Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: filmowanie 7d

  1. #11
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    To o czym wspomniales to najwieksza wada aparatow - brak plynnej regulacji przyslony. Przy ujeciach o stalym swietle nie ma znaczenia, ale gorzej jak warunki sie zmieniaja. Ratunkiem moze byc zakupienie manualnego szkla z plynna regulacja przyslony .. albo zakupienie kamery

  2. #12

    Domyślnie

    czytałem że przy 720p na 50/60 fps w 7D występuje efekt tzw. "schodków" na liniach prostych i innych geometriach w przestrzeni. czy ktoś to może potwierdzić?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    To o czym wspomniales to najwieksza wada aparatow - brak plynnej regulacji przyslony. Przy ujeciach o stalym swietle nie ma znaczenia, ale gorzej jak warunki sie zmieniaja. Ratunkiem moze byc zakupienie manualnego szkla z plynna regulacja przyslony .. albo zakupienie kamery
    Dla mnie kupienie kamery to nic innego jal dorzucie do plecaka kolejnego kilograma. Video dslr jest super i przy tym zostane. Nadal bede sie trzymal swojej reguly ze clip nie powinien byc dluzszy jak 10-12 s czasami do 15s max

  4. #14
    Dopiero zaczyna Awatar Jan Bielecki
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrooq Zobacz posta
    Nadal bede sie trzymal swojej reguly ze clip nie powinien byc dluzszy jak 10-12 s czasami do 15s max
    Dobra regula Wtedy tym sprzętem można robić cuda.
    Podpis nie zawierający treści komercyjnych

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Robiac zdjecia zawsze pracuje na Av lub M, ale przy filmie Av nie jest tak uzyteczne. W kamerach pracuje sie przede wszystkim przyslona, bo migawke trzyma sie na równym poziomie żeby material wygladal spojnie.
    Hmmm... nie wiem jak to wygląda w dslr ale w kamerze można sobie pozwolić na automatyczną zmianę przysłony, bo jest taki zapas GO, że to praktycznie w znikomym stopniu wpłynie na końcowy efekt na obrazie. Obawiam się, że w dslr z wiadomych względów już tak łatwo nie będzie. Także raczej tu trzeba jak w prawdziwym filmie -> tylko manualnie.
    Krótko mówiąc do repo filmowego dslr nadaje się jak wół do karety :wink:.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    Początki nałogu Awatar polm
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    271

    Domyślnie

    Kamery mają bezstopniową przysłonę, więc nie ma efektu "mrugania".
    Do DSLR można użyć obiektywów Samyanga (albo jakiś innych mniej popularnych) z bezstopniową przysłoną, ale przymykanie, otwieranie obiektywu będzie wpływać na GO. Czasem jest to efekt pożądany, ale na ogół nie. Można też inaczej poradzić sobie ze zmieniającą się ilością padającego światła. Wystarczy ustawić Iso na Auto. To działa b. dobrze.
    W reportażu powinna być w miarę duża GO (wiem, wiem, kochamy małą GO i nie po to mamy DSRL aby mieć dużą GO , ale małe GO to tak naprawdę w scenach statycznych występuje ). Przy 22mm (odpowiednik 35mm dla cropa) i 5.6 przy ustawieniu ostrości na 4m (stojący człowiek mieści się kadrze) mamy wystarczającą GO aby wszystko co powinno się zmieścić nam się zmieściło.
    Przy 20mm/f4 na FF, w ogóle nie zastanawiałem się tylko ustawiłem ostrość na ~4m, Auto Iso i sobie kręciłem pląsających ludzi.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez saer Zobacz posta
    czytałem że przy 720p na 50/60 fps w 7D występuje efekt tzw. "schodków" na liniach prostych i innych geometriach w przestrzeni. czy ktoś to może potwierdzić?
    Występuje. Np. jeśli filmujemy żaluzje, grille samochodowe i inne poziome linie, które nie są filmowane dokładnie poziomo. To jest aliasing. 18mpix to 3456 linii. Aby otrzymać z tego 720 linii trzeba czytać co 5 (prawie) linię.
    Otwórz painta i narysuj sobie jakąś ukośną linie. Już wtedy są schodki, a teraz jeszcze wyobraź sobie, że pozostawiasz z linii co piąty pixel.
    Dokładniej możesz zobaczyć to ponizej


    Warto przeczytać komentarz do tego filmu i całą dyskusje poniżej. Warto również zwrócić uwagę na wypowiedzi Blooma który uważany jest przez wielu za Guru, a tak naprawdę ..., z resztą przeczytaj.
    Ostatnio edytowane przez polm ; 02-06-2011 o 22:26 Powód: Automerged Doublepost
    Jestem zadowolnym ze swojego sprzętu pstrykiem-gawędziarzem.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie

    Używać sprzętu zgodnie z przeznaczeniem, filmowanie dziecka bawiącego się w piaskownicy to nic innego jak reportaż i bardziej przyda się sprawny AF, bezstopniowa przysłona, stabilizacja i zoom a do tego odchylany ekran aby uzyskać zdjęcia z perspektywy dziecka a nie dorosłego no i oczywiście akceptowalny dźwięk. To wszystko zapewnia każda kamera. Natomiast do sztuki gdzie jest czas na ustawienie sprzętu, duble i ogólnie nie ma zjawiska ulotności chwili jak w reportażu DSLR jak najbardziej.

  8. #18

    Domyślnie

    właśnie nabyłem kilka dni temu 7D pod filmowanie i kurcze nie taki diabeł straszny z tym 720p tyle co się na vimeo i youtube naoglądałem jaka to tragedia z tymi 50fps, a wcale nie ma tragedii.. przereklamowany minus puchy hehe

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •