Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [maczek] Moje filmy - Canon 5D Mark II

  1. #1
    Bywalec Awatar maczkus
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    138

    Domyślnie [maczek] Moje filmy - Canon 5D Mark II

    Filmuję gołym aparatem, bez żadnych stabilizatorów, glajdów, filtrów, itp. Niedawno zainwestowałem monopod.

    Szklarnia: Canon 17-40 (do szerokich kadrów i ujęć podwodnych), Canon 70-200 2.8 IS, Canon 24-105, Canon 35L (na razie mało nim filmowałem)

    1. Mój pierwszy film - reportaż z 24-dniowej podróży do Chin (uwaga - trwa 1h):



    2. Prezentacja sekcji strzelectwa podwodnego:



    3. "Brama" na wiejskim weselu:



    4. Teledysk z wesela mojej siostry (niestety skopany profil kolorów i iso - nie udało mi się tego uratować ):



    5. Film z nurkowania na bezdechu w Dahab (uwaga - trochę przydługawe ujęcia podwodne ):



    6. Apnea Festiwal 2011 - video-zaproszenie na imprezę:

    http://www.youtube.com/watch?v=qsq7rSfLna8

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie

    4. Trochę kuleje chronologia bo są sceny tańca a młodzi jeszcze w kościele nie byli Poza tym przywróciłeś we mnie wiarę, że lustrzanką można zrobić normalny film bez zbędnego szafowania płytką GO czy przesadnych ujęć z szerokiego kąta. Jedyne co (bardzo) przeszkadza to te ciągłe błyski flesza. Spróbuj może powycinać te klatki z błyskiem choć to pewnie niewiele da, CMOS i błysk lampy to fatalne połączenie o czym nie raz mówił mi kolega filmujący wesela kamerą SONY FX1000 właśnie z CMOS.

  3. #3
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Tymi kuszami to tak można że ludzie za tarczą są? A nuż się paluch omsknie i co?

  4. #4
    Bywalec Awatar maczkus
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    138

    Domyślnie

    Akurat w 4. chciałem, żeby motywem przewodnim był taniec. Wszystkie sceny "pomiędzy" są w porządku chronologicznym.

    Co do flesza - też mnie to wkurza, ale nie wpadłem na to, że można powycinać klatki Spróbuję.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Tymi kuszami to tak można że ludzie za tarczą są? A nuż się paluch omsknie i co?
    Zasięg takiej kuszy pod wodą to max 3-4 metry. Bezpośrednio za tarczą lepiej żeby nikogo nie było, bo woda w basenie może się zabarwić na czerwono. Na innym forum "spece" mi poradzili, żeby przy kręceniu następnego filmu umieścić aparat na tarczy ale nie jestem na tyle szalony (czyt. nie stać mnie na razie na nowy sprzęt ).
    Ostatnio edytowane przez maczkus ; 15-02-2011 o 16:04 Powód: Automerged Doublepost

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    To może aparat na bełcie?

    Kurcze, a wygląda to tak, że pomimo przebicia tej tarczy bełt ma jeszcze całkiem duży pęd No ale w sumie jest ta linka z tyłu...

  6. #6
    Bywalec Awatar maczkus
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    138

    Domyślnie

    Właśnie leci do mnie GoPro z USA, może coś pokombinuję z przymocowaniem do bełta

    A te zbliżenia robiliśmy z bliska, bo chłopaki mieli problem z celnością, więc strzelali z 1 metra żeby wyglądało mega pro - celnie i z "powerem" A linka z tego co pamiętam ma 4 metry więc strzała za daleko nie poleci.

  7. #7
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    No tak, magia filmu

  8. #8

    Domyślnie

    w jakiej obudowie nurkuje twoja puszka?

  9. #9
    Bywalec Awatar maczkus
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    138

    Domyślnie

    Ikelite + Dome Port 8"

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Mikołów
    Posty
    33

    Domyślnie

    dla mnie bomba, byłem sceptykiem co do możliwości filmowania tą puszką ale załączone filmiki biją na głowę moją starą kamerę
    Duzo checi, troche sprzetu i ciagle malo wiedzy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •