. oczywiscie jest to najlepsze wyjscie z sytuacji, ale dla mnie to jest za proste i krecenie kamera nie daje mi takiej satysfakcji jak krecenie aparatem.

    pozdrawiam
    6D, Sigma 24 mm f/1.4 Art, Canon 100 mm f/2.8 IS USML, Canon 70-200 f/2.8 IS II

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    31

    Domyślnie

    Flmuj tylko na trybie M.

    Ręcznie ustawiasz ISO, migawkę, przysłonę a czasem nawet white balance (żeby ujęcia w łazience nie wychodziły zółte).

    Jeśli nie trafiasz z ostrością spróbuj filmować na bardziej przymkniętej przysłonie (f 5,6 i wyżej).

    A reszta to już praktyka.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Kup sobie: http://allegro.pl/wizjer-lcd-viewfin...445958285.html

    Przy szerokim kącie i tak jest trudno, ale z jasnym szkiełkiem dużo lepiej się ostrzy.
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  4. #4

    Domyślnie

    dodam moze pytanie od siebie.. rzecz ktora zauwazylem filmujac na P, ze przeslona zawsze ustawiona jest na bardzo wysoka wartosc..rzedu 16-22 i nie wiem czemu tak sie dzieje, tryb przyslony jakos nie dziala i zmuszony jestem krecic na M co jest OK ale czasami chcial bym na P i nie za bardzo jest jak

    PS dodam od siebie ze filmujac na M na 7D na ekraniku ktory jest bardzo szczegolowy bardzo ladnie widac roznice w jakosci obrazu np miedzy f4 a f/8 uzywajac maksymalnego zblizenia 10x

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar Jan Bielecki
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrooq Zobacz posta
    dodam moze pytanie od siebie.. rzecz ktora zauwazylem filmujac na P, ze przeslona zawsze ustawiona jest na bardzo wysoka wartosc..rzedu 16-22 i nie wiem czemu tak sie dzieje, tryb przyslony jakos nie dziala i zmuszony jestem krecic na M co jest OK ale czasami chcial bym na P i nie za bardzo jest jak

    PS dodam od siebie ze filmujac na M na 7D na ekraniku ktory jest bardzo szczegolowy bardzo ladnie widac roznice w jakosci obrazu np miedzy f4 a f/8 uzywajac maksymalnego zblizenia 10x
    Polecam krecić na AV. Kontrola przesłony daje najlepsze efekty wizualne a czas płynnie dostosuje się do warunków.
    Podpis nie zawierający treści komercyjnych

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Migawka do kręcenia powinna być ustawiona na 1/50 i pewnie dlatego tryb P chce do takiej migawki ustawić pozostałe parametry.
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Tylko, że czas wpływa na płynność obrazu.. Po to ludzie kupują szare filtry lub fadera żeby uzyskać odpowiedni "look".
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  8. #8
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Robiac zdjecia zawsze pracuje na Av lub M, ale przy filmie Av nie jest tak uzyteczne. W kamerach pracuje sie przede wszystkim przyslona, bo migawke trzyma sie na równym poziomie żeby material wygladal spojnie.

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar Jan Bielecki
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Robiac zdjecia zawsze pracuje na Av lub M, ale przy filmie Av nie jest tak uzyteczne. W kamerach pracuje sie przede wszystkim przyslona, bo migawke trzyma sie na równym poziomie żeby material wygladal spojnie.
    Tylko odniosłem wrażenie, że pytanie kolegi Mrooq nie dotyczy walki o odpowiedni Film Look tylko o praktyczne wykorzystanie aparatu niezbyt kontrolowanych warunkach gdzie nie ma luksusu ciągłej pracy na 1/30s .
    Podpis nie zawierający treści komercyjnych

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Robiac zdjecia zawsze pracuje na Av lub M, ale przy filmie Av nie jest tak uzyteczne. W kamerach pracuje sie przede wszystkim przyslona, bo migawke trzyma sie na równym poziomie żeby material wygladal spojnie.
    Hmmm... nie wiem jak to wygląda w dslr ale w kamerze można sobie pozwolić na automatyczną zmianę przysłony, bo jest taki zapas GO, że to praktycznie w znikomym stopniu wpłynie na końcowy efekt na obrazie. Obawiam się, że w dslr z wiadomych względów już tak łatwo nie będzie. Także raczej tu trzeba jak w prawdziwym filmie -> tylko manualnie.
    Krótko mówiąc do repo filmowego dslr nadaje się jak wół do karety :wink:.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •